Tip redakcii
Totálna zmena: Neuveríte, ako bude vyzerať víno od známeho vinára Matyšáka!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Sagan v cieli 13. etapy.
FOTO Sagan po heroickom víťazstve v cieli 13. etapy nešetril záhadnými gestami: Najväčší šok zažil pred tímovým autobusom!
Nebude to prechádzka ružovou záhradou! Informácia o rozchode cyklistu Petra Sagana (28) s manželkou Katkou šokovala celé Slovensko. Idylka o šťastnom páre tak skončila po tom, čo jazdec tímu Bora – Hansgrohe priamo počas Tour de France, zavesil na facebook status o rozpade vzťahu. Zdá sa, že rozvod je na spadnutie, preto z okolia cyklistu už prenikajú správy o tom, že boj o niekoľko miliónový majetok bude poriadne ostrý. Pozrite, o čo všetko môže ísť v jeho rozvode.
Rozchod Petra Sagana s manželkou Katkou naberá grády: Začala sa drsná bitka o milióny. O TOTO všetko ho môže pripraviť!
Katka Saganova bola pred ohláseným rozchodom nevídane aktívna na sociálnych sieťach
Relax
Užíva si život a Marlona! Pozrite sa, aké príspevky dávala Katka Saganová na sociálne siete tesne pred rozchodom
Rozchod Petra Sagana s manželkou Katkou je témou číslo jedna. Podľa informácii z okolia slovenského cyklistu však už dvojica spolu nežije niekoľko týždňov. Aj to preto nerobí nášmu jazdcovi na Tour de France žiadny problém „hodiť očko“ po krásnych ženách, ktoré sa obšmietajú v zákulisí slávnych pretekov.
Sagan to bez manželky rozbalil vo veľkom štýle: Tieto FOTO hovoria za všetko!
Máriu dnes pochovali v obci Horné Mýto.
Krimi
Emotívny POHREB Márie († 40) dobodanej 20 ranami: Tvár zavraždenej dcéry hladila matka do poslednej chvíle
Z Emmy vyrástla poriadna sexi kosť.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Mladá slovenská speváčka opäť vystrkuje rožky: Bradavky v hlavnej úlohe!
Gizka Oňová s manželom
Šarm
Gizka Oňová sa doma poriadne zapotí! Televízna svokra prezradila, čo od nej manžel vyžaduje
žralok, Gwyneth Paltrow
Šarm
Biely ŽRALOK na Malorke! Do mora v okolí obľúbeného letoviska celebrít priplával najnebezpečnejší morský predátor
Alica Takáčová bola dramaturgička a zakladateľka populárnej relácie Zlatá brána.
Správy
Veľmi smutná správa: Zomrela zakladateľka legendárnej relácie Zlatá brána!

Totálna zmena: Neuveríte, ako bude vyzerať víno od známeho vinára Matyšáka!

Peter Matyšák vždy veril, že aj na našom malom Slovensku môžeme robiť víno, ktoré dosiahne svetové úspechy.

Takmer 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia vinárstva Matyšák, ktorému dal jeho zakladateľ Peter Matyšák svoje nápady aj meno. Teraz pridáva aj tvár, a to doslova.

Cesta k skvelému vínu nie je vždy jednoduchá, no Peter Matyšák svojou prirodzenou živelnosťou dosiahol to, čo sa podarí len málokomu. Vždy veril, že aj na našom malom Slovensku môžeme robiť víno, ktoré dosahuje svetové úspechy. A presne to aj dokázal.

Svoje rodinné vinárstvo založil Peter Matyšák v roku 1991 a už po 2 rokoch presťahoval výrobu do 300-ročného vinohradníckeho domu v centre Pezinka, známeho stáročnou vinárskou tradíciou. K vínu a gastronómii mal vždy blízko – manželka Katka pochádza zo starej vinohradníckej rodiny a sám počas takmer 20 rokov prešiel všetkými pozíciami spojenými s vínom a gastronómiou.

Práve svoje predchádzajúce skúsenosti v kombinácii s cieľavedomosťou zúročil pri budovaní úspešného vinárstva. Od začiatku mal jasný cieľ – prinášať zákazníkom také vína a gastronomické zážitky, na ktoré sa nezabúda. Počas rokov nadviazal spoluprácu s viacerými šikovnými pestovateľmi, z ktorých sa neskôr stali jeho dvorní vinohradníci a dodávatelia.

V priestoroch pôvodného vinárstva neskôr otvoril vyhľadávanú reštauráciu Vinum Galeria Bozen, svoje vinárstvo presťahoval do novovybudovaných priestorov v pezinskej Glejovke a v Bratislave otvoril hotel s najstaršou archívnou pivnicou v strednej a východnej Európe, kde kuchyni šéfuje uznávaný šéfkuchár Branislav Križan.

Teraz sa rozhodol pretaviť tradície a dobré meno firmy do fliaš s úplne novým dizajnom. Na novej etikete sú dva výrazné prvky – silueta tváre a krajina, ktorá je oknom do vzrušujúceho vinárskeho sveta. Peter Matyšák sa pre ľudí vo svojom okolí stal symbolom, ktorý sa práve v tejto podobe dostáva na etikety.

Na novej etikete sú dva výrazné prvky – silueta tváre a krajina, ktorá je oknom do vzrušujúceho vinárskeho sveta.
Na novej etikete sú dva výrazné prvky – silueta tváre a krajina, ktorá je oknom do vzrušujúceho vinárskeho sveta.
Foto: archív

Krajina zas symbolizuje vinohradnícke tradície, ktoré sa s Pezinkom spájajú už po stáročia. Samotný Pezinok je reprezentovaný jeho tromi hlavnými dominantami – kostolmi. Tie spolu s Grinavským jazerom, pri ktorom sa nachádzajú staré dvorné vinohrady s legendárnym Silvánom, dávajú celej oblasti jej nezameniteľnú identitu a atmosféru. Nemenej doležité je v celej symbolike aj slnko, ktoré do krajiny vlieva život, optimizmus a nádej.

Obsah článku bol vytvorený v spolupráci s vinárstvom Matyšák.

    PlusTV