Tip redakcii
Neuveriteľný dôvod nákupu amerických stíhačiek. Z tohto sa budete chytať za hlavu
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

Neuveriteľný dôvod nákupu amerických stíhačiek. Z tohto sa budete chytať za hlavu

Minister Peter Gajdoš pripravuje nákup za miliardy.

Vláda dnes odklepla nákup nových stíhačiek americkej výroby F-16. Minister obrany Peter Gajdoš včera večer predložil materiál, v ktorom práve odporúča nákup amerických strojov F-16 Block 70/72 pred švédskymi JAS-39 C/D Gripen. Odborník však nad argumentami ministerstva obrany krúti hlavou.

Na dokument z dieľne rezortu obrany sa pozrel aj bezpečnostný analytik Jaroslav Naď a Gajdošovmu ministerstvu poriadne naložil. „Ak na tomto robilo súčasné vedenie MOSR vyše dvoch rokov ako tvrdia, tak to je naozaj na plač. Úplná absurdita na úrovni slabšej bakalárskej práce,“odkázal. Podľa neho je jasným cieľom analýzy vyzdvihnúť výhody F16 a potlačiť výhody Gripenov. Gajdošovi vyčíta, že namiesto dlhodobej diskusie len vyvesil 12 hodín pred rozhodovaním „trápny pamflet na internet.“

„Ako je možné, že v dokumente Dlhodobý plán OSSR do 2030... je vyčlenených na túto akvizíciu 1,1mld eur, a toto bude stáť vyše dvoch miliárd,“pýta sa odborník. Tak isto ho zaujíma, prečo „o takejto obrovskej akvizícii nerokoval Výbor pre obranu a bezpečnosť.“

Naď tiež poukazuje na to, že v dokumente nie je uvedené, aké úlohy mame ambíciu so strojmi vykonávať. „Spomínajú sa teda iba ochrana nášho územia a Baltov v rámci operácie NATO na ochranu ich vzdušného priestoru. Na to aj Česi bežne používajú Gripeny,“ hromží. „Pôjdeme s nimi do Sýrie, Iraku, Afganistanu??? Alebo budeme mať opäť raz super drahé a fancy stroje ako vrtuľníky BlackHawk a budeme ich ukazovať na dňoch detí s OSSR, lebo nebudeme vedieť ani využiť ich potenciál a ani zaplatiť ich výbavu...?,“ pokračuje.

Rovnako tak mu v dokumente chýbajú informácie týkajúce sa nákladov na životný cyklus či letovú hodinu.

Zdesený bol aj z argumentu o jazykovej pripravenosti našich letcov. „Pri výcviku je uvedené, že naši piloti majú slabú angličtinu a preto je ponuka US lepšia, lebo v rámci 3-4 rokov výcviku ich Američania zlepšia v angličtine. To fakt toto napíše naše MOSR? Že naši piloti majú slabú angličtinu? To je akože výhoda F16,“ zamýšľa sa odborník.

„Je len smutnou realitou tejto koalície, že sa partneri SNS nechávajú donekonečna vydierať a neustále cúvajú. Aj v tomto prípade, navrhované riešenie s prenájmom letových hodín tak, ako sa to pripravovalo za exministra Glváča, malo pre SR oveľa výhodnejšiu alternatívu,“ uzavrel Naď s tým, že Smer mal na nej trvať.

Prečítajte si:

    PlusTV