Kritici spochybňujúci spôsobilosť Trumpa vykonávať prezidentskú funkciu vyčítajú politikovi teórie o stavbe múru pre migrantov, ktorých sa chystá hromadne deportovať, jeho sľub zrušiť zdravotnú reformu Obamacare.

V prvých dňoch po zvolení však už väčšinu z týchto plánov poprel alebo sa uskromnil. Z múru je zrazu už len skromný plot, z 12 miliónov vyhostených migrantov sú 2 milióny a Obamacare sa rušiť zrejme nebude. Z veľkého priateľstva s Ruskom tiež zrejme nakoniec zíde, keď predvolebné sľuby narazia na politickú realitu.

Novozvolený americký prezident Donald Trump má podľa odborníka psychopatické črty.
Novozvolený americký prezident Donald Trump má podľa odborníka psychopatické črty.
Zdroj: profimedia

Realitný magnát nastúpi do Bieleho domu v januári.

Foto: Profimedia

Odborník na analýzu osobnostných porúch Kevin Dutton z Univerzity v Oxforde analyzoval charakter a správanie budúceho prezidenta USA podľa štandardných psychometrických nástrojov.
Mediálny magnát získal v hodnotení úctyhodných 171 bodov, čo ho medzi historickými osobnosťami posunulo v sklonoch k psychopatii o priečku nad Adolfa Hitlera.

Neúspešná prezidentská kandidátka sa však podľa psychológa vôbec nemusí "hanbiť", keďže ju odborník ohodnotil na 152 bodov, čo ju zaraďuje medzi horných 20 percent populácie náchylných k psychopatickému správaniu.
Štandardizovaný test (PPI-R) pracuje s ôsmimi charakterovými črtami ako sú nebojácnosť, imunita voči stresu alebo chladnokrvnosť.

Rebríček psychopatov medzi historickými osobnosťami nájdete ďalej v článku.