Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

Slováci sa v príprave na olympiádu poriadne vytrápili: Francúzsky odpor zlomili až v závere!

Slovenskí hokejoví reprezentanti úspešne odštartovali svoje účinkovanie na turnaji MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare. V úvodnom vystúpení zdolali vo štvrtok Francúzsko 4:2. Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrajú svoj druhý zápas na turnaji v piatok, keď o 16.00 h narazia na olympijský výber Ruska.

Francúzsko - Slovensko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 18. Romand (Matima), 26. T. Da Costa (Guttig) - 8. Kudrna (Baranka), 13. Čerešňák (Graňák), 50. Surový (Skalický), 56. Baranka (Bubela, Starosta). Vylúčenia: 8:1 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Francúzsko: Hardy - Chakiachvili, Dame Malka, Raux, Hecquefeuille, Crinon, Janil, Bedin, Llorca - T. Da Costa, Guttig, Lamperier - Guttierez, Bouvet, Ritz - Maia, Terrier, Perret - Ville, Matima, Romand

Slovensko: Godla - Graňák, Čerešnák, Starosta, Baranka, Meszároš, Jánošík, Švarný, Kotvan - Cingel, Surový, Lamper - Kudrna, Bubela, L. Hudáček - Sukeľ, Krištof, Paulovič - Hrnka, Ölvecký, Skalický

Slováci nastúpili v bránke s Godlom. Z kádra, ktorý odletel do Nórska, sa do zostavy nevošli útočníci Dravecký a Miklík. Ramsayho zverenci sa rozbiehali pomalšie, v obrane boli nedôslední a Francúzi mali niekoľko možností to potrestať. Do útočného pásma prenikali najmä z ľavého krídla, odkiaľ nechali vyniknút Godlu Guttig či Maia. Slováci sa postupne dostali do tempa a pohybom si vynútili súperove fauly. Prvú početnú výhodu síce nevyužili, po jej konci však prišla Barankova strela, po ktorej dôrazný Kudrna dorazil puk do siete - 0:1.

Následne pri vylúčení Rauxa na modrej čiare výborne potiahol presilovkovú akciu Graňák, vyzval k zakončeniu Čerešňáka, ktorý aj s prispením clonenia Skalického strelou do vzdialenejšieho rohu prekonal Hardyho. Hráči v tmavomodrých dresoch hýrili aktivitou, v obrane však stále kopili chyby. V 18. minúte využil zaváhanie slovenskej defenzívy Romand, ktorý strelou spoza protihráča zaskočil Godlu - 1:2.

Francúzi si stále museli proti rýchlonohým súperovým útočníkom pomáhať faulami. V ďalšej slovenskej presilovke mal veľkú šancu zvýšiť náskok Paulovič, ale trafil iba Hardyho. V 26. minúte Slováci vzadu opäť zaváhali, Godla nevyšiel z bránky za voľným pukom, čo využil Guttig a po jeho prihrávke T. Da Costa strelou z prvej vyrovnal. Hra sa v druhej tretine ešte viac zrýchlila, v 25.-26. minúte videli diváci dva nevyužité samostatné úniky.

Craig Ramsay doviedol slovenský tím k ďalšiemu triumfu (ilustračná foto).

Najprv Sukeľovi nevyšiel v nájazde bekhendový blafák a vzápätí na druhej strane sa po Kotvanovej chybe rútil sám na Godlu Perret, ktorý stroskotal na brankárovom betóne. V 36. min. L. Hudáček vyslal do šance Bubelu, jeho strela na vyrážačku našla Hardyho pripraveného.

Slováci v závere druhého dejstva zavreli súpera v jeho obrannom pásme a v rovnakom duchu sa niesol aj úvod tretej tretiny. V 43. min. po tvrdej strele Krištofa netrafil puk tiesnený Sukeľ, pred ktorým zívala úplne prázdna bránka. Hralo sa plynule, bez prerušenia, čakalo sa na chybu, ktorá rozhodne o osude duelu. V 50. min. ju spravili "Les Bleus", ktorí nevyhodili puk z vlastného pásma, od modrej napriahol Surový a delovkou prepálil Hardyho - 2:3.

Slováci pokračovali v aktivite, v presilovkách nevyužili možnosti na poistenie náskoku Baranka a Kudrna. Francúzi už hrali vabank, v zúfalej snahe zaútočiť kopili chyby, L. Hudáček a Ölvecký však v koncovke neboli úspešní. Zato Baranka v presilovke v 56. minúte zacielil presne a spečatil triumf na 4:2.