Tip redakcii
Ministerka zdravotníctva reaguje na Valockého koniec. Jej slová hovoria za všetko
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
V niektorých regiónoch sa stále nedarí nájsť lekárov, ktorí by pohotovosti slúžili. Ilustračné foto
Rady a tipy
Pacienti, pripravte sa na veľké zmeny už od júla: Pohotovostí bude ešte menej!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Ministerka zdravotníctva reaguje na Valockého koniec. Jej slová hovoria za všetko

Jozef Valocký ako riaditeľ Národného onkologického ústavu končí.

Je rozhodnuté. Šéf Národného onkologického ústavu Jozef Valocký neustál mediálny tlak a vo funkcii končí. Po tom, ako jeho prácu otvorene kritizoval bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker a minulý týždeň sa mu bola osobne pozrieť na prsty nová šéfka rezortu Andrea Kalavská, sa rozhodol poslanec Smer-SD rezignovať.

Jozef Valocký odovzdal svoj abdikačný list ministerke Andrei Kalavskej včera na obed. Nová šéfka rezortu mu totiž dala ultimátum do konca tohto týždňa. Valocký jej mal deklarovať, že ústav nepríde o špičkových lekárov a situácia v zariadení sa stabilizuje. Takúto záruku Kalavskej nedokázal dať. Riaditeľ najväčšieho onkologického ústavu na Slovensku sa tak rozhodol odísť sám. “Ak ja mám byť problém, pretože som poslanec Národnej rady za Smer-SD a je takáto spoločenská situácia, aká je, tak sa vzdávam funkcie generálneho riaditeľa,” potvrdil v rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Situácia v Národnom onkologickom ústave sa vyhrotila v čase, keď sa menili rezortní ministri. Kálavská tak hneď po svojom nástupe musela riešiť sťažnosti niektorých lekárov a pacientov, ktorí tvrdia, že v ústave je neúnosná situácia. Najkritickejší mal byť vývoj na anesteziológii, čo ohrozovalo operačné zákroky onkologických pacientov. Za posledný rok malo nemocnicu opustiť okolo 60 pracovníkov - administratívni pracovníci, vysokokvalifikované sestry, špičkoví lekári a dokonca aj niekoľko primárov. Ústav však tvrdí, že ide o bežnú výmenu zamestnancov a pracoviská nie sú ohrozené.

Dôsledkom odchodov boli však podľa listu, ktorý napísali lekári ministerke a denník Plus JEDEN DEŇ ho má k dispozícií, dlhé čakacie doby na operácie, niektorých pacientov vraj posielali domov, pretože im nedokázali zabezpečiť potrebnú pooperačnú starostlivosť. V liste sa píše, že ak by odišli ďalší, ústavu hrozí kolaps.

Ministerka Kalavská dala riaditeľovi ústavu Jozefovi Valockému podmienku, že musí zabezpečiť riadny chod zariadenia. Ak to nedokáže urobiť, bola pripravená poslanca Smeru-SD z funkcie odvolať. “Rozhodnutie pána Valockého oceňujem a ďakujem za odvedenú prácu. Verím, že tento krok, ktorý si vážim, prispeje k stabilizácii ústavu,”reagoval na rozhodnutie šéfa ústavu samotná ministerka.

Jozef Valocký stál na čele ústavu od októbra 2017. Vo funkcii končí k 30 aprílu. Špičkový ústav dočasne povedie niektorý z riaditeľov zariadenia – ekonomický Tomáš Alscher, alebo medicínsky Juraj Pechan. Na nového generálneho riaditeľa vypíše ministerstvo výberové konanie.

Problémy aj v Nitre

Pred nástupom za riaditeľa Národného onkologického ústavu šéfoval Jozef Valocký Fakultnej nemocnici v Nitre. Nemocnicu vyhodnotilo INEKO počas jeho vedenia ako najlepšiu po ekonomickej stránke. Aj tam museli riešiť problém s nedostatkom personálu na oddelení anesteziológie, kvôli čomu museli odkladať operácie. Známa bola aj kauza bielenia karty novorodenca.

    PlusTV