Tip redakcii
Deň s Marošom Ihnátom z MMG Freedom Barbers
Tip redakcii
Tip redakcii
V cele strávia ešte jednu noc
Správy
VIEME PRVÍ Kočner s Ruskom zostávajú za mrežami. Čo je za tým?
kandráč, sajfa, dobby
FOTO Akoby ich jedna mater mala! Futbalisti na MS majú dvojníkov: V Rusku hrajú Kandráč, Sajfa aj slávny pornoherec
Zdravotný stav otca kráľa popu sa už niekoľko mesiacov zhoršoval.
Šoubiznis
Otec Michaela Jacksona (†50) umiera: O zákernom ochorení netušili ani jeho najbližší!
Manželia Druckerovci: Chodili často do spoločnosti.
Ľudia
Keď bol Tomáš Drucker dieťa opustil ho otec: „Nechal mi dvadsať korún.“
Pavol Dubček dáva od svojho mladšieho brata Milana ruky preč.
Správy
Dubček o sexuálnej afére v rodine. Tvrdé slová na bratovu adresu
Gabriela Vránová
Šoubiznis
S Gabrielou Vránovou († 78) sa osud dvakrát kruto zahral: Do konca života ju mátala smrť brata!
Peter Kočiš zbalil svoju kolegyňu.
Šoubiznis
Herec Peter Kočiš neprestáva prekvapovať: Šokujúci krok pred rozvodom!
Prvá dáma Spojených štátov sa vybrala na návštevu do migračného centra.
Správy
FOTO VNÚTRI Melania Trump (48) rada provokuje: Za pár minút dokázala pobúriť celý svet!
Martin Nikodým so synom Adamom.
Šoubiznis
FOTO Mladý Nikodým sa pochválil frajerkou: Aha, akú kočku si nabalil moderátorov syn!

Deň s Marošom Ihnátom z MMG Freedom Barbers

Ilustračné foto.

Maroš Ihnát, spoluzakladateľ jedného z najúspešnejších holičstiev na Slovensku, nám prezradil, ako to u nich vyzerá počas typického pracovného dňa.

7:00 Prvé, čo ráno urobím je, že skontrolujem, čo ma v ten deň čaká. Ešte so zalepenými očami. Pri pohári citrónovej vody si prečítam emaily, pozriem noviny a naraňajkujem sa.

7:30 Vyrážam do práce. Väčšinou sa nechám odviesť svojou priateľkou Silviou, ktorá rada šoféruje a spĺňa skills šoféra limuzíny, aby som sa vyhol rannému stresu z dopravy. Sedávam vzadu a pozerám Instagram.

8:10 Na Námestí 1. mája, kde stojí náš barber shop, bolo pred 40 rokmi tiež veľmi vychytené holičstvo. Berieme to teda ako pokračovanie peknej tradície. Ráno treba nahriať kávovar, skontrolovať holičské náradie, strojčeky, uteráky a čistotu. Hygiena je pre nás na prvom mieste. Otvárame o deviatej, čiže o čo skôr sa tu stretneme, o to lepšie. Pol hodina je minimum.

8:30 Biznis sa nerieši sám. Ešte raz kontrolujem dnešné rezervácie a emaily. Naša práca sa už nezaobíde bez internetu. Zo začiatku sme to skúšali, ale bolo to peklo. Používali sme zošit a bol v tom neuveriteľný chaos. Keď sme začali riešiť internet, tak sme chceli optiku, ale tá v Starom meste nie je. Nakoniec sme si vybrali 4G internet od Orangeu a super. Všetko šliape ako má, a to naň štandardne býva pripojených aj 30 ľudí. A bez problémov.

9:00 Prichádzajú prví zákazníci. Pravidelne nás navštevujú aj známe osobnosti. Chodí sem Rytmus, Ego a bol tu aj pán prezident Andrej Kiska. Nezakladáme si na hype okolo známych osobností, ale samozrejme, že ak sú s nami spokojní, tak je to super. Naše holičstvo je ale prístupné pre každého bez rozdielu. Jeden zákazník je tak na hodinu.

11:00 Je skvelé, keď vidíte, že zákazníci sa u vás majú dobre a fotia sa hneď v kresle. Pre mňa to je viac ako obyčajné ďakujem. Spokojnosť nám dávajú najavo aj online recenziami. Často hodnotia a zdieľajú fotografie priamo z holičstva. Máme tu aj playstation, aby si mohli skrátiť čakanie a na internete nám beží aj hudba a pevná linka. Preto sme potrebovali rýchle a stabilné pripojenie. Ja robím instastories, to ma baví. Pripojenie na wifi je teda určite veľkým benefitom. Keď sa vyskytne situácia ako táto a sedí u nás asi 10 zákazníkov, tak výpadky nie sú vítané. Máme tu aj takých, ktorí si riešia pracovné emaily, dokonca sa nám už stalo, že si tu jeden klient vybavoval rokovanie cez Skype.

12:00 Mám siestu až do štvrtej. Naobedujem sa, zájdem si do fitka alebo na masáž. Takýmto rozdelením pracovného času som sa inšpiroval v zahraničí a som vďaka tomu oveľa produktívnejší.

16:00 Vraciam sa do práce a mám ďalších zákazníkov. Páči sa mi, že k nám chodia rozmanití ľudia. Sem tam príde niekto aj bez objednávky. Väčšinou na základe Instagramu. Ak je šanca, tak si počká na voľného barbera. Ak nie, tak mu dáme nový termín. Našťastie s internetom sme zaviedli aj online rezervačný systém. Pri 31 000 rezerváciách ročne to bolo potrebné. Môže sa to zdať ako desivé číslo, ale pre nás je to známka našej kvality.

20:00 O ôsmej končíme. Dáme si s chalanmi goodbye drink, pripijeme na úspešný pracovný deň a je čas ísť domov.

20:30 Doma už len relaxujem. Pozriem si film, seriál a snažím sa vypnúť. Hoci to nie je také ľahké, pretože svojou prácou žijem.

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

    PlusTV