Tip redakcii
Krok, ktorý nikto nečakal! Nahnevaný Fico šokuje: Nemám na to silu
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii

Krok, ktorý nikto nečakal! Nahnevaný Fico šokuje: Nemám na to silu

Premiér Robert Fico uvažuje o zrušení 30-eurových poplatkov u lekárov, ktorí ošetria pacienta mimo svojich ordinačných hodín. Len predvčerom prijaté opatrenie však premiér považuje stále za správne. Zrušiť ho chce vraj len preto, aby opozícia nemohla klamať. Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý nad jeho krokmi krúti hlavou.

Robert Fico v otázke poplatkov za mimoriadne vyšetrenie u lekára ustúpi. Na dnešnej tlačovej besede oznámil, že uvažuje o zrušení novoprijatých opatrení. Aj napriek tomu majú tieto poplatky podľa premiéra svoje rácio. Parlament pritom odsúhlasil 30-eurové úhrady za vyšetrenia mimo ordinačných hodín len predvčerom.

Krok ministerstva zdravotníctva pod vedením Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) sa stretol s veľkou kritikou verejnosti aj opozície. Tá považuje poplatky za antisociálne. Hnutie OĽaNO včera vyzvalo prezidenta, aby zákon vetoval.

Fico s Druckerom hovoria jednotnou rečou, premiér však plánuje aj napriek tomu poplatky rušiť.
Fico s Druckerom hovoria jednotnou rečou, premiér však plánuje aj napriek tomu poplatky rušiť.
Foto: TASR

Fico však zhodne s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom argumentuje, že nejde o zavádzanie poplatkov, lebo pacienti majú zaplatiť úhradu za vyšetrenie mimo štandardných ordinačných hodín, čo je "služba navyše".

Dôvodom, prečo sa aj napriek tomu chystá premiér opatrenie zrušiť, má byť opozícia. Vraj sa už nemôže dlhšie pozerať na jej klamstvá. "Nemám silu to vysvetľovať," povedal Fico.

Nezaradený poslanec a líder vznikajúcej strany Spolu - občianska demokracia Miroslav Beblavý vníma počin premiéra ako znak chaosu vo vláde. "Je to znak rozkladu Ficovej vlády. Minister Tomáš Drucker by mal odstúpiť, lebo zjavne nemá dôveru premiéra," myslí si Beblavý.

Mohlo by vás tiež zaujímať: