viac magazínov
Dusan pasek
VIDEO Pašek po 20 rokoch prehovoril o samovražde svojho otca: Takáto je podľa mňa pravda o jeho smrti!
Podarilo sa Ľubici Laššákovej napraviť módne faux pas?
Správy
Nová ministerka spôsobila trapas. Pozrite sa, ako ho vyriešila
Jožo Ráž ml.
Správy
Čo uškodilo mladému Rážovi: Odborník to povedal na rovinu
Novému premiérovi vypadol z vnútorného vrecka zaujímavý predmet.
Správy
VIDEO Pellegrinimu vypadol počas tlačovky z vrecka neznámy predmet: Bugár okamžite zbystril zrak!
Schumacher, Schumacherova, Schumacherovci
Schumacherovci prelomili desivé mlčanie o stave Michaela: Sme radi, že to chápete!
Marie Rottrová
Šoubiznis
FOTO Speváčka Marie Rottrová sa teda nezdá: Pred 80-kou si obliekla TAKÝTO dráždivý outfit!
Hatalová prekvapuje: Doma má klon porotcu SuperStar.
Šoubiznis
Speváčka Hatalová šokuje: Ja vlastne žijem s Ruppertom zo SuperStar!
kralovske rodiny
žena.sk
Vtedy a dnes: Najznámejší členovia kráľovských rodín neboli vždy takí nóbl! Aha, ako sa odhaľovala princezná Sofia! (Foto vnútri)
Cítite pulzujúcu bolesť v hlave a nič vás nebaví? Je načase spoznať svoju migrénu.
Zdravie
7 spôsobov ako zatočiť s migrénou. Naozaj vám pomôžu

Najsexi je muž v uniforme, tvrdia ženy po celom svete

Požiarnikom, vojakom či pilotom sa nemôžete stať zo dňa na deň. Zato kapitánom lode môžete byť už po týždni aj popri práci úradníka či IT-čkara.

Ženy po celom svete sa zhodujú, že k najsexi povolaniam patria tie uniformované. Námorníci, piloti alebo požiarnici vedú rebríčky zamestnaní, z ktorých sa nežnému pohlaviu podlamujú kolená. Podľa psychológov uniforma pre ženy symbolizuje istotu a ochranu, ktorú prirodzene u mužov hľadajú. Na druhej strane, keď už takého muža doma majú, v súkromí bez uniformy im pripadajú odrazu zraniteľnejší, čo v nich prebúdza materinské pudy. Americkí vedci skúmali tieto súvislosti hlbšie a prišli s tvrdením, že inklinovanie k uniformám majú ženy vrodené. Uniformy sú totiž vizuálnym prejavom odvahy, dobrodružstva a hrdinstva, čo dámy podvedome vyhľadávajú.

Kapitánom lode za pár dní

Samozrejme, nie každý sa vydal cestou kariéry v uniforme. Napriek tomu sa medzi nami nájde množstvo odvážlivcov, ktorí by radi vyskúšali niečo nové a dobrodružné a možno aj v uniforme (ale minimálne s kapitánskou čiapkou) sa postavili za kormidlo jachty alebo iného plavidla. Hoci Slovensko nemá more, kapitánske kurzy sú čoraz obľúbenejšie. Netrvajú dlho, človek získa potrebnú licenciu a hor sa do vôd, napríklad chorvátskych.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Incheba

Dostupná dovolenka plná zážitkov

Dovolenka na mori už dávno nepatrí len do slovníka milionárov. Získanie plavidla a všetkých potrebných znalostí a dokumentov je čoraz dostupnejšie aj pre bežných smrteľníkov. Odmenou za snahu a investíciu sú nielen sympatie žien (alebo jedinej ženy), ale aj úžasný pocit slobody a nekonečné množstvo skúseností a zážitkov na vode. Všetko potrebné sa dozviete na 15. medzinárodnej výstave lodí Boat Show, ktorá okrem zaujímavých informácií ponúkne širokú paletu plachetníc, jácht, motorových člnov, vodných skútrov, potrebného príslušenstva i novinky zo sveta plavidiel. K videniu bude po prvýkrát na Slovensku napríklad pontónová loď americkej značky Sun Tracker, fínsky motorový čln s kajutou AMT 190 HT vhodný na rekreačné trávenie voľného času, či vodný skúter SPARK TRIXX v trojmiestnom prevedení. Výstava určite zaujme nielen skúsených lodiarov, ale aj amatérov, ktorí životný štýl na vode ešte len plánujú vyskúšať. Samozrejmosťou je ponuka vybavenia a doplnkov na vodné športy a možnosť získať podrobnosti o vykonaní kapitánskej skúšky. Kto uvažuje nad dovolenkou na vode, výstava je ideálnym miestom na porovnanie si výhod jednotlivých plavidiel a vybrať si to, ktoré má predpoklady pre prežitie nezabudnuteľnej dovolenky. Od 15. do 18. marca v bratislavskej Inchebe.