ČERNÁK NA MIESTE POPRAVY: Čo nasledovalo, keď pravá ruka bosa začala konať na vlastnú päsť?
Plus JEDEN DEŇ
Pohreb opatrovateľky Kataríny: Oblečú ju do šiat, ktoré si kúpila na ples
Érsek má na pláne nové diaľnice. Kedy sa ich dočkáme?
Vražda mladej mamičky Veroniky (†27), ktorú vylákali z domu v nočnej košeli: Čo sa dialo v osudnú noc?
FOTO Na svete je nová konšpirácia: Vymenila skutočnú Melaniu Trump dvojníčka s umelým nosom?
Štefan Skrúcaný poriadne zúri, po rokoch prehral súd s Pallovou: Pozrite, koľko jej teraz musí zacvakať!
Obrovská potupa pre Miriam Kalisovú: Exmanžel Šmahel a jeho kamaráti ju verejne ponížili!
A je to vonku: Odborníci prezradili vek, v ktorom je žena najkrajšia
Po Márii Troškovej sa prácou pochválila ďalšia misska: Lukratívny flek na ministerstve financií?

Cyklistický svet o nikom inom nehovorí: Tímy sa bijú o mini-Sagana

Má ešte len sedemnásť rokov, no už stihol strhnúť pozornosť celého cyklistického sveta. Niet divu, veď zbiera víťazstvá ako na bežiacom páse. Volá sa Tom Pidcock, pochádza z Veľkej Británie a dostal prezývku mini Sagan.

Tom Pidcock predvádza kúsky ako Peter Sagan.
Pošlite nám tip

Pidcock minulý rok bodoval predovšetkým v cyklokrose. V juniorskej kategórii získal britský, európsky a napokon aj svetový titul. Divákov baví aj cieľovými oslavami podobne ako Peter Sagan v mladšom vydaní. Pri triumfe na domácom šampionáte prešiel finišom s bruchom na sedadle, natiahnutými nohami a jednou rukou pred hlavou v podobe Supermana. Sagan po jednom z etapových víťazstiev na Tour de France napodobňoval iného komixového hrdinu – Hulka.

Tam sa ich podobnosť nekončí, obaja sú univerzálni cyklisti. Mladý Brit je okrem blatistých ciest mimoriadne úspešný aj na ceste. Slovenský Tourminátor vyhral ako junior titul svetového šampióna v cross-country a striebornú medailu na MS juniorov v cyklokrose.

Pidcock víťazil od detských čias. Ani s pribúdajúcim vekom počty víťazstiev neklesali, práve naopak. V roku 2013 vyhral 17 pretekov, o rok neskôr jeho rekordných 25, v roku 2015 nenašiel premožiteľa 23-krát, vlani pridal ešte o jedno víťazstvo viac. Na jarnej klasike v Claytone dokázal zdolať aj profesionálov z kontinentálnych tímov. Nezaháľa ani v aktuálnej sezóne, vyhral už štvoro pretekov.

Niet divu, že sa oňho zaujímajú aj profesionálne tímy najvyššej kategórie WorlTour. Spomína sa predovšetkým stajňa Trek-Segafredo, ktorá by si služby zázračného anglického chlapca rada poistila kontraktom. Toma Pidcocka však pozorne monitorujú aj ďalší konkurenti. Ktovie? Možno „mini Sagan“ napokon zakotví v Bore-Hansgrohe vedľa toho skutočného.