viac magazínov
Novým ministrom vnútra má byť Tomáš Drucker.
Správy
Druckerove prvé slová po oznámení nominácie: Prezradil, prečo sa takto rozhodol
Na snímke Peter Pellegrini v prezidentskom paláci
Správy
VIEME PRVÍ Pellegriniho druhý pokus o zostavenie vlády. TOTO má byť nový minister vnútra!
Pozrite sa, koľko zarába TOP 10 najlepších slovenských hokejistov: Prekonajú aj futbalistov!
Pozrite sa, koľko zarába TOP 10 najlepších slovenských hokejistov: Prekonajú aj futbalistov!
Vyjadrenie Andrea Kisku k nevymenovaniu vlady ktorú narhor Peter Pellegrini.
Správy
Vyjadrenie ústavnej právničky: Kiska svojim rozhodnutím nešiel podľa ústavy!
Odhalenie po rokoch: Takto vyzerali orgie futbalových reprezentantov v hoteli v Senci!
Odhalenie po rokoch: Takto vyzerali orgie futbalových reprezentantov v hoteli v Senci!
Speváčka Dorota Nvotová potrebovala vysloviť názor na Joža Ráža ml., ktorého strana Smer-SD navrhla na ministra vnútra. U prezidenta Andreja Kisku to ale neprešlo.
Šoubiznis
Poriadne rozčúlená Dorota Nvotová: Pozrite sa, čo povedala na adresu mladého Joža Ráža!
Mladú ruskú modelku (22) sa údajne pokúsil v dubajskom hoteli znásilniť istý americký podnikateľ. Po skoku z izby na šiestom poschodí síce utrpela vážne zranenia, no prežila.
Správy
FOTO Krásnu modelku (22) chceli znásilniť, radšej vyskočila z okna: Prežila iba zázrakom, pred operáciou má opletačky s políciou!
Vendulu spevákove reči poriadne nahnevali.
Šoubiznis
Vytočená vdova po Svobodovi († 68): Verejná hádka o jeho milenkách!
Barkolová chudnutie
Šarm
Známa moderátorka si postavila latku celkom vysoko. Podarí sa jej schudnúť 10 kíl?

Romantika a smrť – najväčšie rivality v F1 v 60. a 70. rokoch

Súboje na život a na smrť, ale aj veľké priateľstvá – také boli najväčšie rivality v F1 v 60. a 70. rokoch.

Nečudo, že divoké (a romantické) časy prinášali svoje obete. Jim Clark sa zabil na Hockenheime, Graham Hill pri havárii vrtuľníku, ktorý sám pilotoval a Nickyho Hunta zradilo zdravie v mladom veku, zrejme ako následok bujného života počas kariéry. Prežil len Nicki Lauda, aj ten však bol len sekundy od smrti. Verme, že podobný osud nepostretne súčasných najväčších rivalov – S. Vettela (Ferrari) a L. Hamiltona (Mercedes). Sledujte ich súboje naživo na Sport1 (tréningy) a Sport2 (preteky). Najbližšie už v nedeľu od 14.00 h v legendárnej Monze.

Súboj britských džentlemnov

Dvaja výnimoční britskí pretekári ukázali, že intenzívnu rivalitu nemusí sprevádzať nenávisť a kontroverznosť. Mimo okruhov Veľkých cien mali Clark s Hillom viac než prívetivý vzťah, no na trati sa nešetrili. Správali sa ako praví britskí džentlmeni, čoho výsledkom bola pri oboch úspešná kariéra. Clark sa tešil z majstrovských titulov v rokoch 1963 a 1965, Graham Hill, inak otec Damona Hilla, to dokázal v rokoch 1962 a 1968.

Spoločný osud

Na nešťastie, oboch postihol tragický koniec – Jim Clark zahynul pri havárii na Hockenheime v roku 1968 v Nemecku a Graham Hill pri havárii svojho vrtuľníka v roku 1975. V čase svojej smrti bol Clark najúspešnejším pretekárom Grand Prix a na konte mal viac výher, ako ktorýkoľvek iný vodič. V roku 2009 umiestnil ho v The Times Clark umiestnili na vrchol zoznamu najlepších pretekárov Formuly 1. Graham Hill je mimochodom jediným jazdcom, ktorý dokázal vyhrať tzv. Triple Crown of Motosport.

Búrlivé 70. roky

Kariéry Nikiho Lauda a Jamesa Hunta boli predlohou k hollywoodskemu trháku režiséra Rona Howard s názvom Rush. Podobne ako u Vettela a Hamiltona, aj u dvojice z polovice 70. rokov dominovala absolútna odlišnosť ich osobností. Angličan Hunt bol extrémne rýchly pilot, ale zároveň aj plejboj a vyhľadávač zábavy či bujarých večierkov. Lauda sa naplno sústredil len a len na F1. Efektívnejšie využíval svoje schopnosti a mal dokonalú životosprávu. Lauda mieril v roku 1976 za titulom, až do hrôzostrašnej havárie v na Nürbürgringu, kde napokon triumfoval Hunt. Rakúšan musel následne vynechať preteky v Rakúsku a Holandsku, ale práve kvôli veľkej rivalite sa vrátil v predstihu na Veľkú cenu Talianska. Na Hunta sa však nedotiahol a Brit slávil nečakaný triumf, prvý a posledný v jeho kariére. V ďalšej sezóne obsadil 5. a nasledujúcej až 13. miesto.

Z pretekára podnikateľ

Britský búrlivák a džentlmen v jednom napokon zomrel na infarkt v roku 1993. Niki Lauda sa naďalej pohybuje okolo F1 a s väčšími i menšími úspechmi podniká v leteckom priemysle. Bývalý rakúsky pilot Formuly 1 a trojnásobný majster sveta z rokov 1975, 1977 a 1984, Niki Lauda založil aj dve letecké spoločnosti (Lauda Air a Niki). Dva roky bol tiež manažérom pretekárskeho tímu Jaguar Formula One. Dnes pracuje ako odborný konzultant pre nemecké televízie a športu sa venuje skôr pasívne.