Piešťanská Sĺňava sa v týchto dňoch zmenila na nekonečný močiar, čo nepotešilo miestnych rybárov, pretože s vodou „prepustili“ cez kanál aj ryby. „Nemali sme inú možnosť, ak sme nechceli riskovať ich úhyn,“ zdôvodnil tajomník Slovenského rybárskeho zväzu Ferdinand Baláž. Ako ubezpečil, po doplnení vody nasadia do sĺňavských vôd nové ryby.
  Vodu vypustili pre čistenie susedného 11-kilometrového kanála Váhu medzi Drahovcami a Madunicami a kontrolu technologických zariadení na hati Drahovce a madunickej vodnej elektrárne. Naposledy sa tak stalo pred 39 rokmi, a tak prázdne koryto odkrylo nielen vraky vyhodených áut, ale najmä milióny lastúr korýtok zachytených na betónových plochách a železných konštrukciách zriadení. Raritou, ktorú si chodia fotografovať ľudia z celého okolia, je vylovený vrak žiguláka obrastený tisíckami týchto pôvodom morských mäkkýšov, ktoré sa dostali do sladkých slovenských vôd prichytené na nákladných lodiach smerujúcich z Čierneho mora do bratislavského prístavu.

 LASTÚRY KORÝTOK: Do slovenských vôd sa dostali prichytené na lodiach plaviacich sa z čiernomorských prístavov do Bratislavy.