Plusmania header
Tip na článok
Tip na článok
Nový český prezident Petr Pavel pricestoval v pondelok na nástupnú návštevu Slovenska. Pokračuje tak v dlhoročnej tradícii svojich predchodcov, keď aj jeho prvá zahraničná cesta smeruje na Slovensko. Uskutočnila sa iba niekoľko dní po jeho slávnostnej inaugurácii. Dvojdňová oficiálna návšteva sa začala privítacím ceremoniálom na nádvorí Prezidentského paláca. Na snímke český prezident Petr Pavel hovorí počas tlačovej konferencie so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci
Ministerstvo kultúry (MK) SR rokuje o možnej expertnej a materiálnej pomoci zo strany UNESCO v súvislosti so sobotňajším (18. 3.) požiarom v Banskej Štiavnici. V tejto veci komunikuje so stálou delegátkou SR pri UNESCO Annou Plassat Muríňovou. Rezort o tom informoval na sociálnej sieti.
Na snímke Mikuláš Dzurinda ohlásil zber podpisov na vznik novej politickej strany Modrí 6. marca 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Problémy spojené s dovozom lacného ukrajinského obilia chce predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) riešiť kontrolou bezcolnej zóny.
Boris Kollár,Peter Pellegrini
ILUSTRAČKA: POLÍCIA SR
Slovenská turistka sa pošmykla na hrebeni Malej Fatry, padala 300 metrov.
Gábor Grendel, Richard Raši
Ilustračné foto
Premiér Eduard Heger (vľavo) a šéf Hlasu Peter Pellegrini (vpravo) vidia dianie v parlamente úplne inak.
Mária Kolíková, Igor Matovič, Denisa Saková
Dátum 18. marec 2023 si budú obyvatelia Banskej Štiavnice pripomínať ako jeden z najsmutnejších. V sobotu doobeda začala v historickom centre mesta horiesť jedna z najobľúbenejších turistických atrakcií a požiar sa rozšíril aj na okolité budovy.
Na snímke je jediná pohotovostná lekáreň v Bratislave. Ide o univerzitnú lekáreň v Ružiovskej poliklinike, ktorá cez sviatky zažívala silný nápor ľudí.
Na snímke uprostred Lomnický štít, vľavo Lomnické sedlo a vpravo Kežmarský štít vo Vysokých Tatrách. Poprad, 16. februára 2023.

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.