viac magazínov
Pani Helenka prekvapila svojho syna na pretekoch detí v Nitre.
EXKLUZÍVNE zábery stretnutia Sagana s mamou po dlhej dobe: Jej ironická poznámka Petrovi zaťala do živého!
Ľudia na internete si zgustli na bývalom ministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi a odstupujúcom policajnom prezidentovi Tiborovi Gašparovi.
Správy
Z týchto obrázkov PADNETE na zadok! NEUVERÍTE, akú srandu si dokážu ľudia urobiť z politiky!
Sklenaříková a Karembeu žili spolu 13 rokov.
Slávny futbalista sa pustil do slovenskej exmanželky: Drsný odkaz krásnej Sklenaříkovej!
Mužovi sa celý život prerátil na ruby. (Ilustračné foto)
Zaujímavosti
ZDRVUJÚCE zistenie otca deviatich detí: Vyšetrenia ukázali, že bol celý život neplodný!
Viaceré obľúbené cukrovinky už nesmú obsahovať to, čo doteraz. Ilustračné foto
Rady a tipy
Tieto pochúťky už ODDNES menia receptúru, Brusel im dal stopku: Dôvod je desivý!
V Banskej Bystrici bolo dusno.
VIDEO Nechutná dohra po hokejovom finále: Fanúšikovia Banskej Bystrice vtrhli do šatne!
Preliezky sú predmontované a rekvizitári ich vždy pred natáčaním len dovezú.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie markizáckych Oteckov odhalené: Neuveríte, z čoho urobili škôlku!
Lucia Siposová (37),  Ján Koleník (38): Herečka Lucia, ktorá okrem iného hviezdi aj v jojkárskych Prázdninách, si zahrala s naším sexsymbolom v paródiách známych amerických filmov, ktoré poslúžili ako reklama na výhodný úrok istej banky.
Šoubiznis
FOTO Umývajú riad, či rozprávajú sa s kozou! Za prachy v reklame spravia známi Slováci hocičo!
Známe ženy, ktoré sa na jarné módne dni vybrali so svojimi deťmi.
Šoubiznis
Známe ženy, ktoré sa na módne dni vybrali so svojimi deťmi: Ratolesti si vyparádili od hlavy až po päty!

Koalícia chce zatočiť s podvodníkmi. Ľútosť im už nepomôže!

Daňových podvodníkov ľútosť už nezachráni. O obmedzení účinnej ľútosti pri daňových podvodoch začala po generálnom prokurátorovi hovoriť už aj koalícia. Predseda Národnej rady Andrej Danko (43) pripustil, že takzvaná daňová amnestia bude musieť prejsť zmenou. 

Účinnú ľútosť zaviedla vláda Roberta Fica v roku 2013. Ide o takzvanú daňovú amnestiu, ktorú v prípade niektorých daňových trestných činov umožňuje trestný zákon. Obvinený z daňového trestného činu požiada vyšetrovateľa o uplatnenie účinnej ľútosti a následne doplatí daň aj pokutu. Na základe účinnej ľútosti je daňový podvodník zbavený obvinenia. Daň musí zaplatiť najneskôr deň po skončení vyšetrovania.

FOTO VNÚTRI Je toho na Lubyovú priveľa? Tento detail ste si museli všimnúť!

Foto: David Duducz

Predseda parlamentu Andrej Danko v diskusnej relácii televízie TA3 naznačil, že to, ako dnes funguje účinná ľútosť, sa bude musieť zmeniť. „Môžeme sa baviť o tom, či je účinná ľútosť dobrý nástroj,“ vyhlásil. Odvolal sa na slová generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý už otvorene hovoril o potrebe zmeniť súčasný stav. Terajšie nastavenie účinnej ľútosti považuje Čižnár za „z núdze cnosť“. Predseda parlamentu s ním súhlasí. „Je potrebné odbremeniť políciu. Ak by ste daň dobrovoľne zaplatili ešte pred začiatkom vyšetrovania, tak len v takomto prípade by ste si mohli uplatniť účinnú ľútosť,“ priblížil Danko. tnYTZ5YzE6PyWEQzCt3-2ueGG8MqAm6a

Kiskovci budú zase kočíkovať! Bude to chlapec alebo dievčatko?

FOTO VNÚTRI: Tak toto vás dostane! Po Dankovi je kapitánom už aj Bugár​

Podpredseda Národnej rady Béla Bugár denníku Plus JEDEN DEŇ potvrdil, že koalícia bude túto tému riešiť. „Musíme sa zamyslieť nad tým, či je dobré, ak podnikateľ štyri roky čaká, či sa mu na podvod príde, alebo nie, a ak áno, potom to oľutuje,“ uviedol. S ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou o téme vraj už hovoril. Aj podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara je potrebné pripraviť v inštitúte účinnej ľútosti zmeny, najmä vo vzťahu k daňovým trestným činom. „Súčasná úprava je značne veľkorysá k páchateľom daňových trestných činov,“ uviedol pre náš denník Gašpar.

Aj v týchto prípadoch si podnikatelia uplatnili účinnú ľútosť

Kauza Bašternák Podnikateľ Ladislav Bašternák je od marca tohto roka obvinený z neodvedenia daní a poistného. Cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur, pričom skutočná suma mala byť nižšia. Podľa vyšetrovateľa si tak podnikateľ neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer 2 milióny eur. V auguste 2017 si Bašternák uplatnil účinnú ľútosť. Ak mu ju prokurátor odobrí, stačí, že dane doplatí a zbavia ho obvinenia.

Daňový škandál prezidenta Firma Andreja Kisku KTAG si neoprávnene zahrnula do účtovníctva výdavky vo výške viac ako 136-tisíc eur. Tieto výdavky pritom nesúviseli s predmetom podnikania firmy, ale s prezidentskou kampaňou Kisku. Konštatovali to daniari. KTAG si tak skrátila dane a štát pripravila o viac ako 27-tisíc eur. Daniari prípad postúpili polícii. Trestné stíhanie pre krátenie dane a poistného však nebolo možné začať, pretože konateľ firmy Eduard Kučkovský si uplatnil účinnú ľútosť a dorubenú daň dodatočne vyplatil.