Tip redakcii
PRÁVE TERAZ Kiska v parlamente. Danko ho zrušil po piatich minútach!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
V cele strávia ešte jednu noc
Správy
VIEME PRVÍ Kočner s Ruskom zostávajú za mrežami. Čo je za tým?
kandráč, sajfa, dobby
FOTO Akoby ich jedna mater mala! Futbalisti na MS majú dvojníkov: V Rusku hrajú Kandráč, Sajfa aj slávny pornoherec
Zdravotný stav otca kráľa popu sa už niekoľko mesiacov zhoršoval.
Šoubiznis
Otec Michaela Jacksona (†50) umiera: O zákernom ochorení netušili ani jeho najbližší!
Manželia Druckerovci: Chodili často do spoločnosti.
Ľudia
Keď bol Tomáš Drucker dieťa opustil ho otec: „Nechal mi dvadsať korún.“
Pavol Dubček dáva od svojho mladšieho brata Milana ruky preč.
Správy
Dubček o sexuálnej afére v rodine. Tvrdé slová na bratovu adresu
Gabriela Vránová
Šoubiznis
S Gabrielou Vránovou († 78) sa osud dvakrát kruto zahral: Do konca života ju mátala smrť brata!
Peter Kočiš zbalil svoju kolegyňu.
Šoubiznis
Herec Peter Kočiš neprestáva prekvapovať: Šokujúci krok pred rozvodom!
Prvá dáma Spojených štátov sa vybrala na návštevu do migračného centra.
Správy
FOTO VNÚTRI Melania Trump (48) rada provokuje: Za pár minút dokázala pobúriť celý svet!
Martin Nikodým so synom Adamom.
Šoubiznis
FOTO Mladý Nikodým sa pochválil frajerkou: Aha, akú kočku si nabalil moderátorov syn!

PRÁVE TERAZ Kiska v parlamente. Danko ho zrušil po piatich minútach!

Andrej Kiska po roku opäť vystúpil so správou o stave spoločnosti.

Opäť sa postavil pred poslancov. Prezident Andrej Kiska dnes o druhej popoludní vystupuje so správou o stave republiky v pléne Národnej rady. V tradičnom prejave, ktorý má každoročne v čase výročia svojej inaugurácie, tentoraz poriadne pritvrdil.

14:45 Prezident Andrej Kiska skončil svoj prejav. Potlesk si vyslúžil od opozičných poslanocv. Koaliční poslanci prezidenta potleskom nevyprevadli.

14:43"Úlohou lídrov je viesť a riešiť problémy. Inšpirovať ľudí a pripraviť krajinu na budúcnosť. Reprezentovať hodnoty, na ktorých štát stojí. Pomáhať tvoriť a udržiavať spoločnú identitu, ktorá môže byť zdrojom hrdosti na Slovenskú republiku."

14:34 Prezident otvoril aj otázku infraštruktúry na Slovensku. " Podľahli sme ilúzii, že len diaľnice prinesú do regiónov blahobyt a zatiaľ sa po celej krajine rozpadajú cesty nižších tried. Viac než 40 percent ciest prvej, druhej a tretej triedy je v havarijnom alebo nevyhovujúcom stave. Po týchto cestách sa pritom ročne prepraví trikrát viac osôb než po diaľniciach a rýchlostných cestách," upozorňuje Kiska.

14:30 "Najviac diskutovanou politikou parlamentnej väčšiny nie je plnenie vládneho programu, ale pompézne výdavkové balíčky. Aj na dôchodkový systém si niektorí opäť spomenú až vtedy, keď sa zúfalo snažia predĺžiť si politickú kariéru," tvrdí.

14:28 "Voľba je vo vašich rukách. Od vašich rozhodnutí závisí, ako si budeme rok 2018 pamätať. Či ako premárnenú príležitosť, ktorá ostane zdrojom konšpirácií, špekulácií, nevyšetrených podozrení a trvalým prameňom nedôvery k politike aj medzi ľuďmi navzájom," apeluje na politikov. Podľa neho nie je hanbou priznať si nedostatky.

14:24 "Všetci potrebujeme právny štát. Zrozumiteľné zákony, ktoré problémy bežného života pomáhajú riešiť a nevytvárajú nové. Úrady a políciu, ktoré pravidlá privádzajú do života spravodlivo a nezneužívajú ich na šikanovanie nepohodlných. Súdy, ktorých rozhodovanie je včasné a predvídateľné. Ústavný súd, ktorý je dôveryhodným ochrancom ústavných princípov a hodnôt."

14:20 "Ak existuje úprimná vôľa hľadať spôsob ako začať kriesiť dôveru verejnosti, je nevyhnutné vrátiť sa k vyšetrovaniu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,"myslí si.

14:15 "Dodnes sme sa s dôsledkami nedokázali vyrovnať, nedokázali sme potrestať vinníkov a pokúsiť sa tým zmierniť spôsobené krivdy a bolesť. Až minutý rok ste vy, poslanci národnej rady zrušením amnestií otvorili priestor na nápravu,"tvrdí prezident.

14:14 Robert Fico na úvod Kiskovho prejavu neprišiel. V sále nesedí ani teraz. Rovnako chýba aj exminister Robert Kaliňák. V sále nesedí viacero poslancov Smeru.

14:12 "Rád by som sa v tejto súvislosti vrátil o dve desaťročia späť. Do krajiny, ktorá bola zdesená únosom syna hlavy štátu a vraždou Róberta Remiáša podobne, ako je v súčasnosti zasiahnutá vraždou novinára a jeho snúbenice. Trúfam si povedať, že nebolo to iba zavlečenie a nebola to iba vražda, ale bola to reakcia mocných na tieto zločiny, ktorá trvale poznačila ďalší vývoj Slovenskej republiky. Vládcovia si udelili amnestiu, zásadne a trvale naštrbili dôveru k právnemu štátu,"pokračuje Kiska.

14:11 Kiska po krátkej prestávke pokračuje vo svojom prejave. Kotlebovci už v sále nie sú.

14:07 Poslanci Kotlebovej ĽS - NS museli opustiť rokovaciu sálu potom, ako ich predseda NR SR Andrej Danko vykázal. Schôdza aj prejav prezidenta majú pokračovať po rokovaní poslaneckého grémia.

14:05 Andrej Danko prerušil schôdzu a aj prejav prezidenta Andreja Kisku kvôli transparentu, ktorý si priniesli poslanci ĽS - Naše Slovensko.

14:04 Prezident začal svoju reč návratom k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. " Takmer pred štyrmi mesiacmi, 21. februára 2018, boli vo svojom dome vo Veľkej Mači zavraždení investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica, mladá archeologička Martina Kušnírová. Páchateľov do dnešného dňa nepoznáme," povedal.

13:40 Kiska je už v parlamente. Privítal ho predseda parlamentu Andrej Danko. Prezidentova reč v pléne sa začne o 14:00.

13:15 Prezident Andrej Kiska už o pár minút vystúpi v pléne Národnej rady so správou o stave republiky. Prejav, ktorý má pravidelne v období výročia svojej inaugurácie však nemal mať ľahký priebeh. Podľa zákulisných rečí mali poslanci strany Smer-SD zvažovať, že počas prezidentovej reči z rokovacej sály odídu. Viacerí poslanci však takéto úvahy označili za nepravdu.

Prečítajte si aj:

Ako vnímate vy správu o stave republiky? Mal podľa vás prezident Andrej Kiska so svojim prejavom pravdu? Dajte nám vedieť do diskusie...

    PlusTV