Plusmania header
Tip na článok
Tip na článok
Palestínčania pália pneumatiky a mávajú národnou vlajkou počas protestu proti izraelskej vojenskej razii v utečeneckom tábore Džanín na západnom brehu Jordánu, pozdĺž hraničného plotu s Izraelom, na východe mesta Gaza, štvrtok 26. januára 2023.
KK28 Paríž - Mládež kope do kanistrov so slzotvorným plynom počas demonštrácie v utorok 7. marca 2023 v Paríži. Viac ako 250 protestov je v utorok naplánovaných vo Francúzsku proti vládnemu návrhu dôchodkovej reformy. Zapojenie sa do štrajku avizovalo viacero sektorov služieb vrátane zamestnancov železníc, letísk, učiteľov či smetiarov. Zmeny v dôchodkovom systéme predstavila francúzska vláda ešte v januári. Postupne až do roku 2030 sa má zvyšovať minimálny vek odchodu do dôchodku zo súčasných 6
Nový český prezident Petr Pavel pricestoval v pondelok na nástupnú návštevu Slovenska. Pokračuje tak v dlhoročnej tradícii svojich predchodcov, keď aj jeho prvá zahraničná cesta smeruje na Slovensko. Uskutočnila sa iba niekoľko dní po jeho slávnostnej inaugurácii. Dvojdňová oficiálna návšteva sa začala privítacím ceremoniálom na nádvorí Prezidentského paláca. Na snímke český prezident Petr Pavel hovorí počas tlačovej konferencie so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci
Ukrajinské samohybné delostrelecké vozidlo strieľa na frontovej línii v Doneckej oblasti na Ukrajine 2. marca 2023.
Odborníci v nedeľu zneškodnili veľkú protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, nájdenú náhodou na dne Jadranského mora pri prístavnom meste Rijeka na severe Chorvátska. Nález si vyžiadal evakuáciu časti obyvateľov, informovali predstavitelia. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.
Hrad Myres
Ministerstvo kultúry (MK) SR rokuje o možnej expertnej a materiálnej pomoci zo strany UNESCO v súvislosti so sobotňajším (18. 3.) požiarom v Banskej Štiavnici. V tejto veci komunikuje so stálou delegátkou SR pri UNESCO Annou Plassat Muríňovou. Rezort o tom informoval na sociálnej sieti.
Na snímke Mikuláš Dzurinda ohlásil zber podpisov na vznik novej politickej strany Modrí 6. marca 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
WA 40 Santa Clara - Ľudia si čítajú oznam pred vchodom do banky Silicon Valley Bank (SVB) v kalifornskej Santa Clare v piatok 10. marca 2023. Po skončení desaťročnej éry lacných peňazí sa v globálnom finančnom systéme objavujú trhliny. Niektorí investori sa tak obávajú
Problémy spojené s dovozom lacného ukrajinského obilia chce predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) riešiť kontrolou bezcolnej zóny.
Ako sa vám páči móda Evy Pavlovej, manželky českého prezidenta?
V ukrajinskom Donbase utrpel vážne zranenia český dobrovoľník, ktorý pomáhal s ošetrovaním vojakov zranených v boji. Informovala o tom organizácia Projekt Phoenix, podľa ktorej českého medika zranil šrapnel, uviedol v nedeľu ráno Český rozhlas.
Vydanie medzinárodného zatykača na ruského prezidenta Vladimira Putina bude mať negatívne dôsledky a len predĺži vojnu na Ukrajine. Na nedeľňajšej tlačovej konferencii v Belehrad to podľa agentúry AP uviedol srbský prezident Aleksandar Vučič.
Boris Kollár,Peter Pellegrini

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.