Exmanželka Jozefa Majského Diana Štrofová sa ani nie po troch rokoch manželstva opäť rozvádza. „Vyčerpal som všetky možnosti nejakej dohody, rozumnej reči,“ prezradil nám jej manžel, český komunálny politik Jan Štrof, ktorý žiadosť o rozvod pred mesiacom podal na súd. Že tam jeho žiadosť naozaj leží, nám potvrdil aj hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. „Vo veci zatiaľ nebol vytýčený termín pojednávania,“ dodáva.
  V manželstve štátnej tajomníčky rezortu zahraničia za HZDS to škrípalo už dlho. „Niektoré jej kroky vôbec nechápem,“ priznal nám Jan krízu ešte na jeseň. Tvrdí, že hoci pre Dianu a ich dvojročnú dcérku Sandru opustil Prahu a presťahoval sa na Slovensko, dnes musí bývať v hoteloch. Štrofová, ktorej pri budovaní kariéry v minulosti výdatne pomáhal predchádzajúci manžel Jozef Majský, s nami komunikovala iba prostredníctvom svojej sekretárky. K rozvodu s Janom Štrofom sa však odmietla vyjadriť.

 

EXMANŽELKA Jozefa Majského Diana Štrofová sa opäť rozvádza. Žiadosť o rozvod aj tentoraz podáva manžel. Jan Štrof tvrdí, že pre ňu obetoval všetko, no Diana stratila o spoločný život záujem. O rozpadávajúcom sa manželstve nám viac prezradil v exkluzívnom rozhovore.

  Idete sa rozvádzať. Dohodli ste sa s manželkou, koordinujete to?
– Nedohodli. Návrh som podal pred vyše mesiacom ja. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale urobil som to. Vyčerpal som všetky možnosti.
  Možnosti na ďalšie spolužitie?
– Áno, vyčerpal som všetky možnosti na ďalšie spolužitie. Vyčerpal som všetky možnosti nejakej dohody, rozumných rečí. Inú alternatívu som už nevidel, len to ukončiť.
  Čo sa vlastne stalo?
– Nechcem veľmi hovoriť o súkromí. Viac ako rok už nežijeme v spoločnej domácnosti. Snažím sa udržiavať kontakt, ale k tomu potrebujete dvoch, a nie iba jedného.
  Manželka s rozvodom súhlasí?
– Aby som pravdu povedal, jej vyjadrenie nepoznám.
  Vôbec sa spolu nerozprávate?
– Odkedy som podal žiadosť, je to ešte ťažšie.
  Nebol problém v tom, že ste jej vyčítali kariéru?
– Vôbec nie. V Prahe som všetko zanechal a odišiel na Slovensko, aby sa mohla starať o svoju prácu a kariéru. Neviem, čo sa stalo a nechcem to rozvádzať.
  Pokiaľ ide o dieťa, máte nejakú dohodu?
– Nie.
  Chceli by ste mať dieťa pri sebe?
– Nerobím obštrukcie, manželke na dieťati záleží. Určite nebudem robiť niečo také, že by som ho chcel mať pri sebe ja. Ale chcel by som mať s dcérou dosť úzky kontakt.
  Máte aj nejaké majetkové spory?
– Vôbec nie.
  Takže rozvod by mohol prebehnúť hladko?
– Nedokážem na to odpovedať. Teraz skutočne nepoznám ten aktuálny stav.
  Kto má väčšiu vinu na rozpade manželstva?
– Nechcem nikoho viniť. Vo vzťahu sú vždy dvaja, ktorí majú hľadať spoločnú komunikáciu. Ja som všetko obetoval, aby som mohol byť s rodinou a snažil som sa to dať dokopy, ale keď nie je z druhej strany chuť, tak nie je iná alternatíva...
  Môže byť za tým iný muž?
– To sú špekulácie, ktoré nechcem rozvádzať. Nehodnotím, či má viac práce, alebo je za tým iný muž. V podstate nebol z jej strany záujem spolu žiť a najlepším riešením je ukončiť to.
  Vy nemáte vysvetlenie, prečo ona stratila záujem?
– Aby som pravdu povedal, nemám. Už je to rok aj niečo, čo prespávam v hoteli a iba občas cez víkend som u nej doma.
  Takže aj keď ste na Slovensku, žijete v hoteli?
Áno, lebo stále som dúfal, že rodina bude pokope. Dnes si už však hľadám bývanie.
  Aj ste sa s manželkou hádali?
Ani nie. Skôr ide len o také nepochopenie jeden druhého.

PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.