Bratislava má - rovnako ako mnohé iné mestá - problém s dopravnými zápchami. Ten spôsobuje, že v čase dopravnej špičky sa príchody autobusov na zastávky zväčša o nejakú tú minútku oneskoria.

Pri spojoch, jazdiacich dva- až trikrát za hodinu menšie oneskorenie až tak nevadí. Ak však autobus jazdí častejšie, tak presná informácia o odchode stráca význam. Ak napríklad autobus jazdí každých 5 minút a pritom sa o tri oneskorí, v podstate je vám presné zobrazenie času na nič. Relevantnejšia je skôr informácia o časovom odstupe medzi príchodmi na zastávku.

Pri teste zvodidiel organizátor odflákol bezpečnosť. Autobus prerazil zvodidlá a to nie je všetko!

Preto presný čas odchodu niektorých spojov bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) nahradil interval. „Zmena v cestovných poriadkoch uvádzaním intervalu, nie časového odchodu, sa týka iba liniek s časovým intervalom maximálne desať minút,“ spresnila hovorkyňa DPB Adriana Volfová s tým, že pri každej hodine je napísaný čas prvého odchodu linky a ďalej je uvedený interval medzi spojmi.

Volfová tiež upresnila, že dopravný podnik v súčasnosti plánuje pri zastávkach MHD spustiť viac ako tridsať elektronických informačných tabúľ, ktoré ukazujú nie plánované, ale reálne odchody liniek.

Toto sú najpredávanejšie autá a značky na Slovensku za máj: Dve Suzuki v prvej desiatke!

Mestská hromadná doprava v hlavnom meste SR Bratislave od začiatku prázdnin premáva v režime pracovný deň - školské prázdniny. Všetky spoje budú v tomto režime jazdiť do 31. augusta. V týchto dňoch linky číslo 7, 133 a 192 nepremávajú. Linka číslo 210 bude premávať bez obmedzenia ako počas školského roka.