Adrianovi (†39) počas dovolenky v Hurghade zlyhali obličky a museli ho hospitalizovať. Lekári ho vraj najprv liečili dialýzou, no keď sa dozvedeli a neplatnom poistení, prestali a Brit upadol do kómy, z ktorej sa už nezobudil.
Správy
Adrian (†39) skolaboval v obľúbenom letovisku Slovákov, domov sa už nevrátil: Nemocnica ho nechala umrieť, lebo rodine došli peniaze!
Anjelikovia Aďka (5) a Janík (6).
Krimi
ÚBOŽIATKA Aďka (5) a Janík (6) museli ísť do detského domova: TOTO je pravý dôvod, prečo ich matke vzali!
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
Otec hľadá svojho strateného synčeka.
Krimi
Zúfalý otec zburcoval sociálnu sieť: Už desať dní hľadá synčeka Frederika (2)!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Ivana si na akciu obliekla kratučké červené šaty, ktoré odhalili takmer celé jej stehná.
Šoubiznis
FOTO Ivana Christová neprestáva šokovať: Opäť má o pár kilečiek navyše, no... Pred ľudí vyšla v tomto!
Michaela Kocianová zverejnila poriadne pikantnú fotku.
Šoubiznis
Najvulgárnejšia fotografia topmodelky Kocianovej: Takto pózuje dáma?
Šimonič presadil vo svete aj top modelku Adrianu Sklenaříkovú.
Šoubiznis
Manažér Adriany Sklenaříkovej sa dostal do problémov: Zásah polície!
Zdá sa, že v Bielom dome to poriadne vrie.
Správy
VIDEO Hromy-blesky medzi Trumpovcami nepoľavujú: Po údajných neverách utŕžila Melania ďalšiu "ranu"!

Veľká hádka koalície a opozície. Bugár si servítku pred ústa nedáva

Choroba bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka spôsobila v parlamente rozruch. Po tom, ako denník Plus JEDEN DEŇ priniesol informácie o vážnych zdravotných problémoch poslanca SaS, zasadla mimoriadne koaličná rada a vydala verdikt. O kauze odpočúvania sa bude diskutovať až na marcovej schôdzi. A to nie je všetko. Koalícia dala poslancovi SaS jasnú podmienku.

Bývalý minister obrany Ľubomír Galko čelí posledné dni kritike pre kauzu odpočúvania civilistov z roku 2011. Na verejnosť sa totiž dostali detaily obžaloby Generálnej prokuratúry, podľa ktorej vojenskí spravodajcovia monitorovali kamionistu Petra Červenku s politickým motívom. Údajne chceli poznať jeho názor na stranu SaS, ktorú Galko ako minister reprezentoval.

Ešte v utorok presadila koalícia, aby sa parlament týmito informáciami zaoberal. Následne však na verejnosť preniklo, že Galko čelí zákernej chorobe. Denníku Plus JEDEN DEŇ potvrdil, že mu bolo diagnostikované onkologické ochorenie hrubého čreva. Po novom roku exminister absolvoval aj operáciu.

Na základe týchto informácií sa koaličná trojka dohodla, že diskusiu na tému odpočúvania presunú na marcovú schôdzu. Zároveň však vyzvali Galka, aby sa sám vzdal stoličky predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ. Ak tak neurobí do najbližšej schôdze, poslanci koalície sa odmietajú zúčastňovať na jeho rokovaní.

„Nové skutočnosti sú také závažné, že pán Galko by mal sám odstúpiť. To, že opozícia spravila hystériu, že ho ideme odvolať, tak za to nemôžem. Už dnes sa snažili tvrdiť, že sme vedeli, že je chorý,“ reagoval na situáciu podpredseda parlamentu Béla Bugár. Exminister Galko s návrhom stiahnuť tento bod z rokovania napriek svojmu zdravotnému stavu nesúhlasil.

Na podmienku koalície má exminister jasný názor. „Nevzdám sa. Vzdáva sa človek, ktorý niečo zlé spraví, že cíti nejaký pocit viny alebo má pocit, že tú prácu nezvláda, či už z profesionálnych alebo zo zdravotných dôvodov. Ale ani jeden z týchto stavov nie je naplnený,“ povedal pre náš denník samotný Galko. Ak vraj koalícia chce, aby vo funkcii predsedu výboru skončil, nech ho odvolajú.

Ak nebudú poslanci koalície chodiť na rokovania výboru, ten bude nefunkčný. „Je to jeho zodpovednosť,“ dodal Bugár.

Prečítajte si tiež:

Odporúčame