V putách: Meno Jozefa Draga figuruje vo viacerých kauzách. V októbri 2015 si po neho prišli kukláči.
Slovenská mafia
MAFIÁN JOZEF DRAG: Jeho meno dnes rezonovalo na dvoch súdoch súčasne
(ilustračné foto)
Regióny
Na Slovensku vyčíňa bláznivé počasie: To najhoršie ešte len príde, blíži sa orkán!
Zúfalí pacienti: Celé mesiace chýba na Slovensku náš liek, veď môžeme zomrieť!
Rady a tipy
Zúfalí Slováci zostali bez dôležitého lieku: Čo sa to deje, veď môžeme zomrieť!
K výbuchu malo prísť neďaleko námestia Time Square.
 aktualizované
Správy
Desivý výbuch v New Yorku: Išlo o TERORISTICKÝ ÚTOK, poznáme páchateľa!
Miroslav Suja figuruje ako generálny riaditeľ BBRSC aj na webovej stránke spoločnosti.
Regióny
Fantómový riaditeľ: Jeho záhadnú funkciu stále nikto nepotvrdil!
Taylor vyvetrala nového frajera.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Taylor Swift konečne ukázala nového frajera: TAKTO sa prechádzali ruka v ruke!
Saganovcom sa narodil prvý syn na konci októbra.
Šport
Otvorená spoveď Petra Sagan o otcovstve: Viem, že raz to bude musieť prísť!
Mladíkovi sa upchala trubica, cez ktorú mohol dýchal a začal sa dusiť.
Správy
VIDEO Šialenstvo, ktoré nemá obdobu: Mladík si zabetónoval hlavu do mikrovlnky
Vzťah Kramárovcov má prechádzať vážnou krízou.
Šoubiznis
O rozchod si Kramár koledoval: TOTO je prehľad všetkých jeho údajných nevier! Aha, s akými ženami sme ho načapali!

Minister Richter zarába tisíce, no ľuďom odkazuje: Zo 60 eur sa dá vyžiť!

Tak tento človek buď žartuje, alebo nevie, čo hovorí! Minister práce Ján Richter, ktorý mal nedávno autonehodu, už síce pracuje, no úplne v poriadku zrejme ešte nie je. Podľa jeho slov príspevok v hmotnej núdzi vo výške 60,50 eura na prežitie stačí.

Foto: Kresba DUŠAN BLAŽEK, foto: profimedia.sk

Len nedávno šéf rezortu práce Ján Richter šokoval obsahom svojho vrecka, v ktorom sa po jeho júnovej autonehode našli tisíce.

A už prekvapuje opäť! Tentoraz svojím názorom na výšku dávky v hmotnej núdzi, ktorá je v súčasnosti 60,50 eura. Podľa ministra Richtera, ktorý zjavne s hotovosťou problém nemá, je táto suma postačujúca a človek v hmotnej núdzi si z nej vystačí.

„Ako v tejto chvíli to na prežitie stačí. Je to istý núdzový stav a tá suma je pomocná ruka, ktorú podáva štát jedincovi, je to len na prežitie, na nič viac,“ šokoval Richter.

Pre ministra tisíce

Šéf rezortu práce, ktorý zarába viac než tri a pol tisíca eur mesačne, si vyžitie zo sumy 60,50 eura dokáže zrejme predstaviť len ťažko. Jeho výrok, že suma je postačujúca, je vraj podložený reálnymi faktami.

„Potvrdzujú to aj ľudia, ktorí za tie prostriedky žijú a prežívajú,“ zaklincoval Richter svoje tvrdenie. Aj keby pre ľudí v hmotnej núdzi rád videl vyšší príspevok, s rokovaním vlády je spokojný a nič iné by v zákone na ministerstve nemenili.

„Všetko, čo sme tam dali, bolo schválené, takže zatiaľ nemáme dôvod,“ povedal.

Najskôr práca, potom pláca

Návrhy z rezortu práce, ktoré vláda schválila, sa týkali nielen valorizácie príspevku v hmotnej núdzi, ktorý sa má zvýšiť o 1,8 percenta, ale aj podmienok na jeho udelenie. Príspevok v hmotnej núdzi tak dostane len tá osoba, ktorá odpracuje minimálne 32 hodín v rámci obecných služieb.

„Len čo obec nevytvorí podmienky pre ľudí v hmotnej núdzi, jednoducho nebude môcť byť naplnený zákon a nebude sa potom siahať na dávky,“ doplnil Richter.

