Anka sa rozhodla odísť zo sveta veľmi dramatickým spôsobom.
Regióny
Záhadnú smrť obesenej krásnej študentky Anky (†16) objasnili: Polícia vie, čo sa stalo!
Každého poteší, keď dostane čo-to zo svojich zaplatených peňazí naspäť. Ilustračné foto
Video
Ficove príplatky za nočné služby dostali zelenú. Za hlasovala aj opozícia
Radek Smoleňák si po odchode zo Slovana nedal servítku pred ústa!
Šport
Špina vyplávala na povrch! Bývalý hráč hokejového Slovana prehovoril. Tento človek ničí klub
Ilustračné foto
Domov
Pre pár eur navyše prichádzajú ľudia o zdravie. Náš redaktor zisťoval, ako je to naozaj s nočnými zmenami
Slávny filmový Kraus je presne taký cholerik, ako bol aj sám herec.
Zaujímavosti
Pikantné tajomstvo herca Jiřího Kodeta: Šokuje vás, ktorú ženu zviedol!
Ako dvojičky! Rozkošná fotografia Dary Rolins s dcérou pod vianočným stromčekom vás dostane
Ako dvojičky! Rozkošná fotografia Dary Rolins s dcérou pod vianočným stromčekom vás dostane
Ivana Gáborík
Šoubiznis
FOTO Ivana Gáborík je späť v Amerike: TOTO robí s kamarátkami, keď jej manžel nie je nablízku!
Britka tvrdí, že máva sex s duchmi.
Zaujímavosti
TÁTO žena styk s mužmi nevyhľadáva: Tvrdí, že jej sexuálnymi partnermi sú duchovia!
Nemal predsa len mlčať? Ako sa teraz Viktor Vincze pozerá na odhalenie svojho problému? Jedna veta hovorí za všetko
Nemal predsa len mlčať? Ako sa teraz Viktor Vincze pozerá na odhalenie svojho problému? Jedna veta hovorí za všetko

Prvý príbeh Siedmeho neba o bojovníkovi Mirovi: Rakovina mu zničila vytúžený sen!

Príbehy, ktoré zasiahnu celé Slovensko! Už dnes štartuje piata séria obľúbenej relácie SIEDME NEBO s moderátorom VILOM ROZBORILOM (50). Prinášame prvý príbeh o mladom bojovníkovi Mirovi, ktorému zistili rakovinu kože. Zákernej chorobe napokon podľahol. Prinášame jeho životný príbeh, v ktorom statočne bojoval až do poslednej chvíle. Česť jeho pamiatke!

Miro nestácal pozitívne myslenie, no jeho rodičia boli plní strachu a bolesti.
Miro nestácal pozitívne myslenie, no jeho rodičia boli plní strachu a bolesti.
Foto: TV JOJ

Mladí ľudia si často myslia, že ich vek je akousi ochranou pred vážnymi a ťažkými chorobami. Mladosť sa totiž spája so silou, zdravím, s energiou a bezstarostnosťou. Len 22-ročný Miro z obce Rakúsy v okrese Kežmarok sa však presvedčil, že stať sa môže naozaj všetko.

„Zistili mi rakovinu kože. Štvrté štádium. Ale iniciálne, čiže dá sa liečiť,“ šokoval hneď v úvode jojkárskej relácie V siedmom nebi. Ak si kladiete otázku, ako je možné, že mu zákernú chorobu diagnostikovali až v poslednom štádiu, odpoveď je jednoduchá. Chlapec si skrátka myslel, že nejde o nič vážne.

„Mám na nohe znamienko. Najprv bolo maličké a potom sa trošku zväčšilo a nadulo. Možno by sa nič nebolo stalo, keby som to nezadrel. Robili sme okolo domu, otočil som sa a v kraťasoch som to rozškrabal. Potom sa mi na chrbte spravila hrča. Prišiel histologický výsledok, že malígny melanóm. Zhubný nádor,“ povedal Miro smutne v relácii

Znamienko sa postupne zväčšovalo.
Znamienko sa postupne zväčšovalo.
Foto: TV JOJ

Nádej nestrácal do poslednej chvíle

Zdravotný stav mladého muža bol v čase nakrúcania mimoriadne vážny. Napriek tomu, že absolvoval rôzne liečby, choroba mu nedala pokoj. Hoci mnohí by sa na jeho mieste už dávno opustili, Miro stále dúfal.

„Ja som sa neopustil. Boli dni, keď som tu v bolestiach ležal. Ale neopustil som sa. Rozšírilo sa mi to na mozog. Prvý raz som odpadol, keď som dostal epileptický záchvat. Potom sa mi znižovala liečba, ale zase som odpadol. To už som šiel riadne do kolien,“ zaspomínal si na ťažké časy. „Tento rok ma naučil, že všetko má riešenie. A ešte to, akých mám kamarátov – najlepších. To je moja druhá rodina,“ dodal s úsmevom.

Odmalička sa chcel stať vojakom. Vilo mu splnil sen aspoň na jeden deň.
Odmalička sa chcel stať vojakom. Vilo mu splnil sen aspoň na jeden deň.
Foto: TV JOJ

Vytúžené dieťa

Kým samotný Miro sa snažil nestrácať pozitívne myslenie, jeho rodičia boli každý deň plní strachu, trápenia a bolesti. „Narodil sa nám po ôsmich rokoch manželstva. Dosť dlho sme na neho čakali. Bolo to vytúžené dieťa. Odmala bol ctižiadostivý. Vždy chcel niečo dokázať. Vždy bol bojovník,“ prezradil Mirov otec. Obaja rodičia si navyše vyčítajú, že syna neposlali k lekárovi oveľa skôr.

„To znamienko tam bolo dlhšie a mohol ísť k lekárovi skôr. Lenže viete, je mladý. Tak si povedal, že to nič nie je. Že sa to zahojí,“ vysvetlila zarmútená mama. Že mal lekársku pomoc vyhľadať oveľa skôr, vie aj samotný Miro. „Len čo sa začne znamienko meniť, utekajte k lekárovi. Lebo potom už môže byť neskoro,“ dodal v relácii.

Vilo aj v piatej sérii prinesie príbehy, ktoré vás chytia za srdce.
Vilo aj v piatej sérii prinesie príbehy, ktoré vás chytia za srdce.
Foto: TV JOJ

Vilo mu splnil sen

Miro sa odmalička chcel stať vojakom. Fascinovala ho armáda, uniforma a boje. „Chcel som sa prihlásiť do výcviku. Ja som chcel ísť na profesionálny, na ten deväťtýždňový. Mama mi to zakázala,“ povedal s úsmevom. Keď sa na neho nalepila zákerná choroba, jeho sen sa mu začal pred očami rozplývať. Vďaka Siedmemu nebu si však na jeden deň vyskúšal, aké to je byť vojakom.

Minister obrany Peter Gajdoš mu poslal povolávací rozkaz, na mieste dostal maskáče a plnenie sna sa mohlo začať. Niekoľko hodín v spoločnosti vojakov, zbraní či munície vyčarili Mirovi na tvári úsmev, aký jeho rodičia už dávno nevideli. Miro ale napokon pár dní po nakrútení reportáže Siedmeho neba prehral svoj boj s rakovinou. Úprimnú sústrasť rodine a blízkym.

Vianočné tipy na darček

    Odporúčame