Tip redakcii
Útok na turistov v obľúbenej dovolenkovej destinácií: Extrémisti napadli autobus!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

Útok na turistov v obľúbenej dovolenkovej destinácií: Extrémisti napadli autobus!

Autobus napadnutých turistov.

Španielska extremistická skupina Arran, počas týždňa znovu zaútočila na turistov. Útok spáchali dvaja členovia extremistickej skupiny, ktorí odchytili v katalánskej metropole Barcelona dvojposchodový autobus, plný dovolenkujúcich. Na autobus vyvesili transparent a na zastrašenie použili zápalné svetlice a spreje „Zastavme masovú turistiku v Katalánsku“. Takéto útoky v poslednom období začali pribúdať.

Podľa dopravného úradu Barcelony, obaja muži autobus rýchlo opustili. Nikto z turistov nebol zranený a na autobuse nevznikla škoda.Skupina Arran neskôr na facebooku napísala, že útok v Barcelone bol jedným z troch, ktoré spáchala. Ďalšie by mali prebiehať vo Valencii a v hlavnom meste Mallorky.

„Behom dňa sme zahájili akcie v Barcelone, Valencii a Palme, ktorými chceme ukázať, že turisti sem nepatria. Celkom sme zastavili tri autobusy, ktoré viezli turistov priživujúcich sa na našom utrpení. Musíme sa sťahovať preč, platíme nemravné nájmy a pracujeme v neistých zamestnaniach za mizerné mzdy,“takto skupina popisovala dôvod svojich činov. Podľa skupiny nejde o fóbiu z turizmu, ale o boj o prežitie.

Transparent extremistickej skupiny.
Transparent extremistickej skupiny.
Foto: twitter.com

Skupina Arran urobila počas posledných mesiacov niekoľko akcií namierených proti turistom. V júni sa v Barcelone jeden z členov pripútal k soche od Antoniho Gaudího, čím chcel protestovať proti efektu turizmu na miestnych obyvateľov, ktorí sú podľa neho vykorisťovaní. Vtedy uviedol, že demonštrácie u Gaudího sochy, bola len začiatok zo série plánovaných útokov.

Najčastejšie však Arran útočia na autobusy, ktoré posprejovali sloganmi typu "Turizmus zabíja miestnych obyvateľov" alebo prepichujú pneumatiky. V auguste 2017 zaútočil jeden z členov skupiny na reštauráciu na Malorke, hodil tam dymovnicu.

Skupina sa hnevá hlavne na rast nájmov

Zástupca barcelonskej starostky Gerardo Pisarello označil nedávne protesty za symbolickú iniciatívu. "Je to jedna z vecí, ktorá sa môže stať v Barcelone. Musíme začať o problematike debatovať, "povedal pre server expres.com.

Podobne silné protesty sa často konajú aj na ostrove Mallorca a v meste San Sebastian. Miestnym ľuďom vadí, že kvôli enormnému prívalu turistov, ktorí Španielsko čím ďalej častejšie volia, ako svoju dovolenkovú destináciu, rastú nájmy a mnoho bežných občanov je nezvláda platiť. Ľuďom tiež vadí rušenie nočného pokoja, znečisťovanie pamiatok a neúcta k miestnemu prostrediu.

    PlusTV