Tip na článok
Tip na článok
Tehotnú ruskú vojačku odsúdili na šesťročné väzenie za to, že nenastúpila do služby. (Ilustračná foto)
Najmenej 24 obetí a 35 zranených si vyžiadala v pondelok nehoda autobusu na juhovýchode Peru, ktorý zišiel z cesty a zrútil sa do rokliny. Medzi obeťami sú aj dve deti, potvrdilo ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti. (Ilustračná foto)
WA 30 Derna - Na snímke bahno a materiálne škody, ktoré spôsobili záplavy v dôsledku búrky Daniel  v líbyjskom prístavnom meste Derna v utorok 12. septembra 2023.  Počet obetí ničivých záplav na východe Líbye sa zvýšil na približne 5200 mŕtvych. Uviedol to v utorok hovorca ministerstva vnútra jednej z dvoch súperiacich vlád krajiny. FOTO TASR/AP
Predstavitelia ukrajinskej armády v pondelok vyhlásili, že ich ozbrojeným silám sa počas prudkých bojov podarilo prelomiť ruské obranné línie neďaleko mesta Bachmut na východe Ukrajiny.
Britský premiér Rishi Sunak v pondelok odmietol rokovať o novej dohode o obchode a spolupráci s Európskou úniou. Reagoval tak na vyhlásenia lídra opozičnej Labouristickej strany Keira Starmera, ktorý sľubuje vyjednať lepšiu pobrexitovú dohodu, ako je tá z roku 2020.  (Ilustračná fotografia)
Špeciálny tím bulharských námorných síl v pondelok zneškodnil dron naložený výbušninou.
Na snímke čínsky prezident Si Ťin-pching počas plenárneho zasadnutia v rámci summitu členov bloku BRICS, ktorý združuje Brazíliu, Čínu, Indiu, Juhoafrickú republiku a Rusko v juhoafrickom Johannesburgu 23. augusta 2023. FOTO TASR/AP
Na Ukrajine stíhajú bývalého diakona pravoslávnej cirkvi z prístavného mesta Odesa, ktorý je podozrivý z toho, že za peniaze pomohol najmenej šiestim mužom, aby sa na Ukrajine vyhli brannej povinnosti. Muži opustili územie Ukrajiny vďaka tomu, že ich kňaz vydával za misionárov. (Ilustračné foto)
Austrálčan sa na surf vybral so svojím pytónom, vyslúžil si za to mastnú pokutu.
Poľskom otriasol incest a trojnásobná vražda novorodencov.
F-35 Lightning II
Zahraničný portál zaoberajúci sa svetovou populáciou zverejnil desivý zoznam krajín, v ktorých sa nachádza najväčší počet sériových vrahov. Slovensko sa na zozname objavilo tiež a naša bilancia nie je veľmi ružová.
Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová
Na snímke polícia zasahuje na mieste činu pred  Austrálskou štátnou univerzitou v Canberre, kde útočník pobodal troch ľudí 18. septembra 2023.

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.