Ľuboš Kostelný patrí medzi našich najžiadanejších hercov. Seriály a filmy natáča nielen na Slovensku, ale ponuky má aj zo susedného Česka. Denne ho vidíme v seriáli Búrlivé víno, na Myjave nakrúcal nový seriál Prázdniny, ktorý pobeží od Nového roku, v januári bude mať premiéru film Všetko alebo nič podľa scenára Evity Urbaníkovej.

Obľúbený herec Ľuboš Kostelný nemá pokoj v duši: Dlhov sa stále nezbavil

Popritom stíha dabing, množstvo predstavení v Slovenskom národnom divadle, objavuje sa aj v reklame….V pracovnom živote je na vrchole, ale v súkromí je na tom dosť mizerne. Dokonca aj telo mu už pripomenulo, že nie je stroj.

Riskuje?

Sympatický herec si uvedomuje, že nekoná najsprávnejšie: „Preháňam to, viem. Naozaj veľa pracujem a nič si potom neužijem. Cez prázdniny som mal program taký nabitý nakrúcaním a predstaveniami na hrade, že som spal asi tri hodiny denne. A takto som fungoval asi dva týždne. Už mi bolo od únavy aj zle a myslel som, že to nezvládnem,“ priznáva.

Herec si vo filme Všetko alebo nič zahral po boku Tani Pauhofovej. Premiéra bude 12. januára.
Herec si vo filme Všetko alebo nič zahral po boku Tani Pauhofovej. Premiéra bude 12. januára.
Zdroj: TV Markíza

Pracuješ nadoraz? Toto všetko ti hrozí

Na základe tejto skúsenosti si sľúbil, že bude na seba prísnejší: „Musím si život lepšie zorganizovať. Obdivujem kolegov, ktorí si vedia lepšie plánovať čas a prídu na natáčanie vysmiati a spokojní. Lietať stále Bratislava – Praha – Myjava sa nedá donekonečna. No vybral som si sám a som naučený dotiahnuť veci do konca, teda cez deň nakrúcať a večer hrať v SND alebo cez leto Othela. Pretože divákov nezaujíma, či je niekto unavený. Inak, čo je ozaj povzbudzujúce, to je návštevnosť. Za ten čas, čo som v divadle, si nepamätám, že by sa kupovali lístky tri mesiace vopred. A plné divadlo je energia sama osebe.“

Nikto mi nevolá

Ľuboš priznáva, že ani nevie, ako sa do tohto kolobehu dostal. Trápi ho nielen to, že žije v ustavičnom zhone, ale uvedomuje si aj následky. „Celkom som stratil súkromie. Pamätám si, že pred pár rokmi som mal toľko priateľov a partií, že som si nevedel vybrať, kam a s kým vyrazím. Teraz som to stratil. Ak človek nemá okolo seba kamarátov, nevie byť celkom šťastný. Ja som tých svojich trochu zanedbal. Nestalo sa to, samozrejme, zo dňa na deň, ale práca pribúdala a ja som akosi zabudol, že vzťahy treba udržiavať,“ priznáva otvorene. Uvedomuje si to najmä vtedy, keď má občas voľno. „Vtedy ma to dobehne a uvedomím si, čo som pre prácu ľahkovážne zanedbal.“

Najlepšie zarábajúci herci? Producent Dangl, moderátor Skrúcaný a tí, čo najviac naťahujú nakrúcanie televíznych seriálov

Pre nakrúcanie seriálu Prázdniny, ktorý odštartuje po Novom roku, musel často cestovať na Myjavu.
Pre nakrúcanie seriálu Prázdniny, ktorý odštartuje po Novom roku, musel často cestovať na Myjavu.
Zdroj: TV Markíza

Silvester v kúpeľni

Ako bude Luboš sviatkovať? „Teším sa, že na Vianoce budem s rodičmi, so sestrou s rodinou a trochu si v Banskej Štiavnici opäť po čase oddýchnem. Pohoda, zopár kníh a dobré jedlo, toto teraz potrebujem,“ priznal s úsmevom. Hneď nato však prekvapil odpoveďou na otázku, kde a s kým bude tráviť Nový rok.

„Môj Silvester bude v kúpeľnni. Tam sa zavriem s mačkami Evou a Slávom a so psom Maxom. Takto sa spolu už tretí rok chránime pred stresom z hluku ohňostrojov, ktoré tu počuť najmenej.“ A čo bude v kúpeľni robiť? „Buď sa hrám na telefóne, alebo surfujem na internete,“ priznáva. A keď ohňostroje konečne utíchnu, poberie sa do postele.

Oddych v teple nehrozí

Veľa slovenských celebrít si koncom roka kompenzuje pracovné vyťaženie luxusnými dovolenkami v exotických krajinách. Ľuboš však do tejto skupiny nepatrí. Práve naopak: „Ja si na dovolenke v exotike nedokážem oddýchnuť. Pred pár týždňami som sa musel prekonať, pretože kamarát ma pozval na svoju svadbu do Thajska a to sa neodmieta. Priznávam však, že ešte v lietadle som myslel, že pred štartom utečiem. Teplé krajiny jednoducho nezvládam. Mal som tam vždy asi všetky možné zdravotné problémy a žiadne jedlo sa mi v tele neudržalo. Takže namiesto oddychu som sa vrátil domov zničený a vyčerpaný,“ priznáva úprimne a dodáva, že, naopak, Tatry sú jedno z miest, kde sa cíti ozaj príjemne.