Keďže predstavitelia Senice nestihli zaslať na SFZ žiadosť o zmenu názvu klubu v stanovenom termíne do 30. mája 2009, v Corgoň lige 2009/2010 bude popri ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, MFK Košice, MFK Ružomberok, MFK Petržalka, 1. FC Tatran Prešov, MFK Dubnica, FK Dukla Banská Bystrica, FC DAC 1904 Dunajská Streda a FC Nitra účinkovať ako nováčik FK Inter Bratislava.

"Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu sa na svojom stredajšom zasadnutí pochopiteľne zaoberal veľmi citlivou problematikou Interu a Senice. VV SFZ súhlasil so stanoviskom nezávislej matričnej komisie a jednomyseľne a jednohlasne rozhodol o tom, že v Corgoň lige bude v sezóne 2009/2010 hrať FK Inter Bratislava, ktorý do stanoveného termínu 10. 6. 2009 podal na Úniu ligových klubov riadnu prihlášku do tejto súťaže. Aj keď medzi Interom a Senicou dochádza k odkúpeniu akcií, normy a pravidlá sú stanovené jednoznačne a my sme sa ich museli držať. Nechceli sme robiť absolútne žiadne výnimky," povedal na tlačovej konferencii člen výkonného výboru SFZ a zároveň nový prezident Únie ligových klubov Karol Belaník. Slová doterajšieho športového manažéra MŠK Žilina, ktorý v tejto funkcii končí k 30. 6. 2009, doplnil aj predseda matričnej komisie SFZ Jozef Žitník: "Ak klub nepodá požiadavku na zmenu názvu do 30. 5., nie je to možné. Kluby môžu meniť názov len raz do roka do tohto termínu, pretože inak by v tom mohol vzniknúť chaos. Noví vlastníci Interu to nestihli, takže najvyššiu súťaž bude hrať FK Inter Bratislava."

Otázka názvu nováčika Corgoň ligy 2009/2010 je teda vyriešená, zatiaľ je však otázne, kde bude FK Inter Bratislava hrávať svoje domáce zápasy. SFZ momentálne eviduje ako domáci štadión tohto klubu bratislavské Pasienky, no v snahe nových majiteľov „žlto-čiernych“ je určite hrávať v Senici. Aj preto momentálne prebieha na tamojšom štadióne rozsiahla rekonštrukcia. "Inter môže požiadať Úniu ligových klubov o zmenu nahláseného dejiska domácich ligových stretnutí. Keď to urobí, ÚLK posúdi, čo ďalej. Momentálne sú nahlásené Pasienky, ktoré spĺňajú podmienky licenčnej komisie na to, aby sa tam hrala najvyššia súťaž. My sme v predstihu urobili kontrolu aj v Senici a v tom čase štadión rozhodne stanovené normy nespĺňal. V súčasnosti sa snažia o rekonštrukciu, či už vnútorných priestorov, trávnatej plochy alebo tribún. Ak potom príde požiadavka na zmenu dejiska a výmenu Pasienkov za Senicu, licenčná komisia opäť posúdi spôsobilosť štadióna. A určite nebudeme udeľovať žiadne výnimky, okrem jedinej týkajúcej sa umelého osvetlenia," vyhlásil predseda licenčnej komisie Juraj Obložinský.

