Tip redakcii
FOTO VNÚTRI Silvia Lakatošová si mohla s malou dcérkou na kolenách v aute poriadne zavariť: Odkaz od dopravného analytika!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

FOTO VNÚTRI Silvia Lakatošová si mohla s malou dcérkou na kolenách v aute poriadne zavariť: Odkaz od dopravného analytika!

Silvia Lakatošová

Bývalá misska a modelka a dlhoročná riaditeľka súťaže krásy Silvia Chovancová Lakatošová (44) má doma dve malé deti, syna Christiana (8) a dcéru Valentínu (4). A práve s ňou poriadne zariskovala, keď si ju posadila na kolená a nechala ju šoférovať. A všetko to ešte k tomu zdokumentovala na video!

„Konečne mám taxikárku,“napísala Lakatošová k videu, ktoré zachytáva jej nepochopiteľnú jazdu s malou dcérkou na kolenách za volantom. A to nebolo všetko. Z videa vidno, že Silvia drží v pravej ruke mobil a točí sa, no ona napriek tomu tvrdí, že ju točil niekto druhý. Hoci jej jazda bola „len“ po ceste medzi rodinnými domami smerom k nim domov, Lakatošová sa dopustila nebezpečného risku.

Hocikedy jej totiž do cesty mohlo vbehnúť cudzie malé dieťa či cyklista.Video zavesila na svoj profil na Instagrame a po jeho zverejnení k nemu ešte dokonca pridala svoj komentár, ako si ona spomína na takúto jazdu v detstve, lenže s tým rozdielom, že vtedy jej otec aspoň takýto nebezpečný krok nezdokumentoval na video a nepochválil sa ním verejne ako ona. „Tie spomienky na ocinových kolenách mám v hlave a v srdci stále,“ okomentovala video Silvia.

Jej dcéra niekedy držala volant úplne sama.
Jej dcéra niekedy držala volant úplne sama.
Foto: instagram S. L.

„Dobre, ideš, dobrá si. Kokos, ty normálne jazdíš, výborne. A ideme doprava, hore, točíme, dobre! Wau! Rovno, láska! Dobre! Rovno! Ty brďo, hen! Pozri, zakývaj, pozeraj, sleduj cestu. A už sme kde? Doma. A, dobre, zatrúbime,“komentovala týmito slovami nebezpečnú jazdu Silvia. Ktovie, či si v tej chvíli uvedomovala, čoho sa dopustila a aké následky mohla mať táto jej jazda.

„Dcére som spomínala, že môj nebohý otecko ma takto brával na kolená, keď sme išli zo škôlky a mohla som šoférovať auto. Tak to chcela aj ona vyskúšať. My máme slepú ulicu, kde je len 6 domov, takže tam žiadne autá nechodia, to nie je cestná premávka, to by som v živote toto neurobila. Len ako sme sa blížili k domu, som si ju posadila na kolienka a skúsila chytiť volant. Žiadne malé deti tam nebývajú, nehrozilo, že nejaké vybehne von a hlavne všetci sú teraz na dovolenkách. Žeby som ju ohrozovala, tak to vôbec nie je pravda. Nebol to riskantný krok,“obhajovala sa nám do telefónu Lakatošová.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Čo na to odborník

„Kedysi to bolo bežné, že počas autoškoly sa ľudia učili šoférovať aj mimo kurzov na poľných cestách alebo parkoviskách, no dnes je to striktne zakázané. Keby vás policajt chytil za volantom bez vodičského oprávnenia, vodičák automaticky zhabú majiteľovi auta a vy máte stopku na autoškolu na ďalšie štyri roky. A posadiť si malé štvorročné dieťa na kolená a nechať ho obsluhovať volant? Neprípustné!“zhodnotil majiteľ bratislavskej autoškoly, ktorý však nechcel byť menovaný.

Vyjadrenie dopravného experta Jána Bazovského

„Síce tam nejaká veľká premávka nebola, naozaj sa treba zamyslieť nad tým, či takéto správanie sa nevymyká právnemu rámcu, ale i tomu morálnemu. Z právneho hľadiska tam je hneď niekoľko priestupkov, jednak, že dieťa sa preváža v aute podľa jasne stanovených pravidiel, musí byť pripútané a v sedačke. Pokiaľ auto ovládala dcéra, vodič nesmie zveriť vozidlo osobe, ktorá nemá na to oprávnenie a pokiaľ to kombinovali, tak tam je určité ovplyvnenie ovládania toho vozidla. Vodička jednou rukou držala mobil, druhou občas korigovala riadenie. Vodič je povinný venovať pozornosť vedeniu vozidla a sledovať situáciu v premávke a za takýchto okolností je to porušenie pravidiel. Za normálnych okolností sa nemusí nič stať, ale čo keď nejaký expert vybehne do protismeru, alebo dieťa vybehne na ulicu. Ďalšia vec je, že auto aj keď ide malou rýchlosťou, ale keď narazí do prekážky, tak hrozí, že sa aktivuje airbag, ktorý môže vyvolať vážne zranenie, keď nie aj smrteľné, toho dieťaťa za volantom. Keby to bolo na autocvičisku, bolo by to v poriadku, ale bolo to v cestnej premávke a počas jazdy.“

Dopravný analytik Ján Bazovský
Dopravný analytik Ján Bazovský
Foto: archív
    PlusTV