Adrianovi (†39) počas dovolenky v Hurghade zlyhali obličky a museli ho hospitalizovať. Lekári ho vraj najprv liečili dialýzou, no keď sa dozvedeli a neplatnom poistení, prestali a Brit upadol do kómy, z ktorej sa už nezobudil.
Správy
Adrian (†39) skolaboval v obľúbenom letovisku Slovákov, domov sa už nevrátil: Nemocnica ho nechala umrieť, lebo rodine došli peniaze!
Anjelikovia Aďka (5) a Janík (6).
Krimi
ÚBOŽIATKA Aďka (5) a Janík (6) museli ísť do detského domova: TOTO je pravý dôvod, prečo ich matke vzali!
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
Otec hľadá svojho strateného synčeka.
Krimi
Zúfalý otec zburcoval sociálnu sieť: Už desať dní hľadá synčeka Frederika (2)!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Zdá sa, že v Bielom dome to poriadne vrie.
Správy
VIDEO Hromy-blesky medzi Trumpovcami nepoľavujú: Po údajných neverách utŕžila Melania ďalšiu "ranu"!
Ivana si na akciu obliekla kratučké červené šaty, ktoré odhalili takmer celé jej stehná.
Šoubiznis
FOTO Ivana Christová neprestáva šokovať: Opäť má o pár kilečiek navyše, no... Pred ľudí vyšla v tomto!
December 2016: Ešte nedávno vyzerala v spoločnosti oveľa prirodzenejšie.
Šoubiznis
FOTO Marianna Ďurianová šokuje totálne zmenenou vizážou: Tají PLASTIKU?
Dara Rolins
Šoubiznis
FOTO Dara Rolins predviedla niečo, čo malo ostať zakryté! Uff, týmto sa určite chváliť nechcela!

Koaličná rada dnes rozhodla o Galkovi. TOTO predýcha veľmi ťažko!

Bývalý minister obrany Ľubomír Galko má problém. Koalícia sa dohodla, že poslancovi SaS pôjdu po krku. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ riešili situáciu okolo exministra Galka od rána politické špičky – premiér Robert Fico, predseda parlamentu Andrej Danko a podpredseda Národnej rady Béla Bugár. Dohodli sa, že poslancovi venujú samostatné rokovanie Národnej rady.

Na začiatku štandardného dopoludňajšieho hlasovania dal poslanec Smeru-SD Peter Šuca návrh, aby plénum rokovalo o nových informáciách v súvislosti s kauzou odpočúvania. Mimoriadny bod k tejto téme žiada koalícia zaradiť na stredu popoludní.

Jej výsledkom môže byť podľa našich informácií aj odvolanie Galka z postu šéfa Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ. Poslanec SaS je tiež členom výboru pre obranu a bezpečnosť a výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva. Opozícia okamžite nechala zvolať poslanecké grémium. „Opozícia na grémiu vyjadrila obavy z toho, čo môže nasledovať,“ uviedol po skončení grémia Béla Bugár. Poslanci však návrh rokovať o Galkovi napokon schválili.

Kauza odpočúvania novinárov a iných osôb vojenským spravodajstvom sa prevalila v roku 2011. Vtedajšieho ministra obrany Ľubomíra Galka to stálo kreslo. V prípade bolo okamžite začaté aj vyšetrovanie, ktoré skončilo obžalobou na príslušníkov tajnej služby na súde.

Vojenskí tajní v máji 2011 napichli aj telefón kamionistu Petra Červenku, ktorý náhodou šiel za autom ministra Galka. Ten to mal vyhodnotiť ako prenasledovanie a majiteľa prepravnej služby začali monitorovať. Akcia sa konala pod krycím názvom „Jonatan“. Tajní požiadali podľa prokuratúry sudcu, aby udelil súhlas na odpočúvanie kamionistu s odôvodnením, že Peter Červenka je podozrivý z poškodzovania vojensko-hospodárskych záujmov Slovenska. Ten na základe týchto informácii súhlas na monitorovanie dal. Podľa obžaloby generálnej prokuratúry tajní sudcu oklamali, keď použili „nepravdivé, predstierané a zámerne vykonštruované skutočnosti“.

Skutočný dôvod na odpočúvanie Červenku mal mať podľa prokuratúry politický motív. „Bolo zamerané na monitorovanie názorov a vyjadrení záujmovej osoby smerujúcej k politickej obrane Sloboda a solidarita (SaS),“píše sa v obžalobe.

Exminister obrany Ľubomír Galko už avizoval, že je pripravený postaviť sa v stredu pred poslancov, obhajovať sa a zodpovedať všetky otázky okolo údajného zneužívania Vojenského obranného spravodajstva (VOS) z čias jeho éry. Povedal to v utorok novinárom s tým, že povie všetko, čo bude vzhľadom na stupeň utajenia možné.

Na druhej strane si myslí, že motiváciou koalície hovoriť o tejto sedem rokov starej kauze je snaha o prekrytie škandálov. Neberie ani argument, že nasadenie odposluchov bolo súdom odobrené na základe nepravdivých a skresľujúcich informácií. "O tom musí predsa rozhodnúť súd. Ide len o diskreditáciu Galka,"odkázal s tým, že kým nebude opačný verdikt súdu, verí, že VOS nebolo zneužívané.

"Kľúčové je, že odposluchy boli vykonávané so súhlasom súdu. Ak ich chce niekto spochybniť, nech to urobí na súde. Chodím po regiónoch a na túto kauzu sa ma nikto nepýta," dodal.

Prečítajte si tiež:

Odporúčame