Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
Ľudia
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

Zeman po debate s Kiskom perlil: Toto je moja kapurková!

Andrej Kiska po rokovaní so svojím českým kolegom Milošom Zemanom vyhlásil, že hoci má dvojica na mnohé otázky rozdielne názory, ľudsky si vychádzajú veľmi dobre. Prezidenti si počas tlačovej besedy tykali a vymieňali si žoviálne poznámky.

Prezident Andrej Kiska na dnešnom stretnutí so svojím českým náprotivkom Milošom Zemanom hovoril o úrovni česko-slovenských vzťahov. Tie obaja prezidenti na spoločnej tlačovnej besede vyhodnotili ako ukážkové.

Zeman však aj napriek tomu vidí priestor na zlepšenie, a to na slovenskej strane. Upozornil, že v Prahe existuje takzvaný Slovenský dom, no v Bratislave nie. "Bola by to pôvabná krčmička s českým pivom a kuchyňou," opísal svoje predstavy český prezident.

Prezidenti si pochvaľovali dobré vzájomné vzťahy Česka so Slovenskom.
Prezidenti si pochvaľovali dobré vzájomné vzťahy Česka so Slovenskom.
Foto: Tony Štefunko

Priestor na dôkladnejšiu spoluprácu však vidia prezidenti aj vo vážnejších oblastiach. Andrej Kiska spomenul napríklad oblasť školstva či kvalitnej cestnej a železničnej infraštruktúry. Zeman by okrem toho ocenil aj prehĺbenie obrannej spolupráce.

Podľa Zemana môže byť pozitívny ekonomický vývoj Slovenska príkladom pre Čechov, ktorí dlhodobo odmietajú vstup krajiny do eurozóny. Pripustil totiž, že odpor Česka voči euru je do istej miery aj iracionálny. "Sme veľmi spokojní, že naša krajina v danom období prijala euro. Bolo silným impulzom pre našu ekonomiku," pochválil sa Kiska.

Posledná návšteva českého prezidenta v jeho funkčnom období sa tiež nezaobišla bez bonmotov. Miloš Zeman ju uznačil za kapurkovú návštevu, pričom sa pochválil, že východoslovenská "slivovička na odchod" mu je veľmi dobre známa. Hlava štátu tiež nezabudla spomenúť novopečeného českého premiéra Andreja Babiša. "Dôkazom dobrej spolupráce oboch národov je, že som za premiéra Českej republiky nedávno vymenoval príslušníka slovenskej menšiny," ocenil Zeman.

Českú republiku v januári čakajú prezidentské voľby. Miloš Zeman, so značne podlomeným zdravím, kandiduje opäť, no svoje šance si odhadnúť netrúfa. Nevedie totiž žiadnu predvolebnú kampaň.

Odporúčame