viac magazínov
Galavečer OTO  2018
Šoubiznis
ONLINE Slávnostný galavečer OTO 2018 sa začal: Prvú sošku získala kapela IMT Smile, Sajfa moderuje prvýkrát bez Adely!
Sexi slovenskú cyklistku rieši celý svet: Nahé FOTO, ktoré ste ešte nevideli!
Sexi slovenskú cyklistku rieši celý svet: Nahé FOTO, ktoré ste ešte nevideli!
Novým šéfom vlády má byť Peter Pellegrini.
Správy
Budúci premiér Peter Pellegrini už zostavuje vládu. Toto sú NOVÍ ministri
Peter Sagan
FOTO Sagan penil ako zmyslov zbavený aj zaskočil všetkých: Od ko*otov po psa, ktorý ne*erie
Robert Fico bude naďalej šéfom vládneho Smeru-SD.
Správy
Fico rozhodne neodíde s dlhým nosom. TOTO všetko si bude môcť dopriať
Príliš krátke: Hudáková partnerka odhalila stehná.
Relax
Prví nahodení hostia na gala OTO
Príchod hostí na galavečer OTO 2018.
Šoubiznis
Príchody na galavečer OTO 2018 poznačil obrovský škandál: Na speváka Martina Jakubca vybehol neznámy mladík s vibrátorom v ruke!
Vibrátor: Martin Jakubec sa stal obeťou zabávača. Erotickú pomôcku mu strčil do tváre.
Ľudia
Prvé výtržnosti! Pred budovou Slovenského národného divadla vyčíňal muž s vibrátorm
Trapasy: Niektoré celebrity nevedia ako na to.
Ľudia
Nepochopiteľné! Takto sa celebrity dorichtovali v minulosti na galavečer OTO

Majster sveta z Gӧteborgu to povedal bez servítky: Naložil rodičom mladých hokejistov!

V drese Liptovského Mikuláša brázdi klziská Tipsport ligy nestarnúci Marek Uram (42). Skúsený hokejista toho preskákal v kariére neúrekom, má zlato z MS 2002 a teraz sa rozhovoril o problémoch, ktoré kvária slovenský hokej.

Vlani sa Uram vrátil do rodného klubu a zasadol aj na funkcionársku stoličku. Po tom, čo sa v lete Piešťany vzdali licencie v Tipsport lige, nastúpili na prvého kolo Liptáci. V ich zostave hviezdi Uram, ktorý v doterajšom priebehu nazbieral v 39 dueloch 30 bodov (9+21). „Sezóna je náročná, pretože tri týždne pred jej štartom sme nevedeli, kde budeme hrať. Boli sme dlho v neistote a aj preto je káder postavený hlavne na odchovancoch,“ povedal pre SME 42-ročný hráč, ktorý sa zamyslel nad ambíciami klubu: „Cieľom je udržať sa v lige a postup do play off bude bonusom.

Aj keď má Uram už vek, v ktorom hokejisti už oddychujú na dôchodku, stále je platným hráčom a jednou z ikôn súťaže. „Nepozerám na vek! Jasné, že keď sedím v kabíne a vidím okolo seba o polovicu mladších spoluhráčov, uvedomím si, že som dosť starý. Väčšinu hráčov som videl vyrastať a hokej som hrával ešte s ich rodičmi, na čom sa zasmejeme,“ pousmial sa Uram, ktorý sa v debate vyjadril aj k nepríjemným veciam, o ktorých viacerí mlčia.

„Na celom Slovensku je zanedbaná mládež, čo vidím aj v našom klube, kde sa dlhodobo trápi juniorka. Snaha všetkých klubov by mala smerovať k skvalitneniu práce s mládežou,“ myslí si Marek a dodáva: „Mladí chlapci sú teraz iní. Nikto z nich si neuvedomuje, že keď sme boli mladí, stále sme chodili von a trénovali aj vtedy, keď sme o tom nevedeli. Teraz si mladí spolu s rodičmi myslia, že keď absolvujú dvojhodinový tréning, tam sa to končí a budú z nich špičkoví hokejisti.“

V tomto vidí Uram najväčší problém, rovnako aj u „aktívnych“ rodičoch. „Moji rodičia sa nikdy nezaujímali, čo robím na štadióne. Nikdy sa nerozprávali s trénerom, či hrám alebo nehrám. Teraz je na Slovensku taký trend, že sa rodičia do všetkého starajú,“ poznamenal dlhoročný slovenský reprezentant, ktorý ale vychválil svojho mladého spoluhráča Matúša Sukeľa, ktorý je aktuálne v zostave Slovana Bratislava v KHL: „On aj s bratom Jakubom sú šikovní chlapci. Kvôli nim hrám hokej. Je na nich vidieť, že chcú, počúvajú rady a snažia sa aj mimo tréningov. Je škoda, že ich je tak málo. No aj na tých zopár treba stavať.“

Marek sa vyjadril aj na tému Slovan v KHL. „To, či má v nej Slovan hrať, musia vedieť ľudia, ktorí sa o klub starajú. To, že v slovenskej lige chýba, je samozrejmé. No aj v minulosti bol federálna liga, v ktorej hrávali Slovan, Trenčín či Košice, a mali sme kvalitnú prvú slovenskú ligu. Jediné, čo by sa mi v Slovane viac páčilo, aby tam hralo viac Slovákov,“ prezradil 42-ročný útočník Liptovského Mikuláša.