Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
Ľudia
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

Inšpirujte sa prvoaprílovými žartíkmi našich politikov: Prekonáte ich?

Sviatok bláznov im cudzí nie je. Naši zákonodarcovia sa snažia počas roka pôsobiť najmä v oblasti politiky seriózne. Na prvého apríla však vedia popustiť uzdu svojej fantázie a radi si z niekoho vystrelia alebo sami boli nachytaní. O niektoré príhody sa neváhali s nami podeliť.

Juraj Blanár (Smer-SD)

Prvoaprílovému žartu sa nevyhol ani šéf Žilinskej župy a poslanec za stranu Smer Juraj Blanár. Z toho si tento rok poriadne vystrelili jeho spolupracovníci so Žilinského samosprávneho kraja. „Aj takéto rána mi vedia v Žiline pripraviť,“ pochválil sa. Svoj pracovný stôl si našiel kompletne oblepený farbenými papierikmi. Neostalo mu nič iné, ako vysloviť nádej, že ho už nič ďalšie nečaká.

Alena Bašistová (nezaradená)

Predsedníčka sociálneho výboru má za sebou dlhé roky strávené vo vysokom školstve. Osudným sa jej stal 1. apríl, počas ktorého mala ako docentka odučiť jednu prednášku. „Keď som prišla do učebne, nikto tam nebol. Hlavou mi prebehlo, ako je to možné, veď meškám len 5 minút. Zrazu som počula chichotanie spoza rohu. Všetci študenti sa tam smiali,“ zaspomínala. Poslankyňa najskôr nechápala, prečo jej žiaci takéto niečo urobili, tí jej však rýchlo ozrejmili, aký je deň.

Dušan Jarjabek (Smer-SD)

Smerák má tiež bohaté skúsenosti s dňom bláznov. „S obľubou sa v divadle robili také veci, že vám niekto prvého apríla zatelefonuje a ponúkne vám nejaké výborné angažmán alebo koncert v zahraničí. Vy, samozrejme, potešení poviete áno a následne, keď prídete do divadla, dozviete sa, ako sa dobre na tom všetci bavili. Mne ponúkli na 1. apríla urobiť 10 koncertov vo Varšave za výborných finančných podmienok. Povedal som áno a o tri hodiny som sa dozvedel, že to bol žart,“ prezradil Jarjabek s tým, že si na vystúpenia chystal aj noty.

Martin Poliačik (SaS)

Opozičný poslanec má podľa vlastných slov prvý apríl každý deň. Nerobí mu dokonca problém vystreliť si ani zo svojich kolegov priamo v Národnej rade. „V parlamente si pravidelne strieľam z kolegu Galeka (Karol Galek, pozn. red.). Vypínam mu počítač, keď sa nepozerá,“ priznal sa Poliačik.

Peter Pčolinský (Sme rodina)

Svoje si na prvého apríla zažil aj poslanec Peter Pčolinský. Toho raz dobehol kamarát, ktorý mu volal s tým, že havaroval a potrebuje, aby po neho niekto prišiel. „Neváhal som, sadol som do auta, vybral som sa na určené miesto a tam nikde nikoho. Hľadal som ho asi 15 minút. Keď som mu telefonoval, tak sa ma opýtal, či viem, koľkého je dnes. Netušil som to, ale potom mi docvaklo, že si zo mňa urobil žart a celý čas ma na telefóne počúvali v krčme na hlasnom odposluchu,“ prezradil Pčolinský.

Juraj Droba (SaS)

Liberál sa vrátil do školských čias, keď spolu so spolužiakmi nachytali svoju slovenčinárku na strednej škole. „Počas jej hodiny sme za tabuľu umiestnili magnetofón s nahrávkou školského rozhlasového vysielania. Celú hodinu sme takto blicovali, ona si myslela, že hrá školský rozhlas. To bola naša prvoaprílová hodina slovenčiny, na ktorej sa malo skúšať,“ povedal Droba s tým, že k všetkému sa jej priznali až na maturitnom večierku.

Odporúčame