Tip redakcii
Porotca z Let`s Dance Petr Horáček sa vyjadril k celej kauze Petry Vajdovej: Čo rozhodlo v jej prípade?
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
Henryho matka nastupuje spoločne s ďalšími pasažiermi do vládneho špeciálu, ktorý na Filipíny prepravil telo jej zosnulého syna.
Krimi
VIDEO Telo Filipínca Henryho (†36) previezli do rodnej krajiny: Doma ho pochovajú ako celebritu!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Porotca z Let`s Dance Petr Horáček sa vyjadril k celej kauze Petry Vajdovej: Čo rozhodlo v jej prípade?

Petr Horáček už dva roky pôsobí ako prezident Slovenskej asociácie tanečných športov a 24 rokov pracuje ako rozhodca na medzinárodných súťažiach.

Petr Horáček (47) nie je v markizáckej šou Let`s Dance žiadny nováčik. V minulosti v tejto súťaži pôsobil tri série ako choreograf a dva roky ako supervízor. Okrem toho stál za projektmi SuperStar, Miliónový tanec, Svadba snov či Tanec snov. Ako vychádza s kolegami v porote a prečo si myslí, že je niekedy suchý?

V minulých rokoch ste v Let`s Dance pôsobili ako choreograf i supervízor, tento rok ako porotca. Ako sa cítite v tejto polohe?

Zatiaľ požičano. Požičaný z môjho príbehu (smiech).

Čo to znamená?

Ja som nikdy nebol donútený, až na pár výnimiek, ísť pred kameru, pre RTVS a Digi Sport robím komentáre pre tanečné súťaže, veľa rokov som robil stageové veci zozadu, no a teraz prvýkrát som sa nejako pritrafil do poroty, takže zatiaľ to beriem ako zaujímavú skúsenosť, ale necítim sa zle.

Ako vychádzate s kolegami?

So všetkými sa poznám osobne z niekoľkých projektov. S Janom Ďurovčíkom sa poznáme z talentových súťaží, s Táňou Drexler ešte ako s aktívnou tanečnicou (môj veľký vzor!), so Zuzkou sme sa stretli už v prvej sérii Let`s Dance, keď som staval nejaké choreografie.

Spomínali ste Ďurovčíka, on máva niekedy dosť odlišné hodnotenia ako vy, párkrát vás aj pomenoval, že „pán bývalý prezident“ alebo „pán vo veselom saku“. Ste s týmto o. k.?

Ja som s tým úplne o. k., lebo koniec koncov Janko má svoj názor, on je režisér, choreograf modernej scéniky i folklóru, ja som špecialista na spoločenský tanec a tanečný šport, jeho fokus je niekde úplne inde, on má skúsené oko režiséra a hodnotí to z pohľadu iných žánrov. Ja to hodnotím z pohľadu technického a z pohľadu šou, takže toto je pre mňa prvá vec. A čo sa týka toho prezidenta - to odznelo iba jedenkrát, keď mi povedal, že za toto hodnotenie ťa odvolajú z postu prezidenta, už si bývalý prezident, a tak som pre neho bývalý prezident, beriem to ako žartovanie v rámci televízneho prenosu, inak vychádzame úplne bezkonfliktne.

Stane sa vám niekedy, že chcete ohodnotiť niekoho prísnejšie, ale nahlas poviete niečo iné, v duchu, že nechcete súťažiacich zhodiť?

Viete čo? Ja sa kontrolujem stále (smiech). Zatiaľ sa kontrolujem, lebo som prirodzene sarkastický človek, mám rád čierny humor, iróniu, mám sklony k mentorovaniu, lebo som dlhé roky pôsobil ako gymnaziálny pedagóg, takže toto všetko je vo mne zmiešané. Zatiaľ sa krotím.

Petr Horáček už dva roky pôsobí ako prezident Slovenskej asociácie tanečných športov a 24 rokov pracuje ako rozhodca na medzinárodných súťažiach.
Petr Horáček už dva roky pôsobí ako prezident Slovenskej asociácie tanečných športov a 24 rokov pracuje ako rozhodca na medzinárodných súťažiach.
Foto: Emil Vaško

Tanečníci to berú ako šou a ostrá kritika sa ich možno viac dotkne.

