viac magazínov
Dusan pasek
VIDEO Pašek po 20 rokoch prehovoril o samovražde svojho otca: Takáto je podľa mňa pravda o jeho smrti!
Podarilo sa Ľubici Laššákovej napraviť módne faux pas?
Správy
Nová ministerka spôsobila trapas. Pozrite sa, ako ho vyriešila
Jožo Ráž ml.
Správy
Čo uškodilo mladému Rážovi: Odborník to povedal na rovinu
Novému premiérovi vypadol z vnútorného vrecka zaujímavý predmet.
Správy
VIDEO Pellegrinimu vypadol počas tlačovky z vrecka neznámy predmet: Bugár okamžite zbystril zrak!
Schumacher, Schumacherova, Schumacherovci
Schumacherovci prelomili desivé mlčanie o stave Michaela: Sme radi, že to chápete!
Marie Rottrová
Šoubiznis
FOTO Speváčka Marie Rottrová sa teda nezdá: Pred 80-kou si obliekla TAKÝTO dráždivý outfit!
Hatalová prekvapuje: Doma má klon porotcu SuperStar.
Šoubiznis
Speváčka Hatalová šokuje: Ja vlastne žijem s Ruppertom zo SuperStar!
kralovske rodiny
žena.sk
Vtedy a dnes: Najznámejší členovia kráľovských rodín neboli vždy takí nóbl! Aha, ako sa odhaľovala princezná Sofia! (Foto vnútri)
Cítite pulzujúcu bolesť v hlave a nič vás nebaví? Je načase spoznať svoju migrénu.
Zdravie
7 spôsobov ako zatočiť s migrénou. Naozaj vám pomôžu

Máte tridsať a hypotéku? Poznáme spôsob ako pokojnejšie spať!

Poznáte to! Mám takmer 30, doteraz bol život fajn, kino, lyžovačky, občas žúrka a trochu cestovania. Práca v pohode, kariéra nakopnutá, ale zasa sa nepotrhám.

A viac ako čítať seriózne rady v novinách ma baví spoznávanie potenciálnych partnerov v kaviarni či na párty. Život? Dá sa... V podstate celkom slušná kvalita! Ale len do momentu, kým do môjho života nevstúpila ona – HYPOTÉKA.

Tak a teraz by malo prísť niekoľko riadkov o tom - že riešenie bývania sa v súčasnosti bez dlhodobých pôžičiek nezaobíde. Alebo, že úvery sú všade naokolo dostupné. Napríklad VÚB poskytuje úvery na bývanie bez vstupného poplatku a s perfektným ročným úrokom už od 1, 29% až na päť rokov. Tiež by mohlo prísť zopár rodičovských výstrah - že život s hypotékou je záťaž, a čo ak vypadne príjem, ochoriem, zmením prácu..... Čo ak nebudem mať na mesačnú splátku?

Uf...Mám 30 a otázky typu „čo ak?“ si kladiem len výnimočne.... Napríklad, čo ak zaplatím výlet do Paríža, budem vedieť ísť ešte do Álp? Všetci však na otázky “čo ak” očakávajú iné odpovede.
Neviem ako im povedať, že nevyhnutnosť „zodpovedného budovania finančnej rezervy“ si dobre uvedomujem, aj bez rodičovského či bankárskeho mudrovania. Akurát mi nikto nepovie, ako to urobiť bez dopadov na môj súčasný spôsob života.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Shutterstock

Sporiaci účet rýchlo a bez poplatkov

Našťastie mám dobrú banku. VÚB našla za mňa spôsob, ako vniesť zodpovednosť do života celkom bezbolestne - SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Jeho zriadenie trvalo len pár sekúnd cez internet banking a neplatím zaň žiaden poplatok.
Popri sporiacom účte na moje Nové auto 2020 a vysnívanú Južnú Ameriku 2019 je to ďalší z piatich možných sporiacich účtov k môjmu bežnému účtu v banke. Tento podúčet so špeciálnym názvom má však viac výhod – napríklad okrem základnej aj bonusovú úrokovú sadzbu. Spolu sa tak vložené peniaze zhodnocujú až o 0,6 % za rok. Bonusový úrok sa pripisuje mesačne, vždy nasledujúci mesiac.

Nasporené peniaze mám neustále k dispozícii

Vkladať stačí už od 10 EUR mesačne, čo zásadnejšie môj spôsob života nemení. Je to nepostrehnuteľný odliv peňazí z bežného účtu či peňaženky. A chce to len trochu disciplíny - včas a riadne platiť splátku hypotéky, mesačne vkladať zvolenú sumu a nevyberať peniaze, ktoré na SPORIACOM ÚČTE K HYPOTÉKE ležia.
A keby sa predsa len tie horšie scenáre naplnili? Peniaze mám jednoducho a rýchlo k dispozícii, môžem ich hneď využiť na krytie akýchkoľvek nečakaných výdavkov, alebo použiť v rámci nepredvídanej situácie. O bonusový úrok prídem len na mesiac, a v nasledujúcom období roka mám bonusový úrok späť.

PS: Ďakujem Ti VÚB za SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Okrem toho, že sa môžem mame pochváliť svojím už SKUTOČNE ZODPOVEDNÝM SPRÁVANÍM, mám aj pokojnejší spánok. A to je najviac!