viac magazínov
Vadala mal mať s exposlancom Mosta-Híd firmu v Chorvátsku.
Správy
ŠOKUJÚCE odhalenie: Tento známy politik chcel s Vadalom stavať rezort v Chorvátsku!
Módna stylistka Andrea Ziegler si posvietila na to, ako sa nahodili Pellegriniho ženy.
Správy
Módna stylistka si posvietila na naše ministerky. Ktorá obstála najlepšie?
Pacientka musela na operáciu čakať 3 mesiace. Povedali jej, že nemajú sestry. Ilustračné foto
Rady a tipy
Zúfalstvo pacientky po skúsenosti v štátnej nemocnici: Na TOTO platím odvody?
Polícia zadržala muža až po ukončení pochodu. (Ilustračné foto)
Správy
Dráma na Tichom pochode v Bratislave: Polícia zadržala muža so zbraňou!
Manželka Federera
FOTO Slovenska manželka Federera vyrazila na pláž: Pred rokom pneumatika a teraz... Mirka, preboha, čo so sebou robíš?
Karen McDougal (46) mala podľa vlastných tvrdení s Trumpom milenecký pomer celých 10 mesiacov. Všetko sa začalo len niekoľko týždňov po tom, čo Melania Donaldovi porodila syna Barrona.
Správy
VIDEO Nechránený sex päťkrát mesačne, za ktorý chcel Trump platiť: Playmate prehovorila o divočine s Donaldom, Melanii odkazuje – PREPÁČ!
Šťastná rodinka je už minulosťou.
Šoubiznis
Edita Bičanová po nechutných slovách svojho manžela: Keby chcem, podám na teba trestné oznámenie!
Cmorík
EMMA
Peter Cmorík a Daniela Lovlin sú už rodičmi: Toto sú ich dva malé poklady!
Manželský život jej prospieva.
Šoubiznis
FOTO Danica Nejedlá opäť šokovala výzorom: Tak ale TOTO?

Súboje ega a maestrov pilotov – rivality F1 v 80-tych a začiatkom 90-tych rokov

Elitné preteky a pár vyvolených. Formula 1, jeden z najnebezpečnejších športov na svete, motoristické preteky, už zažila mnoho príbehov. 

Odhodlanosť, húževnatosť a chuť vyhrávať boli základnými „prísadami“ k ceste k titulu. Osemdesiate a deväťdesiate roky boli plné výnimočných rivalít, v ktorých sa bili egá a výnimočné pilotské schopnosti. Žiaľ, aj tu si smrť vybrala svoju daň – v Imole vyhasol život legendárneho Ayrtona Sennu, Gilles Villeneuve neprežil haváriu v Spa. Dnes dvíhajú zo sedačky súboje Hamiltona s Vettelom, ktoré si môžete vychutnať už tento víkend na Veľkej cena Talianska na legendárnom okruhu v Monze (live na Sport1 a Sport2) .

Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva

Alan Jones a Carlos Reutemann, kolegovia v tíme Willimas, ktorí v roku 1980 ovládli Pohár konštruktérov s náskokom priepastných 120 bodov. Všetko to však skomplikoval Argentínčan Reutemann hneď v druhých pretekoch nasledujúcej sezóny po ich spoločnom úspechu. Na Veľkej cene Brazílie odmietol napriek tímovej dohode prepustiť víťazstvo svojmu austrálskemu kolegovi. Odvtedy zúril na trati medzi nimi neúprosný boj o každý meter. Výsledkom bolo, že si navzájom pobrali body a z titulu sa napokon tešil Nelson Piquet na Brabhame.

Tragický koniec vo Ferrari

Rivalitu medzi Gillesom Villeneuve a Didierom Pironim ukončila až smrteľná nehoda Kanaďana Villeneuva. Po tretích pretekoch sezóny 1982 bol rozzúrený po tom, čo Pironi porušil tímový poriadok a prišiel si v San Marine po víťazstvo. Villeneuve sa zaprisahal, že s kolegom vo Ferrari už nikdy neprehovorí. A za tragických okolností to aj splnil, keďže v ďalších pretekoch v Belgicku Kanaďan zahynul. Villeneuve, mimochodom otec budúceho šampióna a rivala M. Schumachera Jacquesa, sa v kvalifikácií snažil za každú cenu zajazdiť rýchlejšie kolo ako Didier Pironi.

Súperi na život a na smrť

Najskôr boli Ayrton Senna a Alain Prost štyri roky súpermi v rôznych tímoch – Prost jazdil za McLaren, Senna za stajne Toleman a Lotus. Vrchol ich rivality nastal v sezóne 1988, keď Brazílčan prestúpil k Prostovi do McLarenu a zo súperov boli tímoví kolegovia. Pre porovnanie, to je ako keby dnes odišiel Hamilton do Ferrari, alebo Vettel k Mercedesu. Ich vzťah bol búrlivý, čo sa prejavilo už v druhých pretekoch sezóny Veľkej cene San Marína. Senna ignoroval dohodu pred pretekmi o nepredbiehaní po prvej zákrute. Šampionát skončil napokon triumfom menej skúseného Sennu, ktorý si robil zálusk aj na obhajobu titulu. V napätom ročníku 1989 rozhodla kolízia na Veľkej cene Japonska, keď v priamom súboji o majstrovský titul prišlo k zrážke. Prost musel odstúpiť, Senna bol za ňu dodatočne diskvalifikovaný. Titul si prinavrátil Prost. Francúzovi dva roky so Sennom stačili a stal sa pilotom Ferrari. No proti Sennovi v ďalších dvoch rokoch ťahal za kratší koniec. V ročníku 1993 sa karta obrátila – Senna v slabšom Mclarene na Prosta nestačil. Francúz Post hneď po sezóne ohlásil koniec kariéry a na jeho miesto prišiel práve Brazílčan Senna. Iróniou osudu bolo, že práve po fatálnej havárii v Imole. v tomto rýchlom monoposte, našiel Avrton Senna smrť.

Ohrozený Prost

Nigel Mansell sa stal rýchlo obľúbencom fanúšikov Ferrari. Ale, príchod Alaina Prosta v roku 1990 do tímu priniesol napätie. Brit Mansell sa domnieval, že Prost mal k dispozícií lepšie vybavený monopost a dokonca v polovici roka oznámil odchod do dôchodku. Mansell tiež zablokoval Prosta na Veľkej cene Portugalska a vážne ohrozil jeho pokračovanie. Mansell napokon skončil s kariérou v roku 1992, keď získal titul s Williamsom. V ďalšej sezóne mal byť jeho kolegom totiž opäť Prost.