Tip redakcii
Koľko stojí úraz na lyžovačke?
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
dieťa v aute, leto, horúčava
Šarm
Šokujúce slová lekára: Ako extrémna horúčava zabíja každú bunku nášho tela
Svadba slovenského futbalového reprezentanta Adama Nemca a Miss Universe Zuzany Kollárovej v bratislavskom dóme Svätého Martina. Na snímke Zuzana Kollárová a Adam Nemec prichádzajú na svadobnú hostinu v koči ťahanom koňmi v obci Čereňany.
EXKLUZÍVNE FOTO zo svadby futbalistu Nemca: Megavýstrih nevesty, pilot Škrtel, známa modelka ako v župane
Speváčka známejšia skôr svoju známosťou s multioteckom ako svojím talentom, včera mnohých šokovala najnovším postom na Instagrame. Odfotila sa v svadobných šatách...
EMMA
Bude SVADBA? Barbora Balúchová na skúške svadobných šiat doslova žiarila
Rozhodovanie o väzbe Mariana Kočnera a Pavla Ruska na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici.
Správy
JE ROZHODNUTÉ! Kočner a Rusko sa po ôsmich hodinách dozvedeli od sudcu verdikt
Cassie Masonová.
FOTO Najsexi trénerku sveta môže aj roztrhnúť. Z mobilu jej ukradli pornozábery: Na rozkroku skrýva veľké prekvapenie!
Zlatica Švajdová Puškárová
Šoubiznis
Puškárová, ako ju nepoznáte: Kvôli tomuto si ukradla čas od detí!
Speváčka sa zranila po páde zo svojho bicykla.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Známa slovenská speváčka mala vážnu nehodu: Tá selfie vám vyrazí dych!
Zuzana Plačková
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Plačková prvýkrát ukázala zmenšené silikóny: Tomu sa povie zmena k lepšiemu!
Den otvorenych dveri SND
Šarm
Prezradila tajomstvo: Zuzana Kocúriková začala svoju kariéru poriadnym TRAPASOM

Koľko stojí úraz na lyžovačke?

Ilustračné foto.

Na zimnú dovolenku sa chystá väčšina Slovákov. Počas chladných dní najradšej oddychujeme v kúpeľoch a v prírode pri sezónnych športových aktivitách. Štvrtina našincov pritom mieri za hranice krajiny. Patríte medzi nich? V takom prípade vám poradíme, čo si treba na dovolenku v zahraničí pribaliť, ak nechcete, aby sa vám niekoľkonásobne predražila.

Z analýzy Poštovej banky vyplýva, že našinci na oddychu nešetria. V priemere minie jeden človek pri platbe kartou v obľúbených zahraničných zimných destináciách vyše 200 eur. Najradšej utrácame u našich susedov - v Rakúsku, Česku, v Poľsku a suverénne najviac, v priemere až 343 eur, v Taliansku. Avšak, omnoho častejšie platíme v spomínanom Rakúsku. Z celkového počtu kartových transakcií v zahraničí sa práve tam zrealizujú takmer tri štvrtiny. U našich južných susedov sa totiž na dosah ruky nachádzajú kvalitné lyžiarske strediská, ktoré dokážeme navštíviť na otočku bez nutnosti ubytovania. A túto možnosť radi využívame.

Bratislavčania míňajú najviac

Výdavky v zahraničí sa výrazne líšia podľa regiónu, z ktorého cestovateľ pochádza. V priemere najviac minie na platbách kartou vo vybraných zahraničných destináciách človek z Bratislavského kraja, 292 eur. Výdavky Bratislavčanov v Taliansku a vo Francúzsku dokonca v priemere prevyšujú 600 eur. Naopak, najmenej vo vybraných krajinách míňajú ľudia z Nitrianskeho a Trnavského kraja, menej ako 160 eur.

Drahšia dovolenka kvôli úrazu

S aktívnou zimnou dovolenkou na horách je spojený nie len relax, ale aj riziko úraz, kvôli čomu sa vám môže oddych bez cestovného poistenia poriadne predražiť. Tak napríklad, ošetrenie ruky na dovolenke v Česku vás vyjde na 135 eur. Pri závažných ochoreniach sa môže suma za hospitalizáciu či operáciu v zahraničí vyšplhať na tisíce eur. Komerčné cestovné poistenie vám zabezpečí, že výdavky spojené s liečbou nebudete musieť hradiť z vlastného vrecka. Zaplatí ich za vás poisťovňa, a to až do výšky poistnej sumy uvedenej v zmluve. Týka sa to aj ošetrenia v súkromných zdravotníckych zariadeniach. Základný balík cestovného poistenia zväčša zahŕňa poistenie liečebných nákladov, a teda náklady na ošetrenie v dôsledku úrazu alebo náhleho ochorenia, hospitalizáciu, lieky, nevyhnutnú diagnostiku, prípadne aj operáciu, prevoz naspäť na Slovensko a iné úkony.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Poštová Banka

Bezpečná lyžovačka za pár eur

Poistenie zimnej dovolenky bez starosti môžete mať za pár eur. K platobným kartám Maestro a MasterCard od Poštovej banky, ktorú získate k svojmu Užitočnému účtu, si môžete v Poštovej poisťovni vybaviť aj cestovné poistenie a využívať ho počas celého roka. Je vhodné pre opakované krátkodobé turistické cesty do zahraničia a vzťahuje sa aj na rekreačné lyžovanie a iné bežné zimné športy. S nonstop asistenčnou službou získa klient všetky potrebné informácie ako postupovať v prípade neočakávaných udalostí.

Cestovné poistenie sa dá dohodnúť priamo pri zriaďovaní karty alebo dodatočne. „Je možné zriadiť si ho individuálne, ale aj pre celú rodinu. Vtedy zahŕňa poistenie okrem držiteľa platobnej karty a jeho rodinných príslušníkov – manžela či partnera zo spoločnej domácnosti a všetky ich deti do 18 rokov,“ informuje hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

Rodinné poistenie je výhodnejšie. Na celý technický rok vyjde 24,18 eur, čo vyjadrené na kalendárny mesiac znamená 2,02 eur. Individuálne poistenie stojí na rok 15,60 eur, čo vyjadrené na mesiac znamená 1,30 eur.

Cestovné poistenie do zahraničia k platobným kartám Poštovej banky zahŕňa okrem iného:

  • Liečebné náklady a s nimi súvisiace asistenčné služby s poistnou sumou do 100 000 eur. Poistenie cestovnej batožiny a vecí osobnej potreby s poistnou sumou 500 eur.
  • Poistenie zodpovednosti za škodu na majetku tretej osoby s poistnou sumou 10 000 eur alebo na živote a zdraví tretej osoby s poistnou sumou 30 000 eur.
  • Poistenie právnej ochrany s poistnou sumou 5 000 eur.

„Okrem liečebných nákladov, poistenia zodpovednosti za škodu na majetku a na zdraví, pomoci pri zložení kaucie, poistenia batožiny, osobných športových, elektronických potrieb a akútneho ošetrenia zubov je doplnené aj o novinku – poistenie do hôr, ktoré zahŕňa poistné krytie na zásah Horskej služby na Slovensku až do výšky 5000 eur,“ uvádza riaditeľ úseku tvorby produktov a podpory predaja Poštovej poisťovne Ondrej Reichbauer. Viac informácií o cestovnom poistení od Poštovej poisťovne nájdete TU

    PlusTV