Ja sa musím zmieriť s tým, že nie som hlas zozadu, nejaký hlas, ktorý komentuje tanečný šport na majstrovstvách sveta, kde si môžem dovoliť akýkoľvek výraz, lebo som skrytý. Len čo idem pred kameru, čo pre mňa nie je komfortné, síce už je to v poriadku, ale prvý diel bol s odposluchmi v uchu, dlhé vysielanie, veľa svetiel, bezprostredná reakcia na to, čo sa tam odohráva, človek na to nie je zvyknutý, to nie je moja profesia.

Dostávate často pokyny od réžie do ucha?

Počujem tam, čo sa deje a to je pre nás ochrana, keď treba skrátiť alebo predĺžiť hodnotenie, je to skôr technického charakteru. Veľa ľudí sa pýta, či nás riadia, nikto nás neriadi, sme upozornení, ak sme prešvihli časový limit alebo keď to náhodou nedosahuje, čo by malo dosahovať, ostatné veci sú čisto na nás.

Herečka Zuzana Fialová je druhýkrát porotkyňou a súťaž raz aj dokonca vyhrala. Ako ju vnímate v úlohe porotkyne?

Ona jediná z nás má trojskúsenosť - tanečník, moderátor a porotca. Nikto od nej nečaká, ani ona od seba, nejaké technické hodnotenia, ona to hodnotí z pohľadu celkovej estetiky, emócie, hereckého prejavu, šou a pochopiteľne kvality pohybu, pretože ako herečka má divadelnú pohybovo-tanečnú prípravu, takže nikto nemôže povedať, že by tomu nerozumela, je vtipná, pohotová a je to žena. V podstate z tejto stránky tam svoju úlohu má. Keby sme všetci boli suchý Horáček, tak by sme to ďaleko s touto šou nedotiahli.

Prečo si myslíte, že ste suchý?

Tak pre niektorých ľudí je to príliš technické hodnotenie, snažím sa nebyť suchý, ale strážim technickú rovinu. Jano má svoju úlohu a pohľad na vec, pani Drexler je decentná dáma, v tejto chvíli má 103 prenosov za sebou, lebo robí aj českú verziu, je to ostrieľaná televízna harcovníčka, ale tiež mala trému pred prenosom. Je to zodpovednosť.

To je zaujímavé, že sa takto hodnotíte. Pozreli ste si aj ďalšie diely potom zo záznamu?

Nie, nemal som na to čas (smiech). Pozrel som si veselé sako, musím sa priznať, že to bolo modré kárované sako, ktoré bolo pre mňa netypické, lebo ja ako rozhodca mám vždy predpísané čierne sako, bielu košeľu, sivú medzinárodnú kravatu, nič iné nesmiem nosiť.

Petr Horáček sa v aktuálnej sérii Let`s Dance predstavil v úlohe porotcu. Na kamery si musel zo začiatku zvykať.
Petr Horáček sa v aktuálnej sérii Let`s Dance predstavil v úlohe porotcu. Na kamery si musel zo začiatku zvykať.
Foto: tv markíza

Keď vám stylisti vybrali pestré sako, ako ste sa cítili?

Výnimočne to modré sako bolo moje, dal som si ho ušiť, aby som nemal všetko čierne. Prehovorili ma na takúto veselú farbu. Musel som si na to zvyknúť, ale prežil som to.

Pán Ďurovčík mal aspoň čo vtedy komentovať.

Áno, ale napríklad obidve ženy boli nadšené veselosťou toho saka.

Kto vás oblieka na prenosy?

Mojou hlavnou „šéfkou“ cez styling je Zuzka Kanisová. Ona kombinuje obleky s doplnkami a košeľami podľa predstáv pána režiséra. Ja mám atypickú postavu, lebo som troška taký širší, za posledné roky je ma trocha viac, (keď si pozriete, ako som vyzeral pred 12 rokmi... ). Nechávam si saká šiť na mieru (všetky sú z dielne Rada Žofčína), aj košele, ale keby som si mal dať ušiť na desať prenosov desať oblekov, tak zbankrotujem, takže sme sa dohodli, že raz si oblečiem vlastné, inokedy televízne.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Evelyn je bacuľka. Je žena s kilami navyše akousi príťažou pre tanečníka?

Je to náročnejšie, ale má svoj bacuľkovský sexepíl a myslím si, že je úplne v pohode. Keď si zoberiete napríklad Petru Polnišovú z 3. série, kde tancovala s Tomášom Surovcom, takisto mala svoje kilá a hýbala sa famózne. Aj dámy, ktoré už mali svoje roky a boli v minulosti v súťaži, pani Máziková, ktorá je síce vysoká, rozloží sa to, no napriek tomu mala svoju váhu a vek, takže pre Evelyn je to možno trošku hendikep, ale nie ľudský. Ľudia nemajú radi dokonalosť.

