Adrianovi (†39) počas dovolenky v Hurghade zlyhali obličky a museli ho hospitalizovať. Lekári ho vraj najprv liečili dialýzou, no keď sa dozvedeli a neplatnom poistení, prestali a Brit upadol do kómy, z ktorej sa už nezobudil.
Správy
Adrian (†39) skolaboval v obľúbenom letovisku Slovákov, domov sa už nevrátil: Nemocnica ho nechala umrieť, lebo rodine došli peniaze!
Anjelikovia Aďka (5) a Janík (6).
Krimi
ÚBOŽIATKA Aďka (5) a Janík (6) museli ísť do detského domova: TOTO je pravý dôvod, prečo ich matke vzali!
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
Otec hľadá svojho strateného synčeka.
Krimi
Zúfalý otec zburcoval sociálnu sieť: Už desať dní hľadá synčeka Frederika (2)!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Ivana si na akciu obliekla kratučké červené šaty, ktoré odhalili takmer celé jej stehná.
Šoubiznis
FOTO Ivana Christová neprestáva šokovať: Opäť má o pár kilečiek navyše, no... Pred ľudí vyšla v tomto!
Michaela Kocianová zverejnila poriadne pikantnú fotku.
Šoubiznis
Najvulgárnejšia fotografia topmodelky Kocianovej: Takto pózuje dáma?
Šimonič presadil vo svete aj top modelku Adrianu Sklenaříkovú.
Šoubiznis
Manažér Adriany Sklenaříkovej sa dostal do problémov: Zásah polície!
Zdá sa, že v Bielom dome to poriadne vrie.
Správy
VIDEO Hromy-blesky medzi Trumpovcami nepoľavujú: Po údajných neverách utŕžila Melania ďalšiu "ranu"!

Beblavý sa obracia na Kaliňáka: Likvidujete elitné školy

Rozhodnutie Ficovej vlády o obmedzení prijímania žiakov na osemročné gymnáziá sa v Bratislave pretavilo do nepochopiteľného riešenia okresného úradu v Bratislave, tvrdí Miroslav Beblavý. Úrad podľa neho pri zatváraní tried nezohľadňoval kvalitu.

Okresný úrad rozhodol, že dve tretiny kapacít musí zavrieť napríklad gymnázium pre mimoriadne nadané deti Teplická (prvé miesto v rebríčku kvality INEKO), polovicu musí zatvoriť gymnázium Grösslingová (štvrté miesto) a úplne skončí osemročné vzdelávanie na Evanjelickom lýceu (šieste miesto). Naopak, v rovnakej kapacite pokračuje napríklad gymnázium Hubeného (24. miesto) či gymnázium Ladislava Sáru (19. miesto). Líder vznikajúcej strany SPOLU Miroslav Beblavý poslal ministrovi vnútra oficiálnu žiadosť o vysvetlenie, kde sa ho pýta na zdôvodnenie „tohto nepochopiteľného kroku“.

„Všetci sa zhodneme, že slovenské školstvo je na tom biedne. Zlé rozhodnutia a podfinancovanie ho zdevastovali, konkrétne školy v ňom však dokázali prežiť a udržovať vlajku kvality. Nerozumiem, prečo práve tie svetlé výnimky ide štát v Bratislave podrezať. Zatvorenie najlepších škôl však skutočnému zníženiu nerovnosti nepomôže, to je úplne postavené na hlavu. Sociálna demokracia v praxi,“ pozastavuje sa líder SPOLU Miroslav Beblavý.


Pred niekoľkými rokmi Ficova vláda rozhodla, že na osemročné gymnáziá pôjde v každom kraji maximálne 5% žiakov. Mimo Bratislavy tento zákon nemá takmer žiadny vplyv, keďže týchto gymnázií nie je veľa. Podľa Beblavého je to preto „zákon o bratislavskom vzdelávaní“.

Nezaradený poslanec tiež upozorňuje, že kvôli mizernému financovaniu školstva kombinovaného s bratislavskými platmi je v hlavnom meste situácia, keď učitelia zarábajú menej ako obsluha vo fastfoode. „To viedlo k rozvratu normálnych základných škôl. Na to zareagovali rodičia tým, že začali deťom hľadať lepšie riešenia. Výsledkom je brutálna nerovnosť vo vzdelávaní, ktorá však nie je o osemročných gymnáziách. Ich rušenie ju nijako nevyrieši, ale umožňuje akože sociálnym demokratom odviesť pozornosť od toho, kam pomohli doviesť vzdelávanie,“ uzatvára Beblavý.

Zatváranie tried kritizuje aj OĽaNO

Líderka OĽaNO Veronika Remišová zdôrazňuje, že zatváranie tried sa týka najmä cirkevných škôl. „Neprekvapuje nás, že sa o likvidáciu cirkevných škôl usiluje strana Smer, ale je prekvapujúce, že sa cirkevné gymnáziá likvidujú práve vtedy, keď rezort školstva riadi SNS," povedala na tlačovej konferencii.

Odporúčame