Vie, ako si užívať život. Poslanec Martin Poliačik trávi leto tak, ako sa patrí. Najnovšie si to zamieril na jedno z najväčších hudobných podujatí, aké sa na Slovensku konajú. „A ide sa na Pohodu!,“ pochválil sa poslanec, ktorý patrí medzi pravidelných návštevníkov tohto festivalu a pridal aj vysmiatu fotografiu s manželkou Hanou, s ktorou má dvoch synov – staršieho Jakuba a mladšieho Jerguša. S tými však Poliačikovci na hudobnom festivale zjavne nepočítajú.

Vymysleli preto rýchle a ľahké riešenie. „Deti idú k babke,“ reagoval politik na zvedavé otázky svojich známych, ktorých zaujímalo, či svoje potomstvo berú aj na festival. Hudobnú slávnosť si tak bude vychutnávať bez neustálej kontroly svojich ratolestí.

Čo sa hudobných koncertov a festivalov týka, nie je Poliačik žiaden zelenáč. Ani v prípade trenčianskeho festivalu nejde o jeho prvú návštevu. Za sebou má už niekoľko jeho ročníkov. Oproti tomu tohtoročnému sa však napríklad v roku 2013 predviedol aj so svojím synom. Tentokrát podľa všetkého zvolil inú taktiku.