Tip redakcii
Veľká hádka koalície a opozície. Bugár si servítku pred ústa nedáva
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Çağatay a Gizem sa ocitli v nepríjemných problémoch. Zahrali si spolu aj v seriáli Feriha.
Šoubiznis
Seriálový Emir a Güneş z Ferihy lietajú v poriadnych problémoch: Hrozí im väzenie!
Mária Čírová, muž
Šarm
Svadobná cesta v raji: Takto ju trávila Mária Čírová s manželom!
Nad mužom stáli všetci jeho anjeli strážni.
Zaujímavosti
Neuveriteľné VIDEO z ktorého behá mráz po chrbte: Muž vyviazol z tejto nehody bez škrabanca!
Krst knihy receptov Katky Brychtovej. Hostí podujatím sprevádzali jej dcéra Katka Ahmedová a sestra Zuzana Šebestová. Knižku uviedli do života Katkini priatelia Peter Justin Topoľský malinovým sirupom, Martin Nikodým čokoládou a Emma Tekelyová s dcérou Emou orechmi.
Ľudia
Tajná svadba! Vieme, koho si známa spisovateľka vezme
Muž mal upadnúť do bezvedomia po jednom kopnutí do hlavy. (Ilustračné foto)
Krimi
Dráma v centre Bratislavy: Muža chladnokrvne dokopali, leží v umelom spánku!
Celeste Buckingham
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Ale veď toto je až smiešne! Celeste Buckingham sa strápnila vďaka mejkapu na plnej čiare! Veď vyzerá ako...
Jozef Oklamčák
Šoubiznis
FOTO Jozef Oklamčák prišiel pred pár mesiacmi takmer o život: TOTO je muž, ktorý ho zachránil!
Jiří Kajínek navštívil počas prvého výročia prezidentskej milosti Bratislavu.
Správy
VIDEO Kajínkovi sa žije, uráčil sa aj do Bratislavy: Za pár dní letím na Korfu, môžem si dovoliť, čo chcem!
Tenistky
FOTO Ups, čo to vyletelo?! Tenistky ukázali to, čo nemal nikto vidieť: Vypadnuté bradavky aj rozkroky. Hantuchová odhalila všetko!

Veľká hádka koalície a opozície. Bugár si servítku pred ústa nedáva

Bugár si servítku pred ústa nedával.

Choroba bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka spôsobila v parlamente rozruch. Po tom, ako denník Plus JEDEN DEŇ priniesol informácie o vážnych zdravotných problémoch poslanca SaS, zasadla mimoriadne koaličná rada a vydala verdikt. O kauze odpočúvania sa bude diskutovať až na marcovej schôdzi. A to nie je všetko. Koalícia dala poslancovi SaS jasnú podmienku.

Bývalý minister obrany Ľubomír Galko čelí posledné dni kritike pre kauzu odpočúvania civilistov z roku 2011. Na verejnosť sa totiž dostali detaily obžaloby Generálnej prokuratúry, podľa ktorej vojenskí spravodajcovia monitorovali kamionistu Petra Červenku s politickým motívom. Údajne chceli poznať jeho názor na stranu SaS, ktorú Galko ako minister reprezentoval.

Ešte v utorok presadila koalícia, aby sa parlament týmito informáciami zaoberal. Následne však na verejnosť preniklo, že Galko čelí zákernej chorobe. Denníku Plus JEDEN DEŇ potvrdil, že mu bolo diagnostikované onkologické ochorenie hrubého čreva. Po novom roku exminister absolvoval aj operáciu.

Na základe týchto informácií sa koaličná trojka dohodla, že diskusiu na tému odpočúvania presunú na marcovú schôdzu. Zároveň však vyzvali Galka, aby sa sám vzdal stoličky predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ. Ak tak neurobí do najbližšej schôdze, poslanci koalície sa odmietajú zúčastňovať na jeho rokovaní.

„Nové skutočnosti sú také závažné, že pán Galko by mal sám odstúpiť. To, že opozícia spravila hystériu, že ho ideme odvolať, tak za to nemôžem. Už dnes sa snažili tvrdiť, že sme vedeli, že je chorý,“ reagoval na situáciu podpredseda parlamentu Béla Bugár. Exminister Galko s návrhom stiahnuť tento bod z rokovania napriek svojmu zdravotnému stavu nesúhlasil.

Na podmienku koalície má exminister jasný názor. „Nevzdám sa. Vzdáva sa človek, ktorý niečo zlé spraví, že cíti nejaký pocit viny alebo má pocit, že tú prácu nezvláda, či už z profesionálnych alebo zo zdravotných dôvodov. Ale ani jeden z týchto stavov nie je naplnený,“ povedal pre náš denník samotný Galko. Ak vraj koalícia chce, aby vo funkcii predsedu výboru skončil, nech ho odvolajú.

Ak nebudú poslanci koalície chodiť na rokovania výboru, ten bude nefunkčný. „Je to jeho zodpovednosť,“ dodal Bugár.

Prečítajte si tiež:

    PlusTV