„Ráno som sa pozrela z okna a myslela som si, že sa v noci niekto zabával a maľoval po lúke. Kruhy boli pravidelné ako podľa pravítka. Celkom ako obrazce UFO, čo som videla v dokumentoch,“ hovorí pani Mária. K
  Kruhy si všimli aj iní obyvatelia Kalinčiakovej ulice. „Asi to súvisí s hnojením a kosením lúky. Bolo to tu aj vlani, len teraz akoby bolo tých malých kruhov viac,“ hovorí zas Tatiana Riesová. Jej sused tam vraj pravidelne chodieva zbierať huby. 

UFO kruhy?

Spôsobili to huby?

  „Žiadne UFO, obyčajná príroda. Hubári tomu hovoria čarokruhy alebo čarovné, či čarodejné kruhy,“ usmieva sa dôchodca Andrej Golian. 
  Podľa našich informácií výskyt niektorých húb skutočne sprevádzajú kruhy tmavšieho prstenca trávnika. Príčinou je zvýšený prísun dusíkatých látok z húb do korienkov tráv. Čarokruhy dosahujú priemer jeden až šesť metrov, zriedka až 20 metrov. U nás ich tvorí asi sto druhov húb. Nie každý hubár má však to šťastie ako pán Golian, že ich vidí z okna paneláka. A čo na to hovorí Miroslav Karlík z Centra pre zber informácií o paranormálnych javoch v Trnave? „Môže to byť jedna aj druhá možnosť. Môže to byť prírodný úkaz, ale aj výsledok vplyvu nejakého žiarenia. Z vášho opisu si však skôr myslím, že ide o prvý prípad,“ povedal Karlík. Podľa neho piktogramy, ktoré najčastejšie bývajú v obilí, majú symetrické a symbolické usporiadanie, čo sa o našich polkruhoch a kruhoch povedať jednoznačne nedá.

 

UFO kruhy?

 KRUHY: objavili sa na lúke v Radvani. Niektorí si myslia, že ich urobilo UFO.