Deliaci plot dlhý 19 metrov pribudol Pod Kortínou pred pár dňami. Mesto ho postavilo na žiadosť majiteľov garáží, ktorí sa sťažovali na hromadiace sa smeti v ich blízkosti. „Tie tam nenosili len osadníci, ale aj ľudia žijúci mimo Žiaru. Nejeden raz tam videli cudzie autá s vlečkami, z ktorých vysýpali odpad,“ povedal hovorca žiarskej samosprávy Martin Baláž.

Rómovia z Gelnice síce odišli: Neporiadok po nich však ostal

Plot má podľa neho slúžiť ako prevencia. „Nedávno sme to tam vyčistili a aj takýmto spôsobom chceme dosiahnuť, aby sa nám to znovu nezanášalo,“ vysvetlil.

Zničená bytovka v Bánovciach je na spadnutie: Pozreli sme sa, ako ľudia žijú za jej múrmi

Alarmujúca situácia: Brezňanov straší žltačka, k desiatkam nakazených pribúdajú ďalší

Súčasťou plota je brána, ktorá sa má v budúcnosti zamykať. Ľudia, ktorí tam parkujú svoje autá, od nej dostanú kľúč.

Matej (34), ktorý má Pod Kortínou garáž v podnájme, krok mesta schvaľuje. „Je to dobrý nápad. Často tadiaľto chodia pochybní ľudia a robia neplechu,“ povedal.

Jeho suseda mu dala za pravdu. „Nám to tu už dvakrát vykradli,“ podotkla. „Projekt ale zatiaľ nie je dokončený, stále je to tu otvorené. Čakáme, kedy sa brána začne zamykať. Až vtedy budeme môcť zhodnotiť, či sa situácia zlepšila,“ dodala.

Osadníci si z novinky ťažkú hlavu nerobia. „Keď to tu úplne zavrú, obídem si to naokolo, žiadny problém,“ povedal Vojtech (42).