Tip redakcii
Tam, kde nad hlavou svieti mliečna dráha, začína spánkový rezort
Tip redakcii
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
Henryho matka nastupuje spoločne s ďalšími pasažiermi do vládneho špeciálu, ktorý na Filipíny prepravil telo jej zosnulého syna.
Krimi
VIDEO Telo Filipínca Henryho (†36) previezli do rodnej krajiny: Doma ho pochovajú ako celebritu!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Tam, kde nad hlavou svieti mliečna dráha, začína spánkový rezort

Zdroj: VSE.

Neuveriteľné. Malá obec na východe Slovenska sa mení na prvý spánkový rezort. A stúpencom zdravého spánku praje dobrú noc socha líšky.

Jedinečný spánkový rezort sa nachádza v Krajnej Porúbke v okrese Svidník takmer na hranici s Poľskom. V obci je pokoj, ticho a v noci dokonalá tma - ideálne lákadlá pre tých, čo hľadajú pokojný a bezpečný spánok. „A na konci dediny nájdete sochu líšky, ktorá turistom dokáže 20 rôznymi spôsobmi večer zaželať dobrú noc,“ povedala starostka Krajnej Porúbky Helena Babejová. Príďte sa presvedčiť sami.

Napriek tomu, že ľudia sú dnes často posadnutí zdravým životným štýlom, každý tretí človek trpí nespavosťou. Obyvatelia Krajnej Porúbky preto vytvorili v spolupráci s tradičným dodávateľom elektriny na východe Slovenska, Východoslovenskou energetikou, prototyp dokonalého miesta pre pokojný a bezpečný spánok. Prvý spánkový rezort na svete zaradili na známy zahraničný rezervačný portál a vytvorili webovú stránku so všetkými informáciami - spankovyrezort.sk.

Pred príchodom prvých turistov však bolo treba zaistiť bezpečnosť. Domy v novom spánkovom rezorte totiž kúria výhradne drevom či uhlím. Preto v nich môže, aj keď zriedka, dochádzať k nebezpečným únikom jedovatého oxidu uhoľnatého alebo, v horšom prípade, k vzniku požiaru.

Aby bol spánok v Krajnej Porúbke skutočne pokojný a bezpečný, VSE vybavila každý dom v obci CO aj požiarnym alarmom. Zariadenie dokáže včas upozorniť na prítomnosť jedovatého plynu a predísť zbytočnej tragédii.

„Úniky tohto neviditeľného nebezpečného plynu často končia tragicky. Sme preto radi, že sme aspoň takto dokázali pomôcť ľuďom, na ktorých už iní zabudli. Radi však pomôžeme komukoľvek, pretože nám na zdraví ľudí záleží,“ povedal Maroš Baranec, manažér produktových inovácií spoločnosti Východoslovenská energetika.

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

    PlusTV