Čiže pre tanečníka je jedno, akú váhu má jeho tanečnica?

On sa s tým popasuje, on vie, ako na to. Tanečníci sú dobre vybratí. Ku každému typu ženy je vybratý tanečník, nevyberalo sa podľa toho, či je niekto majster sveta, či omeleta, vyberalo sa typovo, či je schopný pracovať s týmto typom postavy. Keď sa to dobre vyberie, vidíte, že Lukáš to zvláda s absolútnou gráciou, ona ho jednoducho umláti svojimi ženskými prednosťami, lebo je žena, je to z nej cítiť, nie je hysterická, necítiť z nej falošnú ctižiadosť a môže sa dostať veľmi vysoko, lebo ľuďom je sympatická.

Komička Eva Evelyn Kramerová, na snímke so svojím tanečníkom Lukášom Hojdanom, to dotiahla už do 8. kola. Uvidíme, či sa prebojuje až do finále.
Komička Eva Evelyn Kramerová, na snímke so svojím tanečníkom Lukášom Hojdanom, to dotiahla už do 8. kola. Uvidíme, či sa prebojuje až do finále.
Foto: Emil Vaško

Videli ste napríklad aj niečí tréning?

Nie, nerobíme to. Nemáme to zakázané, ale ja si myslím, že je to neetické. Buď sa pozriem na všetkých, alebo na nikoho.

Stalo sa vám, že niekto prišiel za vami a protestoval, čo ste mu povedali?

Tanečníci sa väčšinou na tom zabávajú. Profesionálni sú všetci zo Slovenského zväzu tanečného športu a ja som im v podstate formálne nadriadený. Oni sa na tom zabávajú. Niektorí ma poznajú 15-20 rokov.

Máte svojho favorita?

Nerozmýšľal som týmto smerom. Každé kolo je každý iný. Ja mám dobrý pocit z tohto ročníka, hodnotím ho prvýkrát ako porotca, zatiaľ som tam nepostrehol nejaké flákanie alebo zlú energiu. Musím však povedať, že v 2. kole išli do takej komfortnej zóny, aby sa nespotili, nešli do vecí, kde by mohli zle vyzerať, v tom mal Ján Ďurovčík pravdu.

Čo hovoríte na to, že tento rok chýbajú v Let`s Dance stálice ako Matej Chren či Peter Modrovský?

Oni sú už viac tréneri. Úlohu supervízora prevzala tento rok Katka Štumpfová a Miňo Kereš. Chren a Modrovský by to možno ešte aj odtancovali, ale možno bola snaha oddeliť šou od minulosti. Jediná postava, ktorá sa v šou objavila, bol Erik Ňarjaš, ktorého si vybrala Daniela. Druhý problém bola výška, lebo Daniela je vysoká. Čiže potrebovala niekoho, kto bol schopný absolvovať štandard, latinu a ešte aj byť k dispozícii.

Vráťme sa ešte k opileckej kauze Petry Vajdovej. Urobila dobre, že po tomto škandále sa nevzdala účinkovania? Napokon ju však vyradilo zo šou zranenie.

Ak jej to malo pomôcť prekonať nejaké ťažké obdobie, tak urobila dobre. Tanec je terapeutická záležitosť, myslím, si, že Peťa vtedy urobila dobre, no nechcel by som byť v jej koži, má teraz dosť problémov sama so sebou. Nakoniec zasiahol osud a Petrinu účasť v súťaži ukončilo zranenie... škoda, tancovala fantasticky a diváci si ešte mohli prísť na svoje. Ale svalové zranenia bývajú dlhodobé a nebezpečné.

Keď bude ďalší ročník Let`s Dance a oslovili by vás, prijali by ste opäť ponuku?

V tejto chvíli určite áno, nie je dôvod, že nie, lebo sa cítim príjemne. Keby som sa necítil dobre, je to na mne vidieť. Som dosť prvoplánový „ksicht“, ak ma niekto vytočí, dávam to najavo, neventilujem to iným spôsobom. Ak budem môcť časovo a bude o mňa záujem, tak prečo nie.

Rok 1993: Petr Horáček s tanečnou partnerkou Jankou Kvačkajovou počas MS Slovenskej republiky v štandardných tancoch.
Rok 1993: Petr Horáček s tanečnou partnerkou Jankou Kvačkajovou počas MS Slovenskej republiky v štandardných tancoch.
Foto: archív
    PlusTV