viac magazínov
Novým ministrom vnútra má byť Tomáš Drucker.
Správy
Druckerove prvé slová po oznámení nominácie: Prezradil, prečo sa takto rozhodol
Na snímke Peter Pellegrini v prezidentskom paláci
Správy
VIEME PRVÍ Pellegriniho druhý pokus o zostavenie vlády. TOTO má byť nový minister vnútra!
Pozrite sa, koľko zarába TOP 10 najlepších slovenských hokejistov: Prekonajú aj futbalistov!
Pozrite sa, koľko zarába TOP 10 najlepších slovenských hokejistov: Prekonajú aj futbalistov!
Vyjadrenie Andrea Kisku k nevymenovaniu vlady ktorú narhor Peter Pellegrini.
Správy
Vyjadrenie ústavnej právničky: Kiska svojim rozhodnutím nešiel podľa ústavy!
Odhalenie po rokoch: Takto vyzerali orgie futbalových reprezentantov v hoteli v Senci!
Odhalenie po rokoch: Takto vyzerali orgie futbalových reprezentantov v hoteli v Senci!
Speváčka Dorota Nvotová potrebovala vysloviť názor na Joža Ráža ml., ktorého strana Smer-SD navrhla na ministra vnútra. U prezidenta Andreja Kisku to ale neprešlo.
Šoubiznis
Poriadne rozčúlená Dorota Nvotová: Pozrite sa, čo povedala na adresu mladého Joža Ráža!
Mladú ruskú modelku (22) sa údajne pokúsil v dubajskom hoteli znásilniť istý americký podnikateľ. Po skoku z izby na šiestom poschodí síce utrpela vážne zranenia, no prežila.
Správy
FOTO Krásnu modelku (22) chceli znásilniť, radšej vyskočila z okna: Prežila iba zázrakom, pred operáciou má opletačky s políciou!
Vendulu spevákove reči poriadne nahnevali.
Šoubiznis
Vytočená vdova po Svobodovi († 68): Verejná hádka o jeho milenkách!
Barkolová chudnutie
Šarm
Známa moderátorka si postavila latku celkom vysoko. Podarí sa jej schudnúť 10 kíl?

Hokejová Tipsport liga je prešpikovaná Američanmi: Pravda o tom, prečo chcú u nás hrať!

To tu ešte nebolo, aby v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži štartovalo toľko hráčov z Kanady a USA. V desiatich kluboch Tipsport ligy pôsobí až tridsať hráčov spoza oceána! Len v Trenčíne a Liptovskom Mikuláši nešli touto cestou a neangažovali zámorských hráčov. Prečo sa im u nás tak páči?

Kde sú tie časy, kedy v našich končinách nastupovala hŕstka legionárov so zámorskými koreňmi. Doba sa však zmenila, a kým pred rokmi bol Američan alebo Kanaďan na slovenských klziskách atrakciou, teraz je to už úplne bežná vec. Dovedna ich je na súpiskách až tridsať.

Ako to teda funguje v slovenských kluboch, že sa rozhodnú ísť cestou zámorských hráčov? „Väčšina z nich nemá také platy ako majú slovenskí hráči!“ priznáva zdroj z hokejových kruhov, ktorý si neželá byť menovaný. „Často ide o hráčov, ktorí hrali univerzitnú ligu v zámorí, kde si nezarobia takmer nič. Keď nevidia šancu preraziť vyššie, skúsia to v Európe, kľudne aj v menej špičkových ligách. Nielenže si u nás zarobia viac ako doma, ale môžu sa predať do lepších súťaží,“ vysvetľuje náš zdroj.

Félix-Antoine Poulin (v zelenom) sa na Slovensku aklimatizoval za pár týždňov
Félix-Antoine Poulin (v zelenom) sa na Slovensku aklimatizoval za pár týždňov
Foto: TASR

Takmer vo všetkých prípadov ide o hráčov, ktorí nie sú príliš známi, preto svoje kvality musia ukázať na ľade. Tomu nasvedčujú aj ich platy, ktoré sú vo väčšine priemerné. „Nie všetci sú najdrahšími hráčmi,“ naráža náš zdroj na zverejnenie platov žilinských hokejistov, kde sú najlepšie platení práve hráči spoza veľkej mláky. „Zvyčajne je to tak, že až keď Američan alebo Kanaďan dosahuje kvalitné výkony, plat mu narastie v budúcej sezóne. Teda ak ešte na Slovensku zostane,“ dodal.

To je príklad aj Mathew Maione a Jordana Hickmotta, ktorí vlani zažiarili v Banskej Bystrici, keď dokopy nazbierali 134 bodov, a hneď zamierili do zahraničia. Namiesto nich už v klube úradujúceho majstra našli náhradu a takisto zalovili z hráčov zo zámoria.

Vdova po hokejistovi z Demitrovho lietadla smrti: Po piatich rokoch je opäť šťastná

Zdrvujúca správa zasiahla aj slovenskú hokejovú rodinu! Kohút: Obrovská tragédia!

Legendárny hokejista Žigo Pálffy otvorene o bojkote: Takáto odpoveď zaskočí

FOTO Demitrová opäť v čiernom: Do neba odprevadila aj manželovho kamaráta

K tejto téme má svoj názor aj šéf Tipsport ligy Richard Lintner. „Každý klub sa môže dohodnúť so slovenskými hráčmi, ktorých dokáže v rámci možností nalákať. Následne vo vedení klubu vyhodnotia, že mu zostáva istý počet miest, ktoré potrebujú vyplniť. Vtedy manažéri siahnu po zahraničných hráčoch. Ten následne prinesie kvalitu, nemôže byť predsa priemerným, ale musí byť lepší ako ten náš,“ povedal Lintner v magazíne Tempo v nás športovej televízie 213.

Obdivujú hrady a aj ženy

Jedným zo zámorských novicov v aktuálnej sezóny Tipsport ligy je aj kanadský obranca žilinských vlkov Félix - Antoine Poulin. Pre Plus JEDEN Deň sa podelil o svojich pocitoch, prečo zamieril na Slovensko. "Jeden môj priateľ hral dve sezóny v Nitre, slovenskú ligu mi odporučil, že je to dobrá šanca pre posun v mojej kariére. Nevedel som, čo môžem očakávať vo vašej krajine a poznal som iba skvelých hokejistov ako Marián Hossa, Marián Gáborík a Zdeno Chára. Zaujali ma u vás viaceré hrady a zámky, celkovo máte nádhernú krajinu a chutia mi aj typické slovenské jedlá. Za necelé dva mesiace v Žiline viem povedať, že Slovenky sú najkrajšie ženy na svete. Pre moju kariéru bol práve teraz správny čas ukázať svoje schopnosti na Slovensku." Pre Poulina je to už druhá sezóna mimo domova, keď minulý rok hral za britské tímy Dundee Stars a Newcastle Northstars.