Tip redakcii
V koalícii znova lietajú iskry. Dôvodom je TENTO muž!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Çağatay a Gizem sa ocitli v nepríjemných problémoch. Zahrali si spolu aj v seriáli Feriha.
Šoubiznis
Seriálový Emir a Güneş z Ferihy lietajú v poriadnych problémoch: Hrozí im väzenie!
Mária Čírová, muž
Šarm
Svadobná cesta v raji: Takto ju trávila Mária Čírová s manželom!
Nad mužom stáli všetci jeho anjeli strážni.
Zaujímavosti
Neuveriteľné VIDEO z ktorého behá mráz po chrbte: Muž vyviazol z tejto nehody bez škrabanca!
Krst knihy receptov Katky Brychtovej. Hostí podujatím sprevádzali jej dcéra Katka Ahmedová a sestra Zuzana Šebestová. Knižku uviedli do života Katkini priatelia Peter Justin Topoľský malinovým sirupom, Martin Nikodým čokoládou a Emma Tekelyová s dcérou Emou orechmi.
Ľudia
Tajná svadba! Vieme, koho si známa spisovateľka vezme
Muž mal upadnúť do bezvedomia po jednom kopnutí do hlavy. (Ilustračné foto)
Krimi
Dráma v centre Bratislavy: Muža chladnokrvne dokopali, leží v umelom spánku!
Celeste Buckingham
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Ale veď toto je až smiešne! Celeste Buckingham sa strápnila vďaka mejkapu na plnej čiare! Veď vyzerá ako...
Jozef Oklamčák
Šoubiznis
FOTO Jozef Oklamčák prišiel pred pár mesiacmi takmer o život: TOTO je muž, ktorý ho zachránil!
Jiří Kajínek navštívil počas prvého výročia prezidentskej milosti Bratislavu.
Správy
VIDEO Kajínkovi sa žije, uráčil sa aj do Bratislavy: Za pár dní letím na Korfu, môžem si dovoliť, čo chcem!
Tenistky
FOTO Ups, čo to vyletelo?! Tenistky ukázali to, čo nemal nikto vidieť: Vypadnuté bradavky aj rozkroky. Hantuchová odhalila všetko!

V koalícii znova lietajú iskry. Dôvodom je TENTO muž!

Medzi mužom Andreja Danka a nominantom Bélu Bugára vládne dusná atmosféra.

V koalícii to opäť iskrí. Dôvodom je dusno medzi mužom Andreja Danka a nominantom Bélu Bugára. Minister obrany Peter Gajdoš (58) si podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ nevie prísť na meno so svojím štátnym tajomníkom za Most-Híd Róbertom Ondrejcsákom (40). Napätú situáciu budú riešiť dokonca samotný šéf SNS s predsedom Mosta-Híd.

Ministra obrany Petra Gajdoša nahnevala reakcia Róberta Ondrejcsáka, ktorý uverejnil minulý týždeň kritický status na margo rozhodnutia svojho šéfa. Gajdoš podľa neho údajne zablokoval pracovnú cestu poradcu spomínaného štátneho tajomníka, na ktorej mal zastupovať náš rezort obrany. Šlo o kurz v známom Európskom centre pre bezpečnostné otázky Georgea C. Marshalla v Nemecku. Ondrejcsák na sociálnej sieti tvrdil, že rezort by vycestovanie nášho človeka nič nestálo, pretože všetky výdavky spojené s cestou by hradila druhá strana a rozhodnutie ministra označil za trápne.

"Ministerstvo obrany SR nemá dôvod komentovať názory pána štátneho tajomníka, ktoré prezentuje na svojom súkromnom facebookovom profile. Je to jeho osobný názor, netreba za tým hľadať žiadny spor," povedala hovorkyňa rezortu Danka Capáková.


Gajdoša však reakcia nominanta Mosta-Híd nahnevala a začal to okamžite riešiť. Padnúť mala aj požiadavka, aby Bugár svojho človeka z ministerstva stiahol. Šéf Mosta-Híd mal následne Dankovi odkázať, že ak pôjde Ondrejcsák, musí skončiť aj samotný minister. „Aj pán minister musí vedieť, že my budeme stáť za naším človekom, ktorý je ešte navyše odstavený od všetkého,”reagoval pre Plus JEDEN DEŇ podpredseda parlamentu Bugár. Ondrejcsák má vraj na ministerstve obrany veľmi zlé postavenie, pretože mu Gajdoš odobral všetky podstatné kompetencie. Navyše vraj nie je informovaný o dôležitých rozhodnutiach. „Už je toho dosť,” dodal šéf Mosta-Híd.

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák je nominantom strany Most-Híd.
Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák je nominantom strany Most-Híd.
Foto: Michal Šebeňa


Predseda Národnej rady Andrej Danko, ktorý Gajdoša dosadil do funkcie, situáciu nevidí ani zďaleka tak vážne ako jeho kolegovia z Mosta. „Určite by som to nevnímal ako nejaký spor. Sú to procesné veci, aké riešime bežne, nie je to nič, čo by sa nedalo riešiť,” uviedol na margo vzniknutej situácie predseda SNS Danko.


Podľa našich informácií si majú Danko s Bugárom sadnúť ešte tento týždeň, aby konflikt na obrane vyriešili. Ak by musel Bugár odvolať Ondrejcsáka z ministerstva obrany, je podľa našich zdrojov z Mosta-Híd pripravený odvolať štátneho tajomníka SNS Petra Ďurčeka z ministertva dopravy, ktoré riadi Arpád Érsék.

Napätie medzi ministrom a štátnym tajomníkom sa začalo ešte vlani, keď Gajdoš zrušil niektoré rozbehnuté obchody.

    PlusTV