Novinka, ktorú ministerstvo predstavilo, sa však nebude týkať všetkých. „Nebude sa týkať napríklad dôchodcov, matiek, ktoré majú nezaopatrené deti, či telesne postihnutých,“ vysvetlil Richter.

Zákon o pomoci v hmotnej núdzi

Zákon by mal začať platiť 1. januára 2014.

  • Zavedenie osobitného príspevku pre osobu, ktorá bola dlhodobo nezamestnaná, poberala dávku v hmotnej núdzi a začala pracovať.
  • Aktivačný príspevok budú môcť ľudia získať, len ak odpracujú v rámci obecných služieb minimálne 64 hodín mesačne.
  • Príspevok v hmotnej núdzi dostane v budúcom roku len ten občan, ktorý odpracuje aspoň 32 hodín v rámci menších obecných služieb.
  • Základná dávka v hmotnej núdzi bude valorizovaná, čo predstavuje nárast 1,8 percenta.

Čo si myslíte o slovách ministra práce? Dá sa podľa vás vyžiť zo 60 eur?

Formulár otázok a odpovedí

Vaše meno:

Odkaz:

04.12.2013 16:00 MARIA NOSALOVA:SOM TAZKO POSTIHNUTA A NA URADE MI POVEDALI ZE BUDEM DOSTAVAT 60EUR Z TOHO NEVYZIJEM Z COHO MAM PLATIT NAJOM A POPLATKY VED MI NEOSTANE NA JEDLO Z TOHTO SA MI VYZIT NEDA A NITRa SOCIALKA KAM PATRIm TOSCHVALUJE ZNIZIT MI AJ TO MALO CO MAM kamSA MAM OBRatit KTO MA POCHOPi ZE NEMOZEM rOBIt25.10.2013 09:07 Anna Szaloiova:Nech sa hanbi,ved on este bude vediet co je bieda.to je 1oo 0/0.prajem mu aby to bolo cim skor.21.10.2013 11:30 Stano:Ak chce minister ušetriť peniaze tak nech prestane vyplacať dochodky tym ktory nikdy nepracovali a nie im vypočitavať dochodky z priemernej mzdy. A kto nepracuje nech neje.Sponzorujeme deti v Afrike aby chodili do školi a naši cigani nechodia do školi aj ked im minister za to plati,to je čudne no nie.21.10.2013 11:33 Ján Bako:Nech ide kade ľahšie, kým sa ešte dá.15.09.2013 09:48 Trnková Anna:Nie z príspevku 60,50 € do mesiaca sa nedá vyžiť je to strašne málo . Mal by si to vyskúšať pán minister Richter a nie len jeden mesiac ale celý rok .15.08.2013 16:56 EVA:Nech všetci zamestnanci ministerstva pracujú po 32 hodín mesačne za 60 EUR, veď práca ako práca, nie?15.08.2013 16:25 Viera:Ved Richterovi dame 60eur dame mu byt kde si zaplaty cisto najom a uvidime ako prezije zo 60eur.Vd nech nepoburuje Ficova vlada lud to co ma ten clovek przivat z 2eur na den a to ani zakladne potraviny si nedovoli kupit.Toto je stat kde stredna vrstva vymiera postupne a ostanu len bohaty, chudobny a cigani, do ktorych stat investuje statisice zrejme je to nasa buducnost a inteligencia.15.08.2013 16:24 nahnevaná:To bolo kriku keď bývalý minister Mihál vravel niečo o tom, že by nevyžil zo 400 evri, že potrebuje viac...teraz tí čo mu to vytkli môžu byť spokojní, veď im ich modla-socialistický idol odkazuje aby vyžili zo 60 evráčov!15.08.2013 16:24 dalibor:poniektori tu v diskusii ozrejmuju, ze co je to hmotna nudza a k comu sluzi tych smiesnych 60 Eur! Ale aj tuto sumu si po novom musi odpracovat? LOL to v ktorej krajine su davky v hmotnej nudzi podmienene odpracovanim si minimalne 32 hodinami v mesiaci? Inak sa davka neda! To kde zijeme? Strasna krajina toto!15.08.2013 16:25 zuzana:Pán minister je už na psychiatrii alebo ešte len čaká na poradovník????Nájdených 98 záznamov, zobrazujem 1 až 10.[<<<]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8[>>>]

Vianočné tipy na darček

    Odporúčame