Podnikli ďalšie kroky! Protest organizovaný opozičnými stranami Obyčajní ľudia a SaS dnes pokračuje. Nespokojný dav má pochodovať z Námestia Slovenského národného povstania až pred bytový komplex Bonaparte, v ktorom býva aj premiér Robert Fico (Smer).

„Napriek verejnej hanbe priamo pod jeho oknami, Robert Fico stále odmieta Roberta Kaliňáka poslať tam, kam patrí a čím skôr sa vysťahovať z bytu daňového podvodníka,“ oznamujú opozičné strany na facebookovej stránke protestu. Svoju účasť avizuje 2,5 tisíc ľudí.

Opozícia pokračuje aj v odvolávaní

Okrem protestnej akcie požiadala opozícia o ďalšiu mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa opäť pokúsia odvolať Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra. Schôdza sa bude konať už vo štvrtok. „Úmyselne podali návrh v piatok (24. júna), aby sa schôdza konala v týždni, kedy preberáme predsedníctvo... V tom čase páni z opozície museli vyvolať zbytočnú schôdzu, ktorá bude plná špiny,“ skonštatoval Fico v diskusnej relácii V politike na TA3. Premiér aj naďalej obhajuje ministra Kaliňáka tým, že mu nebola dokázaná vina.

Čo na to hovorí politológ?

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova sú argumenty opozície v prípade kauzy Bašternáka dosť presvedčivé. „Argumenty, ktoré opozícia predložila sú už teraz dosť presvedčivé, ale súčasná koalícia je voči nim odolná. Očakávania sú, že verejnosť bude vytvárať tlak, ale bez ďalších argumentov organizovať nejaké veľmi početné manifestácie sa asi nebude dať. Ale opakujem argumenty sú už teraz dosť presvedčivé v krajine, kde je spätná väzba silnejšia by už takýto problém bol vyriešený,“ tvrdí politológ.

Mesežnikov si tiež myslí, že udalosti ako Brexit a začínajúce predsedníctvo Slovenska, sú natoľko dôležité, že pozornosť občanov bude do istej mieri presunutá práve na ne. „Preto aj účasť na protestoch môže byť menej masívna. Pre opozíciu to je jedna z kľúčových tém a preto logicky postupujú a chcú na kauzu stále poukazovať,“ dodáva Mesežnikov.