viac magazínov
Dusan pasek
VIDEO Pašek po 20 rokoch prehovoril o samovražde svojho otca: Takáto je podľa mňa pravda o jeho smrti!
Podarilo sa Ľubici Laššákovej napraviť módne faux pas?
Správy
Nová ministerka spôsobila trapas. Pozrite sa, ako ho vyriešila
Jožo Ráž ml.
Správy
Čo uškodilo mladému Rážovi: Odborník to povedal na rovinu
Novému premiérovi vypadol z vnútorného vrecka zaujímavý predmet.
Správy
VIDEO Pellegrinimu vypadol počas tlačovky z vrecka neznámy predmet: Bugár okamžite zbystril zrak!
Schumacher, Schumacherova, Schumacherovci
Schumacherovci prelomili desivé mlčanie o stave Michaela: Sme radi, že to chápete!
Marie Rottrová
Šoubiznis
FOTO Speváčka Marie Rottrová sa teda nezdá: Pred 80-kou si obliekla TAKÝTO dráždivý outfit!
Hatalová prekvapuje: Doma má klon porotcu SuperStar.
Šoubiznis
Speváčka Hatalová šokuje: Ja vlastne žijem s Ruppertom zo SuperStar!
kralovske rodiny
žena.sk
Vtedy a dnes: Najznámejší členovia kráľovských rodín neboli vždy takí nóbl! Aha, ako sa odhaľovala princezná Sofia! (Foto vnútri)
Cítite pulzujúcu bolesť v hlave a nič vás nebaví? Je načase spoznať svoju migrénu.
Zdravie
7 spôsobov ako zatočiť s migrénou. Naozaj vám pomôžu

Unikátny „milión hviezdičkový rezort“ privítal prvých turistov

Do Krajnej Porúbky v okrese Svidník začínajú ľudia chodiť za zdravým spánkom. V dedine nedávno otvorili spánkový rezort, ktorý je v cestovnom ruchu raritou.

„Poslala ma sem manželka, aby som si konečne oddýchol,“ hovorí Martin. Pracuje ako manažér a býva v centre hlavného mesta. Zle spí najmä kvôli stresu v zamestnaní a električkám, ktoré celú noc rachotia pod oknami jeho bytu.

Na východ Slovenska sa vybral hneď, ako si na www.spankovyrezort.sk overil, že by spánkový rezort mohol skutočne fungovať. V dedine, kde v noci na oblohe stále vidieť mliečnu dráhu, úspešne dospal veľkú časť spánkového deficitu.

Do Krajnej Porúbky zavítal aj Peter s rodinou. O spoločnom projekte obce a tradičného dodávateľa energií v regióne, Východoslovenskej energetiky (VSE), sa dozvedel zo známeho zahraničného rezervačného portálu.

„Chcel som s rodinou stráviť víkend mimo dosahu mobilných sietí. Jedine tak dokážem deti aspoň na chvíľu odtrhnúť od tabletu a mobilu,“ hovorí Peter. Celá rodina si počas víkendu užívala aj typickú večernú romantiku s praskaním ohňa v piecke.

Práve kvôli tomu, že v dedine sa ešte dnes kúri výhradne drevom a uhlím, bolo treba ešte pred príchodom prvých turistov zaistiť stopercentnú bezpečnosť. Pri spaľovaní tuhého paliva môže, aj keď zriedka, dochádzať k nebezpečným únikom oxidu uhoľnatého, v horšom prípade k vzniku požiaru.

Aby bol spánok v Krajnej Porúbke skutočne pokojný a bezpečný, VSE vybavila každý dom v obci aj CO požiarnym alarmom. Zariadenie dokáže včas upozorniť na prítomnosť jedovatého plynu a predísť zbytočnej tragédii.

„Úniky tohto neviditeľného jedovatého plynu často končia tragicky. Sme preto radi, že sme aspoň takto dokázali pomôcť ľuďom, na ktorých už iní zabudli. Radi však pomôžeme komukoľvek, pretože nám na zdraví ľudí záleží,“ povedal Maroš Baranec, manažér produktových inovácií spoločnosti VSE.

Spánkový rezort.
Spánkový rezort.
Foto: VSE