viac magazínov
Pani Helenka prekvapila svojho syna na pretekoch detí v Nitre.
EXKLUZÍVNE zábery stretnutia Sagana s mamou po dlhej dobe: Jej ironická poznámka Petrovi zaťala do živého!
Ľudia na internete si zgustli na bývalom ministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi a odstupujúcom policajnom prezidentovi Tiborovi Gašparovi.
Správy
Z týchto obrázkov PADNETE na zadok! NEUVERÍTE, akú srandu si dokážu ľudia urobiť z politiky!
Sklenaříková a Karembeu žili spolu 13 rokov.
Slávny futbalista sa pustil do slovenskej exmanželky: Drsný odkaz krásnej Sklenaříkovej!
Mužovi sa celý život prerátil na ruby. (Ilustračné foto)
Zaujímavosti
ZDRVUJÚCE zistenie otca deviatich detí: Vyšetrenia ukázali, že bol celý život neplodný!
Viaceré obľúbené cukrovinky už nesmú obsahovať to, čo doteraz. Ilustračné foto
Rady a tipy
Tieto pochúťky už ODDNES menia receptúru, Brusel im dal stopku: Dôvod je desivý!
V Banskej Bystrici bolo dusno.
VIDEO Nechutná dohra po hokejovom finále: Fanúšikovia Banskej Bystrice vtrhli do šatne!
Preliezky sú predmontované a rekvizitári ich vždy pred natáčaním len dovezú.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie markizáckych Oteckov odhalené: Neuveríte, z čoho urobili škôlku!
Lucia Siposová (37),  Ján Koleník (38): Herečka Lucia, ktorá okrem iného hviezdi aj v jojkárskych Prázdninách, si zahrala s naším sexsymbolom v paródiách známych amerických filmov, ktoré poslúžili ako reklama na výhodný úrok istej banky.
Šoubiznis
FOTO Umývajú riad, či rozprávajú sa s kozou! Za prachy v reklame spravia známi Slováci hocičo!
Známe ženy, ktoré sa na jarné módne dni vybrali so svojimi deťmi.
Šoubiznis
Známe ženy, ktoré sa na módne dni vybrali so svojimi deťmi: Ratolesti si vyparádili od hlavy až po päty!

Kiska opäť nemilo prekvapil. TOTO bola náhoda či zámer?

Neznalosť, nepozornosť či zámer? Firma prezidenta Andreja Kisku (54) si opakovane vyúčtovala tie isté výdavky. A práve to je dôvod, prečo KTAG vyšetrovala polícia až dvakrát. Sporné faktúry totiž našli daniari v účtovníctve aj rok po tom, ako ich Kiskovcom odmietli uznať. Prezident pritom stále hovorí iba o chybe.

Daňový úrad našiel chyby v účtovníctve prvýkrát v roku 2014. KTAG v máji toho roka požiadala štát o vyplatenie vratky vo výške 146-tisíc eur. Daňový úrad následne vykonal vo firme kontrolu, pričom konštatoval, že vratku z dodávateľských faktúr si pýtajú bratia Kiskovci neoprávnene.

Foto: Vlado Benko, jr.

Faktúry z účtovníctva vyhodili a firme dorubili dodatočnú daň. Šlo totiž o výdavky na tovary a služby, ktoré nijakým spôsobom nesúviseli s predmetom podnikateľskej činnosti spoločnosti, ale s propagáciou občana Kisku, čo vyhodnotili kontrolóri ako daňový podvod a podali v tejto veci trestné oznámenie. Polícia prípad vyšetrovala ako pokus o podvod. Firma dodatočnú daň uhradila v októbri 2014. Napriek tomu, že daniari už vtedy spoločnosti odmietli uznať spomínané faktúry, v účtovníctve KTAG sa objavili aj v daňovom priznaní podanom v marci 2015. Pritom na to, aby si urobili poriadok v účtovníctve, mali v Kiskovej firme takmer rok.

Keď prišli daniari v roku 2016 skontrolovať daň z príjmu za rok 2014, v účtovníctve našli opäť faktúry, ktoré nijakým spôsobom nesúviseli s predmetom podnikateľskej činnosti KTAG, ale s predvolebnou kampaňou Andreja Kisku. Keďže spoločnosť nedokázala preukázať, že faktúry zahrnula do účtovníctva oprávnene, daniari podali druhé trestné oznámenie s podozrením na spáchanie trestného činu krátenia daní a poistného! Konateľ firmy si však uplatnil účinnú ľútosť, daň dodatočne vyplatil a vyšetrovateľ aj tento prípad zmietol zo stola.

Prezident Andrej Kiska hovorí, že faktúry sa do účtovníctva dostali omylom. „Prezidenta mrzí, že spoločnosť KTAG pri účtovaní spravila chybu,” reagoval hovorca hlavy štátu Roman Krpelan. Z uznesení z vyšetrovania Kiskovej firmy však vyplýva, že KTAG zopakovala tú istú chybu až dvakrát! Premiér Robert Fico naznačil, že Andrej Kiska sa pokúsil vyšetrovanie svojej firmy ovplyvniť. Prezident to odmieta, faktom však je, že generálny prokurátor Jaromír Čižnár potvrdil, že Kiska sa u neho o to, kam sa uberá vyšetrovanie jeho firmy, zaujímal až štyrikrát.

Čítajte viac