Tip redakcii
Daviscupovou jednotkou bude prvýkrát Gombos: Prečo chýba v nominácii Kližan?
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Pri zatýkaní muža musela použiť polícia mimoriadne opatrenia.
Krimi
práve sa stalo
V Košiciach zadržala NAKA teroristu hľadaného Interpolom. Pre Slovensko predstavoval veľkú HROZBU!
Zdá sa, že Andymu zmysel pre humor nechýba a vie si vystreliť aj sám zo seba.
Šoubiznis
Andy Kraus sa začal správať ako pubertiak: Čo majú znamenať tie šialené fotky na Instagrame?
Na lodi si párik spoločne užil orálny sex.
FOTO Slávny brankár Buffon si užíva dovolenku: Najprv orálny sex a teraz TOTO!
Marián Kočner.
Správy
 aktualizované
Polícia ZATKLA podnikateľa Mariána Kočnera: Okamžitý prevoz do nemocnice za sprievodu polície!
Maria Liman
FOTO Chlapci, toto telo je vaše! Ruská modelka to prehnala: Po víťazstve svojich miláčikov vytasila nahý rozkrok!
Peťo Modrovský prišiel o muža, ktorý ho výrazne v živote ovplyvnil.
Ľudia
Šokovaný Modrovský o náhlej smrti známeho tanečníka: Telefonovali sme krátko pred tým, ako sa mu to stalo
Speváčka si spoluprácu s tromi mužmi pochvaľovala.
Šoubiznis
Katka Knechtová otvorene o tom, ako vychádzala s porotcami v SuperStar: Začiatky boli veľmi zvláštne!
maurery
Wanda.sk
Všetci hovoria o Mauréry, ale... Všimli ste si TÚTO krásku?
Malála študuje od októbra minulého roku na Oxfordskej univerzite. Vpravo je screenshot z videa, na ktorom je zachytený zosnulý šéf Talibanu, ktorého pred týždňom usmrtili pri náletoch Američania.
Správy
VIDEO Aktivistka Malála, ktorú teroristi takmer zabili, po smrti šéfa Talibanu: Bujaré žúrky na univerzite!

Daviscupovou jednotkou bude prvýkrát Gombos: Prečo chýba v nominácii Kližan?

TÍM: Zľava Kližan, Mertiňák (za vlajkou), tancujúci Gombos a Lacko.

Našich tenistov čaká budúci víkend náročné stretnutie. Aby sa vyhli blamáži, musia zdolať výber Poľska. Bojujeme totiž o udržanie sa v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. Lídrom slovenského mužstva bude premiérovo Norbert Gombos (27), ktorý sa na túto výzvu teší.

Gombos konečne prelomil dlhoročné čakanie a prenikol do svetovej stovky rebríčka. Tímová súťaž mu síce naruší turnajový program, no nemá s tým problém. „Na Davis Cup sa vždy teším, pretože aspoň párkrát do roka som súčasťou celého tímu, kde sa navzájom povzbudzujeme. Teším sa o to viac, že to bude doma a prídu nás povzbudiť aj fanúšikovia, čo mi vždy dodáva energiu navyše a motivuje ma to k lepším výkonom,“ porozprával srdciar s prezývkou Gombi.

Rodák z Galanty sa pričiní o dobrú atmosféru v publiku, keďže ho príde podporiť množstvo členov rodiny a známych. „Zatiaľ presne neviem, koľko ich bude, ale určite veľa,“ prehodil s úsmevom. „Som rád, keď cítim podporu z tribún.“

Po prvýkrát nastúpi Gombos v úlohe slovenskej jednotky, keďže aktuálne mu vo svetovom rebríčku patrí 84. priečka. „Nechcem si pripúšťať veľký tlak a zbytočne sa tým stresovať. Poliaci dokážu potrápiť aj kvalitnejších súperov. Keď sa však budem sústrediť na seba, mal by som pre tím vybojovať dôležité dva body,“ povedal odhodlane.

BOJOVNÍK: Norbert Gombos odovzdáva v Davis Cupe na kurte maximum.
BOJOVNÍK: Norbert Gombos odovzdáva v Davis Cupe na kurte maximum.
Foto: TASR

Hrať sa bude už tradične v bratislavskom NTC, a to pod otvorenou strechou. Prekvapením je, že sme zvolili antuku. Gombosov má najradšej tvrdý povrch a rovnako je to aj u slovenskej dvojky Lukáša Lacka. Ten sa v minulosti dokonca turnajom na antuke úplne vyhýbal. „V tomto smere má Medzinárodná tenisová federácia trochu nepružné pravidlo. Povrch sme museli vybrať už tri mesiace vopred a hráči sa s kapitánom zhodli na tom, že najlepšia bude práve antuka. Aj vzhľadom na to, že Poliaci sú na harde silnejší,“ vysvetlil generálny sekretár zväzu Igor Moška. Vyrobiť v NTC antukový dvorec pritom vôbec nie je lacná záležitosť, celkové náklady sa vyšplhajú na 30-tisíc eur.

Poliaci by mali prísť bez svojho najlepšieho hráča Jerzyho Janowicza (bývalá svetová 14-ka), ktorý mal zdravotné komplikácie. Na základe pravidiel ho stále môžu dodatočne prihlásiť do zostavy, no Gombos si myslí, že je to nepravdepodobné. „Keď sme sa stretli na turnajoch, viackrát som sa ho pýtal, či príde do Bratislavy. Odvetil, že určite nie. Má zlé vzťahy s daviscupovým tímom,“ prezradil Norbert Gombos.

Žiaden Kližan? Žiadny problém!

V slovenskej nominácii chýba Martin Kližan. Akô dôvod uviedol kapitán Slovenska Miloš Mečíř jeho „dlhodobé problémy so zranením“. Ťažko však povedať, či by bol aj za iných okolností súčasťou tímu. V minulosti mal totiž otvorený konflikt s daviscupovým trénerom Karolom Kučerom, predtým s vedením zväzu a atmosféra v kabíne bola neraz napätá. „Myslím si, že atmosféra v šatni bude tentoraz lepšia. Nechcem znižovať jeho herné kvality, no nie všetko je o tenise. Ide aj o vzájomný rešpekt, zomknutíe sa pre tím a mix ďalších vecí,“ hovorí Lukáš Lacko.

    PlusTV