Tip redakcii
Máte tridsať a hypotéku? Poznáme spôsob ako pokojnejšie spať!
Tip redakcii
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
V niektorých regiónoch sa stále nedarí nájsť lekárov, ktorí by pohotovosti slúžili. Ilustračné foto
Rady a tipy
Pacienti, pripravte sa na veľké zmeny už od júla: Pohotovostí bude ešte menej!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Máte tridsať a hypotéku? Poznáme spôsob ako pokojnejšie spať!

Ilustračné foto.

Poznáte to! Mám takmer 30, doteraz bol život fajn, kino, lyžovačky, občas žúrka a trochu cestovania. Práca v pohode, kariéra nakopnutá, ale zasa sa nepotrhám.

A viac ako čítať seriózne rady v novinách ma baví spoznávanie potenciálnych partnerov v kaviarni či na párty. Život? Dá sa... V podstate celkom slušná kvalita! Ale len do momentu, kým do môjho života nevstúpila ona – HYPOTÉKA.

Tak a teraz by malo prísť niekoľko riadkov o tom - že riešenie bývania sa v súčasnosti bez dlhodobých pôžičiek nezaobíde. Alebo, že úvery sú všade naokolo dostupné. Napríklad VÚB poskytuje úvery na bývanie bez vstupného poplatku a s perfektným ročným úrokom už od 1, 29% až na päť rokov. Tiež by mohlo prísť zopár rodičovských výstrah - že život s hypotékou je záťaž, a čo ak vypadne príjem, ochoriem, zmením prácu..... Čo ak nebudem mať na mesačnú splátku?

Uf...Mám 30 a otázky typu „čo ak?“ si kladiem len výnimočne.... Napríklad, čo ak zaplatím výlet do Paríža, budem vedieť ísť ešte do Álp? Všetci však na otázky “čo ak” očakávajú iné odpovede.
Neviem ako im povedať, že nevyhnutnosť „zodpovedného budovania finančnej rezervy“ si dobre uvedomujem, aj bez rodičovského či bankárskeho mudrovania. Akurát mi nikto nepovie, ako to urobiť bez dopadov na môj súčasný spôsob života.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Shutterstock

Sporiaci účet rýchlo a bez poplatkov

Našťastie mám dobrú banku. VÚB našla za mňa spôsob, ako vniesť zodpovednosť do života celkom bezbolestne - SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Jeho zriadenie trvalo len pár sekúnd cez internet banking a neplatím zaň žiaden poplatok.
Popri sporiacom účte na moje Nové auto 2020 a vysnívanú Južnú Ameriku 2019 je to ďalší z piatich možných sporiacich účtov k môjmu bežnému účtu v banke. Tento podúčet so špeciálnym názvom má však viac výhod – napríklad okrem základnej aj bonusovú úrokovú sadzbu. Spolu sa tak vložené peniaze zhodnocujú až o 0,6 % za rok. Bonusový úrok sa pripisuje mesačne, vždy nasledujúci mesiac.

Nasporené peniaze mám neustále k dispozícii

Vkladať stačí už od 10 EUR mesačne, čo zásadnejšie môj spôsob života nemení. Je to nepostrehnuteľný odliv peňazí z bežného účtu či peňaženky. A chce to len trochu disciplíny - včas a riadne platiť splátku hypotéky, mesačne vkladať zvolenú sumu a nevyberať peniaze, ktoré na SPORIACOM ÚČTE K HYPOTÉKE ležia.
A keby sa predsa len tie horšie scenáre naplnili? Peniaze mám jednoducho a rýchlo k dispozícii, môžem ich hneď využiť na krytie akýchkoľvek nečakaných výdavkov, alebo použiť v rámci nepredvídanej situácie. O bonusový úrok prídem len na mesiac, a v nasledujúcom období roka mám bonusový úrok späť.

PS: Ďakujem Ti VÚB za SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Okrem toho, že sa môžem mame pochváliť svojím už SKUTOČNE ZODPOVEDNÝM SPRÁVANÍM, mám aj pokojnejší spánok. A to je najviac!

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

    PlusTV