Holandská spoločnosť RemetzCar sa zameriava na špeciálne úpravy luxusných sedanov. Najmä pokiaľ ide o predlžovanie podvozkov a výrobu predĺžených limuzín, sú expertmi vo svojom odbore. V RemetzCar sa rozhodli rozpíliť na polovicu najznámejší eletromobil na svete Teslu Model S a predĺžiť ju o vyše 12 centimetrov. Celková dĺžka modelu je 5,77 metra a to je presne o 80 centimetrov viac ako má východiskový model. Rázvor osí kolies na rástol na 3,754 metra. Výsledkom operácie sa stal elegantný pohrebný voz s extrémne tichým chodom a s jazdou bez produkovania emisií. Väčší pokoj pri svojej poslednej jazde nezažijete.

Základom tejto prestavby sa stal Tesla Model S70, teda základný model, ktorý poskytuje 320 koní, a to znamená, že na cintorín sa dostanete vždy včas.

Pred tým, než sa holandskí majstri pustili do predlžovania podvozku, museli samozrejme vybrať batérie. Tie však po predĺžení bez problémov vložili naspäť. Tvrdenia, že ide o prvú predĺženú Teslu nie sú správne a portál electrek.com uvádza, že tento titul prináleží kalifornskej spoločnosti Big Limos. So stopercentnou pravdepodobnosťou však ide o prvý pohrebný voz postavený na základoch elektromobilu Tesla Model S.

Ak by ste si mysleli, že RemetzCar predstaví svoju pýchu na nejakom podujatí, máte absolútnu pravdu. Nie je to však žiadny autosalón. Ide vlastne o výstavu pohrebných potrieb a dopravných prostriedkov, ktorá sa každoročne odohráva v holandskom Gorincheme. Musíme ale podotknúť, že síce sa nám Tesly páčia, za touto sa zrovna potrhať nepôjdeme.