VV SFZ zamietol výnimku, ktorú žiadali rodičia interistov

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) sa na svojom stredajšom mimoriadnom zasadnutí okrem iného zaoberal aj iniciatívou za zachovanie mládežníckeho futbalu v FK Inter Bratislava. Rodičia detí v liste zaslanom na SFZ žiadali o výnimku, podľa ktorej by mládežnícke tímy zostali v Bratislave a nemuseli sa sťahovať do Senice.
Ako je známe, doterajší majiteľ "žlto-čiernych" Ľubomír Chrenko predal svoje akcie novému vlastníkovi Vladimírovi Levárskemu, ktorý chce klub presťahovať do Senice. Ako na stredajšej tlačovej konferencii informoval predseda matričnej komisie Jozef Žitník, futbalové normy nepovoľujú predaj parciálnych práv, teda nie je možné, aby nový majiteľ získal len seniorské družstvo a mládežnícke tímy by zostali naďalej vo vlastníctve pôvodného majiteľa. "Dá sa to urobiť len vcelku, pretože inak by bol v slovenskom futbale veľký chaos. Ak je však splnená táto podmienka, Slovenský futbalový zväz nesmie zasahovať do procesu zmeny vlastníckych práv medzi obchodnými spoločnosťami, ktoré v súčasnosti všade v Európe vlastnia profesionálne kluby,“ vysvetlil Jozef Žitník.

Práve na základe týchto noriem rozhodol VV SFZ o neakceptovaní výnimky, ktorú navrhli iniciátori výzvy a petície za zachovanie mládežníckeho futbalu v FK Inter Bratislava. Rodičia interistov chceli vytvoriť Občianske združenie a pod jeho hlavičkou prihlásiť do súťaže tie mládežnícke tímy, o ktoré by nemal záujem nový majiteľ Interu. "VV SFZ jednomyseľne a jednohlasne rozhodol o tom, že táto výnimka jednoducho nie je možná. Museli sme sa držať platných noriem, inak to nejde. Myslím si, že za žiadnych okolností by sa nenašlo optimálne riešenie. Ak by sme boli rozhodli inak, potom by sa mohli sťažovať iné osoby. Nový majiteľ akéhokoľvek futbalového klubu preberá všetky aktíva aj pasíva," vyhlásil člen výkonného výboru a prezident Únie ligových klubov v jednej osobe Karol Belaník a pokračoval: "Od oboch zaniteresovaných strán máme verejný prísľub, že tí mladí hráči, ktorí nebudú chcieť ísť do Senice, si môžu hľadať uplatnenie v iných bratislavských mužstvách." Podľa tlačovej hovorkyne SFZ Janky Peráčkovej všetky ostatné kluby z hlavného mesta SR prisľúbili v tomto smere spoluprácu. 

Na stredajšej TB bol prítomný aj zástupca petičného výboru iniciatívy za zachovanie mládežníckeho futbalu v klube Inter Bratislava Jozef Mihál. Podľa jeho slov nedôjde v prípade úplného odsťahovania sa Interu do Senice iba k morálnemu zlyhaniu, ale aj k hrubému porušeniu zákonov Slovenskej republiky. "Jednoznačne by bol v tom prípade porušený zákon o povinnej školskej dochádzke. Neprotestujeme proti presunutiu A-mužstva Interu, ale nie je predsa možné vyhodiť alebo presťahovať aj neplnoleté deti. Normy SFZ jednoducho nepamätajú na takúto situáciu a výkonný výbor preto mohol navrhnúť nejaké riešenie. Napokon sa však rozhodol výnimku neudeliť a postupovať podľa noriem, ktoré jednoznačne vyžadujú novelizáciu. Preto nám asi nezostane nič iné, len to, že ja ako otec dieťa, ktoré hráva v Interi, si najmem právnika a zažalujem postup Interu a jeho sťahovanie do Senice," vyhlásil Jozef Mihál a dodal: "Myslím si, že my sme navrhli riešenie, s ktorým mohli byť spokojné všetky zainteresované strany."
Potrebu zmeniť niektoré normy SFZ priznal aj predseda licenčnej komisie SFZ Juraj Obložinský. "Bude potrebné zostaviť skupinu ľudí, ktorí sa tým budú zaoberať. Ide o veľmi zložitý proces, ktorý sa určite nebude dať zrealizovať zo dňa na deň. Ale ukázalo sa, že zmena je určite potrebná,“ vyhlásil Juraj Obložinský. "Ak sa napokon zmeny noriem zrealizujú, určite to bude len na úrovni mládežníckeho futbalu a nebude sa to týkať seniorských mužstiev," dodal Jozef Žitník.