Tip redakcii
Taškové desatoro alebo nos si nákup v bavlnke
Tip redakcii
Tip redakcii
Rozhodovanie o väzbe Mariana Kočnera a Pavla Ruska na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici.
Správy
JE ROZHODNUTÉ! Kočner a Rusko sa po ôsmich hodinách dozvedeli od sudcu verdikt
Nikki úraz celkom zmenil život, hlavne ten intímny.
Rady a tipy
LEN PRE DOSPELÝCH: Sex s cudzími chlapmi jej partner dovolí! Pochopíte, keď spoznáte tento príbeh
Cassie Masonová.
FOTO Najsexi trénerku sveta môže aj roztrhnúť. Z mobilu jej ukradli pornozábery: Na rozkroku skrýva veľké prekvapenie!
Svadba slovenského futbalového reprezentanta Adama Nemca a Miss Universe Zuzany Kollárovej v bratislavskom dóme Svätého Martina. Na snímke Zuzana Kollárová a Adam Nemec prichádzajú na svadobnú hostinu v koči ťahanom koňmi v obci Čereňany.
EXKLUZÍVNE FOTO zo svadby futbalistu Nemca: Megavýstrih nevesty, pilot Škrtel, známa modelka ako v župane
Premiér Peter Pellegrini.
Správy
Premiér Pellegrini je hnevom celý bez seba: Obul sa do novinárov, farmárov a naložil aj samotnému prezidentovi!
Zlatica Švajdová Puškárová
Šoubiznis
Puškárová, ako ju nepoznáte: Kvôli tomuto si ukradla čas od detí!
Speváčka sa zranila po páde zo svojho bicykla.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Známa slovenská speváčka mala vážnu nehodu: Tá selfie vám vyrazí dych!
Zuzana Plačková
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Plačková prvýkrát ukázala zmenšené silikóny: Tomu sa povie zmena k lepšiemu!
Den otvorenych dveri SND
Šarm
Prezradila tajomstvo: Zuzana Kocúriková začala svoju kariéru poriadnym TRAPASOM

Taškové desatoro alebo nos si nákup v bavlnke

Ilustračné foto.

Ľahké plastové tašky, ktoré predstavujú majoritu z celkového počtu igelitiek spotrebúvaných v EÚ, sa vo väčšine prípadov opätovne nepoužívajú.

Rýchlejšie sa tak stávajú priamo odpadom, v lepšom prípade nachádzajú najrozmanitejšie sekundárne využitia. Ruku na srdce, kto nikdy nepoužil igelitku ako vrecko do koša, na vychádzke so psom pri zbieraní exkrementov či na vyhodenie starého oblečenia či nepotrebných vecí. Vedeli ste, že na Slovensku za rok spotrebujeme dvojnásobne viac ľahkých plastových tašiek, ako je priemer Európskej únie? Do roku 2025 je cieľom novej európskej smernice, aby sa znížila spotreba týchto igelitiek maximálne na 40 kusov na osobu za rok. Ak sa aj vy chcete zaradiť medzi uvedomelých nakupujúcich a prispieť k ochrane životného prostredia, prinášame povinné „taškové desatoro“, vďaka ktorému vás „igelitková karma“ nikdy nedobehne!

 • Neroztrháš! Naozaj. Všetci to veľmi dobre poznáme. Buď sme do plastovej tašky naložili príliš veľa vecí a ona ich neudržala, alebo sa pri manipulácii často rýchlo poškodila a prestala plniť svoj účel. Táto taška ťa nikdy nenechá v núdzi.
 • Nezašuštíš! Lebo šušťanie je veľmi otravné! Koniec tomuto zvuku v tej najnevhodnejšej chvíli. Vašu novú textilnú „kamošku“ neprezradí žiaden neželaný zvuk, maximálne uznanlivé citoslovcia nad jej moderným dizajnom.
 • Cti matku prírodu! Lebo aj zvieratá chcú žiť a chceme mať čisté moria aj prírodu. Nechcete byť predsa zodpovedná za smrť zvierat. Pamätajte na ekorovnicu: 1 rok = sto miliárd igelitiek = rozklad počas stoviek rokov = prírodné a morské smetisko = choré či mŕtve zvieratá.
 • Nezohyzdíš (svoj outfit)! Veď uznajte, videli ste niekedy Beyoncé v topánkach s opätkom a s igelitkou? A vy predsa chcete žiariť aj pri bežnom nákupe!
 • Nezabudneš! Odteraz máte svoju textilnú nákupnú tašku vždy poruke, pekne vo svojej kabelke, a môžete tak napĺňať svoje odhodlanie, byť čo najviac ekologická.
 • Nepožiadaš (o spoplatnenú tašku)! Prichádza nová doba! Už si nebudete musieť zakaždým kupovať tašku. Cent k centu a čuduj sa svete, máte ušetrené na nový kúsok do šatníka.
 • Nebudeš mať inú (tašku ako textilnú)! Textilná taška vydrží na rozdiel od plastovej oveľa dlhšie a vďaka jej niekoľkonásobnému používaniu prispejete k zredukovaniu celkového počtu igelitiek v obehu.Nevezmeš (priesvitnú igelitku)! Čo si kupujete, je len vaším tajomstvom. Nik nemusí vedieť, že máte svoje dni a okrem tampónov potrebujete aj dve čokolády, 20 deka tresky a fľašu vína.
 • Nezaprieš (štýl)! Tašku si vyberiete podľa svojho vkusu. Na igelitku nezbalíte nikoho, no s textilnou taškou so štýlovým vzorom je to na pováženie. Ekomaniaci budú mať oči na stopkách.
 • Osvetu šíriť budeš! O novej taške a jej výhodách poviete s radosťou aj svojim kamoškám.
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Kaufland

Zobrali ste si „taškové desatoro“ k srdcu? Ak áno, nech je odteraz vaším krédom: S igelitkou nemôžeš byť šik. Nos nákup v bavlnke.
Nová ekologická bavlnená taška na vás už čaká v Kauflande.

A ak ste zvedavé, ako sa s prechodom od klasických igelitiek po ich ekologické sestry popasovali známa komička Evelyn a herečka Mária Havranová, sledujte videá na www.kaufland.sk/bavlnka.

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

  PlusTV