O svojom úspechu hovorí: „Jednoducho som sa chytil šance, ktorá išla okolo.“ Ten, kto ju nevidí, vraj sedí v krčme a chľastá. A ten, kto ju vidí, zarába. George Trabelssie patrí do druhej skupiny. Príležitosť chytil za pačesy, keď šiel žiadať žilinského primátora Jána Slotu o mestský byt. Prisťahoval sa vtedy zo Sýrie na Slovensko. A okamžite si porozumeli - odvtedy sú kamarátmi. Šéfa SNS totiž dojalo, že sa chce Sýrčan usadiť u nás. On na odplatu dáva v každých voľbách hlas SNS. S exprimátorom Žiliny majú totiž spoločnú aj záľubu v adrenalínových športoch a rýchlych, drahých vozidlách. Obaja vlastnia napríklad Bentley, len Trabelssie ho má drahší.
  Podnikateľ má podiel až v 26 spoločnostiach a podniká aj v zahraničí. Jeho materskou firmou je žilinská SIRS. Vlastní Slovenskú autobusovú dopravu v Trenčíne a v Žiline. Na návrh Slotu tam dostal lacno pozemky pod autobusovou stanicou. Chce tam stavať obchodný dom. Už teraz zamestnáva vo firmách tritisíc ľudí a popritom vyberá v meste parkovné. Hovorí, že podnikateľský drajv zdedil po sýrskych predkoch. Na Slovensku má zase z príbuzných tetu a strýkov po mame a aj českú manželku. Majú spolu štyri deti a šlo o obojstrannú lásku na prvý pohľad. Do rodiny pritom neodmysliteľne patrí pes boxer a papagáj.
  Súkromie si však Trabelssie prísne stráži, nechodí na recepcie a spoločenské akcie. Vie sa len to, že je veľmi bohatý. Peniaze dáva do lietania, koní a na autá. Nabíja ho totiž adrenalín. Jeho majetok sa preto dá odhadnúť podľa vozového parku. Má hodnotu minimálne 21 miliónov. K najdrahším podnikateľovým kúskom patrí tmavomodré BMW M6 za vyše 6 miliónov, o niečo viac stálo červené Ferrari a najnovšie si kúpil Bentley za vyše 7 miliónov. K čomu možno pripočítať aj vlastníctvo autobusov. V závodoch SAD ich má Trabelssie 789, pričom hodnota nového sa pohybuje od štyroch do desiatich miliónov. A po vzore kamaráta Jána Slotu si robí aj pilotný preukaz.