viac magazínov
Vadala mal mať s exposlancom Mosta-Híd firmu v Chorvátsku.
Správy
ŠOKUJÚCE odhalenie: Tento známy politik chcel s Vadalom stavať rezort v Chorvátsku!
Módna stylistka Andrea Ziegler si posvietila na to, ako sa nahodili Pellegriniho ženy.
Správy
Módna stylistka si posvietila na naše ministerky. Ktorá obstála najlepšie?
Pacientka musela na operáciu čakať 3 mesiace. Povedali jej, že nemajú sestry. Ilustračné foto
Rady a tipy
Zúfalstvo pacientky po skúsenosti v štátnej nemocnici: Na TOTO platím odvody?
Polícia zadržala muža až po ukončení pochodu. (Ilustračné foto)
Správy
Dráma na Tichom pochode v Bratislave: Polícia zadržala muža so zbraňou!
Manželka Federera
FOTO Slovenska manželka Federera vyrazila na pláž: Pred rokom pneumatika a teraz... Mirka, preboha, čo so sebou robíš?
Karen McDougal (46) mala podľa vlastných tvrdení s Trumpom milenecký pomer celých 10 mesiacov. Všetko sa začalo len niekoľko týždňov po tom, čo Melania Donaldovi porodila syna Barrona.
Správy
VIDEO Nechránený sex päťkrát mesačne, za ktorý chcel Trump platiť: Playmate prehovorila o divočine s Donaldom, Melanii odkazuje – PREPÁČ!
Šťastná rodinka je už minulosťou.
Šoubiznis
Edita Bičanová po nechutných slovách svojho manžela: Keby chcem, podám na teba trestné oznámenie!
Cmorík
EMMA
Peter Cmorík a Daniela Lovlin sú už rodičmi: Toto sú ich dva malé poklady!
Manželský život jej prospieva.
Šoubiznis
FOTO Danica Nejedlá opäť šokovala výzorom: Tak ale TOTO?

Šokujúca spoveď Michala Ďuriša alias Otca Fourasa z Boyardu: Chľast mi zničil rodinu aj zdravie!

Meno niekdajšej markizáckej hviezdy Michala Ďuriša (53) sa dodnes viacerým spája najmä s vedomostnou súťažou Pokušenie. No v čase, keď bol na vrchole slávy, prišiel zlom. Nečakaný vyhadzov, s ktorým sa Ďuriš nedokázal zmieriť. Prepadol alkoholu a padol na samé dno. Z problémov sa však vyhrabal a momentálne je opäť na výslní ako otec Fouras v Pevnosti Boyard. A sympatický herec sa rozhodol, že sa k svojmu ťažkému životnému príbehu zas vráti...

Diváci si vás pamätajú z relácie Pokušenie. Ako si spomínate na toto obdobie? Pokušenie bolo mojím najväčším existenčným dobrodružstvom a zároveň hazardom v živote. Na konci sezóny 1995/96 som odchádzal na vlastnú žiadosť z bábkového divadla v BB na voľnú nohu a nemal som vo výhľade nič stabilné, čím by som pomáhal živiť rodinu. V novinách som objavil inzerát Markízy, a tak som sa prihlásil na konkurz. Stavil som všetko na jednu kartu a asi po 5 kolách výberových konaní som sa postavil za moderátorský stolík.No potom prišiel zlom... Súťaž sa vyrábala v týždňových blokoch raz za mesiac a ja som mal dosť času i hmotného zabezpečenia, aby som podľahol sebaklamu, že tak to bude už stále. Ibaže svetská sláva - poľná tráva. Po siedmich rokoch bolo zrazu všetko z mesiaca na mesiac inak a ja som ostal bez práce. Netvrdím, že do toho okamihu som bol vzorom abstinentov, ale tento nečakaný obrat ma vhodil do ringu, kde na mňa čakal súper, ktorého silu som ani zďaleka neodhadol.

Neskôr ste sa na niekoľko rokov odmlčali. Čo bolo príčinou? Alkohol. Prekročil som aj tú hranicu tolerancie, ktorá je v umeleckej brandži nastavená o niečo vyššie, ako to býva zvykom v iných profesiách. Dnes ste už v poriadku. Ako ste sa zbavili závislosti? Prehral som manželstvo, zdravie, 15 rokov práce a takmer aj syna. No potom som dal súperovi nečakané k. o. a bolo po zápase. Bez zásahu psychiatrických ústavov. Hlavou. Dnes o sebe s obľubou hovorím ako o „nepraktizujúcom“ alkoholikovi.

Nebojíte sa, že do toho opäť spadnete? Moji kamaráti nazývajú toto obdobie, decentne, mojím „predchádzajúcim životom“. Uľahčuje nám to orientáciu na časovej osi spoločných zážitkov. Delíme ich na obdobie pred a po reinkarnácii. Na alkohol som však nezanevrel a nemám problém pohybovať sa v prostredí, kde sa vyskytuje. Vždy sa úctivo pozdravíme, ako dvaja súperi, ktorí dobre poznajú silu toho druhého. A preto ďalší súboj odmietame. 10 rokov abstinujete. Nestalo sa vám niekedy, že ste mali nutkanie dať si za jeden pohárik? Nie. A je mi úplne jedno, či tomu niekto verí, alebo nie.

FOTO M.ĎURIŠA Z ČIAS POKUŠENIA NÁJDETE TU:

Ako ste zareagovali na ponuku účinkovať v šou Pevnosť Boyard? Nesmierne ma to prekvapilo. Vedel som, kto robil slovenského otca Fourasa predo mnou, videl som v tejto postave Jana Rosáka na Prime a teraz som sa mal zaradiť do tejto elitnej skupiny aj ja. Hoci udržiavam s Markízou priateľské vzťahy, bolo to niečo, čo sa mimobratislavským hercom často neponúka. Dokonca, a to už je čo povedať, som bol ochotný ísť preto na kasting. Pritom tieto herecké „asentírky“ z duše nenávidím. V každom prípade to bola príjemná výzva urobiť si túto postavičku inak, ako sa zažila v podvedomí divákov. Hádam sa to podarilo.

Aký máte dnes vzťah s exmanželkou? Fantastický. Obaja tvrdíme, že ľudsky vychádzame spolu lepšie ako v manželstve. Sme v pravidelnom kontakte, pomáhame jeden druhému, keď treba, a vychovávame spoločne syna. Pokiaľ nám to dovolí. Náš vzťah je založený na úcte a tolerancii. Sme šťastne rozvedení.

Michal Ďuriš, otec Fouras.
Michal Ďuriš, otec Fouras.
Foto: TV Markíza

Stretávate sa so svojím synom? Našťastie áno. Stretneme sa, keď to jeden alebo druhý potrebuje. Emocionálne alebo prakticky. Občas sa dá blahosklonne odo mňa poučovať o všetkom možnom a potom si to aj tak spraví po svojom. Aký otec, taký syn. Ale aj mama má na tejto povahovej črte nemalý podiel. Rád by som veril tomu, že z jeho pohľadu sme normálna rodina, kde obaja rodičia pracujú v rôznych profesiách a on študuje.

Prešli ste si naozaj ťažkým obdobím. Ako odbúravate všetok ten stres? Stres odbúravam športom, ktorý ma zároveň udržuje v kondícii. Vo fyzickej i v psychickej. A ja potrebujem obe. Jednu šancu na návrat som od matky prírody už dostal, tak nechcem provokovať. Druhýkrát to nemusí dopadnúť tak dobre. Vlastne, ale to je len môj dojem, som Fénix. Vstal som z popola.