Miška sa rozhodla ukončiť svoj mladý život  na koľajniciach.
Krimi
OBROVSKÁ TRAGÉDIA Problémy dohnali Mišku († 28) do zúfalstva: Mrazivý ODKAZ milencovi pred smrťou!
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Zuzane Zvolenskej zlomila krk známa kauza piešťanského CT prístroja.
Správy
Bývalá Ficova ministerka opäť na scéne. Pozrite sa, kde sme ju pristihli
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Michaela, Bičan a jeho syn Michal vychádzajú z vinárne.
Šoubiznis
FOTO Bičanova mladá milenka Michaela: Na víno začala chodiť už aj s jeho dvadsaťročným synom!
Jej, akí sú zlatučkí: TOTO je asi najmenej očakávaný celebrity párik!
Wanda.sk
Jej, akí sú zlatučkí: TOTO je asi najmenej očakávaný celebrity párik!
Barbora Balúchová
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Barbora Balúchová zmenená na nepoznanie: Najprv ako basa a teraz? Schudla 10 kíl!
Raper Patrik Rytmus Vrbovský počas svojho nedávneho špeciálneho koncertu so symfonickým orchestrom.
Šoubiznis
Drsný odkaz rapera Rytmusa! Mám ťa v p*či! To naozaj si takto váži svojich fanúšikov?

Šťastná Nasťa Kuzminová po skvelom výsledku: Ani tentoraz pri tom nechýbal jej poklad!

Skúškou vnútorného nastavenia vzhľadom na husté sneženie bol piatkový šprint na 7,5 km v rakúskom Hochfilzene na úvod programu žien v rámci 2. kola biatlonového Svetového pohára. Slovenskej reprezentantke Anastasii Kuzminovej to vopred bolo jasné a obstála.

"Bolo to na jednotku. Vlastne, na dvojku, keďže som skončila druhá," zasmiala sa dvojnásobná olympijská šampiónka práve z rýchlostných pretekov Kuzminová v úvode rekapitulačného rozhovoru pre agentúru SITA a dodala: "Nebolo to veru jednoduché. Od včera sme však vedeli, aká je predpoveď počasia. Bola som na tie podmienky pripravená psychicky, ale aj mazaním, skupinou štartu, nástrelom. Išlo o to, či to jednotlivé pretekárky vopred vzdajú, alebo zabojujú. Som veľmi rada, že mne sa podaril takýto výsledok. Je vzácnejší o tie náročné podmienky."

Tridsaťtriročná rodáčka z ruského Ťumeňa sa ocitla na stupňoch vo SP premiérovo od 23. marca 2014, keď zvíťazila v pretekoch na 12,5 km s hromadným štartom v nórskom Osle-Holmenkollene. Skôr si však - už ako dvojnásobná mamička - spomenula na prvý zo svojich piatich doterajších individuálnych triumfov v seriáli. Zrodil sa totiž 10. decembra 2010 práve v šprinte v Hochfilzene: "Rovnako ako teraz osobne bol pri tom synček Jelisej. Vtedy takisto husto snežilo. Pravda, zastrieľala som dve nuly... Hochfilzen je známy tým, že tu zvykne počas Svetového pohára snežiť, zďaleka sme to nezažili prvý raz. Akurát tento rok to počas majstrovstiev sveta zrejme aj vzhľadom na februárový termín bolo inak - svietilo slniečko, panovalo jarné počasie."

Synček Jelisej nechýbal pri ďalšom úspechu svojej mamy v Hochfilzene.
Synček Jelisej nechýbal pri ďalšom úspechu svojej mamy v Hochfilzene.
Foto: Facebook Anastasia Kuzminová

Kuzminová v piatok netrafila hneď pri druhej rane v ľahu. Nenechala sa tým vyviesť z pokoja, vybielila ďalšie terče a neskôr v stoji bola dokonalá: "Pred dneškom som si vôbec nedávala ciele. Netušila som, ako to celé bude, či vyhrám, alebo prepadnem. Nastavila som sa na kvalitnú prácu, nezanedbanie čo i len jedného výstrelu. Na ´ležke´ som urobila tesnú chybu, mohlo to rovnako dobre padnúť. Nerozhodilo ma to: z trestného kola som išla s čistou hlavou a predsavzatím, že ďalej bojujem, nič nevzdávam. Koncentrovala som sa na to, aby každá jedna rana v stoji bola kvalitne vypracovaná. Nechcela som, aby som v cieli musela hovoriť o smole. Bolo mi jasné, že v tomto počasí je streľba kľúčová."

Sobotňajšia stíhačka na 10 km (14.45 h), do ktorej pôjde Kuzminová s mankom 22,1 s na inú biatlonovú mamičku, Bielorusku Dariu Domračevovú, sa výsostne pravdepodobne odohrá v porovnateľných klimatických podmienkach: "Hlásia tri dni sneženia. Bude to teda viac či menej čosi podobné. Verím, že trať nám upravia, aby sme nemali sneh po členky. Aj v tejto chvíli husto sneží. Zajtrajška sa však netreba báť. Všetky vyštartujeme v rozpätí piatich minút. V podstate sa dá povedať, že budeme mať úplne totožné podmienky. Rozhodnutie znova padne najmä na strelnici: štyri položky, na tom sa dá vyhrať, ale aj pokaziť si preteky. Bude to zaujímavé."

Nasťa Kuzminová obsadila v šprinte na 7,5 kilometra druhé miesto.
Nasťa Kuzminová obsadila v šprinte na 7,5 kilometra druhé miesto.
Foto: Getty Images

Kuzminová sa na začiatku olympijskej sezóny nehodlá unáhliť s vysvedčeniami: "Na hodnotenia je ešte skoro. Plán bol, že sa chcem zúčastniť na všetkých pretekoch až na ten vynechaný ´individuál´. Vtedy som sa šetrila, neradno hneď až takto zaťažovať organizmus. Myslím si, že to bolo dobré rozhodnutie, čaká nás ešte veľa dôležitých súperení. Je podstatné zachovať si na ne jasnú myseľ, prehnane sa nevysiliť, tešiť sa na každé preteky."

Odporúčame