Tip redakcii
Novej ministerke zdravotníctva Kalavskej vyčítajú manželov biznis. Ona začínala v Afrike!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
V niektorých regiónoch sa stále nedarí nájsť lekárov, ktorí by pohotovosti slúžili. Ilustračné foto
Rady a tipy
Pacienti, pripravte sa na veľké zmeny už od júla: Pohotovostí bude ešte menej!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Novej ministerke zdravotníctva Kalavskej vyčítajú manželov biznis. Ona začínala v Afrike!

Andrej Kiska prijal Andreu Kalavskú, kandidátku na ministerku zdravotníctva v prezidentskom paláci.

Sympatická brunetka Andrea Kalavská má po novom šéfovať rezortu zdravotníctva. Tam doteraz pôsobila na poste štátnej tajomníčky. Minulosť má však oveľa farbistejšiu, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Svoju kariéru začínala za hranicami.

Nová tvár – Andrea Kalavská v Pellegriniho vláde je pre širokú verejnosť veľká neznáma. Od dnes však bude novou ministerkou zdravotníctva. Málokto o nej vie, že k tejto oblasti "pričuchla" už v detstve, a to vďaka svojmu strýkovi. Ten pracoval ako misionár v západnej Afrike. Po jeho vzore sa tak ako čerstvá absolventka vybrala za hranice. Skúškou ohňom bol pre ňu Južný Sudán. Tam totiž začala svoju kariéru lekárky. "Prišla som do naozajstnej džungle a naozajstnej Afriky," opísala svoje pocity pre portál Miau. Po tom, čo Kalavská absolvovala špecializačné skúšky v odboroch vnútorné choroby a tropická medicína, začala pracovať na Internej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou Trnava.

Andrej Kiska prijal Andreu Kalavskú -  kandidátku na ministerku zdravotníctva v prezidentskom paláci.
Andrej Kiska prijal Andreu Kalavskú - kandidátku na ministerku zdravotníctva v prezidentskom paláci.
Foto: Matej Jankovič


Uškodiť jej môže rodina

Problémom budúcej ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (40) môžu byť najmä jej blízki príbuzní, ktorí sú aktívni v zdravotníckom biznise.


Pravá ruka Tomáša Druckera má na ministerstve zdravotníctva na starosti sekciu zdravia a liekovú politiku. Lenže práve pre lieky sa dostala do podozrenia z konfliktu záujmov. Jej manžel Erich Kalavský robil dlhé roky manažéra vo veľkej farmaceutickej firme Pfizer, na čo upozornil začiatkom tohto roka denník SME. Lieková politika štátu je pritom pre farmaceutické firmy ako Pfizer rozhodujúcim zdrojom biznisu.

Sledujeme ONLINE Je to DEFINITÍVNE! Pellegrini sa stane novým predsedom vlády!


Hoci Kalavský zo spomínanej spoločnosti odišiel na vlastnú žiadosť krátko po tom, ako sa jeho žena stala štátnou tajomníčkou ministerstva, tiene podozrenia zostali. „Post šéfa liekovej politiky by mal zastávať človek bez akýchkoľvek väzieb na farmafirmy, a pritom odborník v danej oblasti,“ povedal šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Komora sestier NECHCE Andreu Kalavskú za ministerku: TOTO je hlavný dôvod!


To však nie je všetko. Ďalším sporným príbuzným budúcej ministerky je jej svokor Jozef Kalavský. Jeho niekdajšia firma ešte v roku 2010 dodala do štátnej nemocnice a na lekársku fakultu predražené ultrazvuky za vyše 630-tisíc eur za kus. Pritom nemocnica v Česku zaplatila za rovnaký prístroj len 255-tisíc eur. Jozefa Kalavského navyše súdia v Česku aj v ďalšej kauze. Je podozrivý, že dal úplatok riaditeľovi nemocnice. „Je mi to ľúto, ja som si brala manžela, ktorý má nejakého otca,“ komentovala to Kalavská.

Z výsmechu politikom pôjdete do kolien! Najlepšie vtipy, ktoré sa šíria internetom


Odborník na zdravotníctvo Dušan Zachar tvrdí, že tieto prepojenia nemusia novú ministerku hneď diskvalifikovať, ale sú varovaním. „Bolo by dobré, keby nová ministerka verejne deklarovala, hoci aj nad rámec zákona, všetky potenciálne konflikty záujmov a rodinné prepojenia,“ hovorí analytik inštitútu INEKO. Väčším problémom podľa neho je, že ministri zdravotníctva sa menia ako na bežiacom páse.

    PlusTV